England Youth Championships 2019
University of Hertfordshire Sports Village
Under 15 Boys' Foil
Sunday 16th June 2019

Launch Engarde Smart >> (finer access to data, small use of mobile data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   CHOY   Lucas    ZFW FENCING CLUB    1.000   24   30   qualifier 
 2   KOLAS   Shalang    SALLE BOSTON    1.000   22   30   qualifier 
 3   CULKIN   Alexander    SALLE PAUL FENCING CLUB    1.000   21   30   qualifier 
 4   JONES   Maxwell    COBHAM FENCING CLUB    1.000   20   25   qualifier 
 5   GORCZYCA   Tomasz    UKS ATENA GDANSK    1.000   17   25   qualifier 
 5   LAUGA   William    CAMBRIDGE SWORD    1.000   17   25   qualifier 
 7   COURTNEY   Jack    BATH SWORD CLUB    0.833   23   29   qualifier 
 8   DE ROBERT HAUTEQUERE   Francois    ZFW FENCING CLUB    0.833   19   29   qualifier 
 9   PORTER   Kyran    FENCERS CLUB LONDON    0.833   17   29   qualifier 
 10   KENNEDY   Alexander    FIGHTING FIT FENCING CLUB    0.833   11   29   qualifier 
 11   PROSSOR   Woser    ALLEZ FENCING    0.800   17   23   qualifier 
 12   CUPPER   Alexander    MILLFIELD    0.800   14   23   qualifier 
 12   LIM   Li Leo    ZFW FENCING CLUB    0.800   14   23   qualifier 
 14   SCOTT PAYNE   Edward    SWINDON FENCING CLUB    0.800   13   24   qualifier 
 15   KISS   Dominic    SALLE KISS FENCING CLUB    0.800   11   24   qualifier 
 16   AL-MOHSIN   Ali    SALLE PAUL FENCING CLUB    0.800   10   21   qualifier 
 16   BLAIR   Joseph    LOUTH FENCING CLUB    0.800   10   21   qualifier 
 18   EDGECLIFFE-JOHNSON   Frederick    SALLE BOSTON    0.800   9   23   qualifier 
 19   LEVICK   Billy    SHEFFIELD HALLAM FENCING CLUB    0.800   9   21   qualifier 
 20   ROBBINS   Charlie    BATH SWORD CLUB    0.667   11   26   qualifier 
 21   CHENG   Freddie    COBHAM FENCING CLUB    0.667   9   28   qualifier 
 22   STEPHENSON   Dominic    LASZLO    0.667   9   24   qualifier 
 23   HUCKLE   Benjamin    MILLFIELD    0.667   8   26   qualifier 
 24   MYATT   Rory    COLCHESTER DISTRICT FENCING CLUB    0.667   8   25   qualifier 
 25   DIXON   Conor    RADCLIFFE SWORD CLUB    0.600   7   18   qualifier 
 26   LAW   Zed    COBHAM FENCING CLUB    0.600   6   21   qualifier 
 27   FUSCHILLO   Rocco    TONBRIDGE SCHOOL FENCING CLUB    0.600   6   20   qualifier 
 28   AMORE   Julian    ZFW FENCING CLUB    0.600   5   20   qualifier 
 29   COLVILLE   Eurig    COLCHESTER DISTRICT FENCING CLUB    0.600   5   18   qualifier 
 30   WALLIN   Xavier    COBHAM FENCING CLUB    0.600   2   17   qualifier 
 31   GIBBONS   Scott    FENCERS CLUB LONDON    0.500   0   20   qualifier 
 32   ZAFFINO   Finnian    BARNSLEY FENCING CLUB    0.500   0   18   qualifier 
 33   ASHTON   William        0.500   -1   23   qualifier 
 34   CAMPBELL - YATES   Indio    FENCERS CLUB LONDON    0.500   -2   20   qualifier 
 35   HEMMINGS   Joshua    RADCLIFFE SWORD CLUB    0.400   0   18   qualifier 
 36   GENG   Raymond    LASZLO    0.400   -1   14   qualifier 
 37   SKINNER   Toby    ALLEZ FENCING    0.400   -2   18   qualifier 
 38   BROOKES   Alexander    SWINDON FENCING CLUB    0.400   -4   16   qualifier 
 38   ZAZO   Ethan    FENCERS CLUB LONDON    0.400   -4   16   qualifier 
 40   PEACH   William    SWINDON FENCING CLUB    0.400   -4   14   qualifier 
 41   MANSFIELD   Ethan    CHICHESTER FENCING CLUB    0.400   -5   13   qualifier 
 42   MEWAWALLA   Sam    FENCERS CLUB LONDON    0.400   -9   14   qualifier 
 43   CROWLEY   Luke    SUTTON COLDFIELD FENCING CLUB    0.400   -9   11   qualifier 
 44   HARBORD   Matthew    BATH SWORD CLUB    0.333   -6   16   qualifier 
 45   O'BRIEN   Eoin    CHESTER FENCING : SALLE SCIPANOVS    0.333   -7   17   qualifier 
 46   HUA   Junyu    BRISTOL FENCING CLUB    0.333   -11   14   qualifier 
 47   ELPHINSTONE   Alexander    CHICHESTER FENCING CLUB    0.333   -11   13   qualifier 
 47   IORDACHE   Tudor    COLCHESTER DISTRICT FENCING CLUB    0.333   -11   13   qualifier 
 49   ANSARI   Ayaan    BATTERSEA FOIL    0.200   -9   12   qualifier 
 50   LEWIS   Jacob    ACTIV8    0.200   -9   11   qualifier 
 51   SWADDLING   Christopher    AFFONDO    0.200   -13   7   qualifier 
 52   MISTRY   Shiv    ROYAL GRAMMAR SCHOOL HIGH WYCOMBE    0.167   -11   18   qualifier 
 53   HEDLEY-CHENEY   Stefan    ESPADA FENCING CLUB    0.167   -16   13   qualifier 
 54   RONCAROLI   Francesco    FOUR OF CLUBS    0.167   -17   11   qualifier 
 55   MOFFATT   James    KENILWORTH SWORD FENCING CLUB    0.167   -20   9   qualifier 
 56   BARRETT   Alexander    DRAGON FENCING CLUB    0.000   -14   9   qualifier 
 57   HOLDEN   Sam    DILETTANTE    0.000   -19   6   qualifier 
 58   HARPER-GIMENEZ   Luca    ALDERSHOT FENCING CLUB    0.000   -22   8   qualifier 
 59   FLANAGAN   Joel    WREKIN SWORD CLUB    0.000   -22   3   qualifier 
 59   LEO   Dominic    TONBRIDGE SCHOOL FENCING CLUB    0.000   -22   3   qualifier 
 61   LIU   Kevin    TONBRIDGE SCHOOL FENCING CLUB    0.000   -23   7   qualifier 
 62   ADLAM   Doug    METRO-LAND FENCERS    0.000   -23   2   qualifier 
 62   THORNTON   Michael    EPSOM FENCING CLUB    0.000   -23   2   qualifier 
 64   HUNT   Thomas    ALDERSHOT FENCING CLUB    0.000   -24   6   qualifier 

 
Document engarde-service - 16/06/2019 10:56:51
This document is refreshed every 3 minutes, you can refresh it yourself more frequently