Women Sabre Individual, on 17th and 20th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   VELIKAYA   Sofya    RUS    exempte         exemption 
 2   KHARLAN   Olga    UKR    exempte         exemption 
 3   POZDNIAKOVA   Sofia    RUS    exempte         exemption 
 4   BRUNET   Manon    FRA    exempte         exemption 
 5   STONE   Anne-Elizabeth    USA    exempte         exemption 
 6   BERDER   Cecilia    FRA    exempte         exemption 
 7   MARTON   Anna    HUN    exempte         exemption 
 8   KIM   Jiyeon    KOR    exempte         exemption 
 9   QIAN   Jiarui    CHN    exempte         exemption 
 10   SHAO   Yaqi    CHN    exempte         exemption 
 11   PUSZTAI   Liza    HUN    exempte         exemption 
 12   VECCHI   Irene    ITA    exempte         exemption 
 13   EGORIAN   Yana    RUS    exempte         exemption 
 14   GKOUNTOURA   Theodora    GRE    exempte         exemption 
 15   CHOI   Sooyeon    KOR    exempte         exemption 
 16   NAVARRO   Araceli    ESP    exempte         exemption 
 17   VERANES MUSTELIER   Leidis Maris    CUB    1.000   23   30   qualifier 
 18   GEORGIADOU   Despina    GRE    1.000   20   30   qualifier 
 19   NIKITINA   Olga    RUS    1.000   18   30   qualifier 
 20   CRISCIO   Martina    ITA    1.000   13   25   qualifier 
 21   BASHTA   Anna    AZE    0.833   17   28   qualifier 
 22   ZAGUNIS   Mariel    USA    0.833   16   28   qualifier 
 23   KASPIAROVICH   Palina    BLR    0.833   16   27   qualifier 
 24   GREGORIO   Rossella    ITA    0.833   15   29   qualifier 
 25   LUPU   Andreea    ROU    0.833   14   29   qualifier 
 26   KOMASHCHUK   Alina    UKR    0.833   14   28   qualifier 
 27   LEMBACH   Charlotte    FRA    0.833   13   29   qualifier 
 27   LIMBACH   Anna    GER    0.833   13   29   qualifier 
 29   KATONA   Renata    HUN    0.833   13   28   qualifier 
 30   BESBES   Azza    TUN    0.833   13   26   qualifier 
 31   JIA   Xiaoye    CHN    0.833   12   29   qualifier 
 32   MIKULIK   Julia    HUN    0.833   11   28   qualifier 
 33   PUDA   Marta    POL    0.833   9   28   qualifier 
 34   ONG   Jessica Shu Hui    SGP    0.833   9   26   qualifier 
 35   CHAN   Yin Fei    HKG    0.833   7   29   qualifier 
 36   JIJIEISHVILI   Lika    GEO    0.800   14   22   qualifier 
 37   CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN   Bhavani Devi    IND    0.800   13   24   qualifier 
 38   FOX-GITOMER   Chloe    USA    0.800   11   24   qualifier 
 39   AU   Sin Ying    HKG    0.800   11   21   qualifier 
 40   YOON   Jisu    KOR    0.800   9   24   qualifier 
 41   FUKUSHIMA   Shihomi    JPN    0.667   10   28   qualifier 
 42   BUNYATOVA   Sevil    AZE    0.667   10   27   qualifier 
 42   FUNKE   Julika    GER    0.667   10   27   qualifier 
 44   MATUSZAK   Sylwia    POL    0.667   10   25   qualifier 
 45   KOSE   Fatma Zehra    TUR    0.667   9   27   qualifier 
 46   BOLSHAKOVA   Valeriya    AZE    0.667   9   25   qualifier 
 46   ERBIL   Nisanur    TUR    0.667   9   25   qualifier 
 48   HWANG   Seona    KOR    0.667   8   27   qualifier 
 49   GRENCH   Eileen    PAN    0.667   8   26   qualifier 
 49   POCHEKUTOVA   Tamara    KAZ    0.667   8   26   qualifier 
 51   KAKHIANI   Teodora    GEO    0.667   8   25   qualifier 
 52   KEHLI   Zohra Nora    ALG    0.667   7   27   qualifier 
 53   SHCHUKLA   Iryna    TUR    0.667   6   26   qualifier 
 54   ILIEVA   Yoana    BUL    0.667   6   25   qualifier 
 54   KRUEGER   Lea    GER    0.667   6   25   qualifier 
 56   BOTELLO   Natalia    MEX    0.667   6   24   qualifier 
 56   QUEROLI   Caroline    FRA    0.667   6   24   qualifier 
 56   VILA   Laia    ESP    0.667   6   24   qualifier 
 59   MAXWELL   Caitlin    GBR    0.667   6   23   qualifier 
 60   CHART   Maria    GBR    0.667   5   27   qualifier 
 61   THURGOOD   Madison    CAN    0.667   5   26   qualifier 
 62   TAMURA   Norika    JPN    0.667   5   23   qualifier 
 63   HAFEZ   Nada    EGY    0.667   4   25   qualifier 
 63   PASCU   Bianca    ROU    0.667   4   25   qualifier 
 65   DAYIBEKOVA   Zaynab    UZB    0.667   4   24   qualifier 
 66   HRAMOVA   Olga A.    BUL    0.667   4   23   qualifier 
 66   VELASQUEZ   Jornellys    VEN    0.667   4   23   qualifier 
 68   PASTRAN   Milagros    VEN    0.667   3   26   qualifier 
 69   BENITEZ ROMERO   Alejandra Jhonay    VEN    0.667   3   25   qualifier 
 70   RODRIGUEZ   Shia    VEN    0.667   2   24   qualifier 
 71   OBVINTSEVA   Yana    UZB    0.667   2   23   qualifier 
 72   PLIEGO   Paola    UZB    0.667   1   25   qualifier 
 73   PAIZI   Marina    GRE    0.667   0   22   qualifier 
 74   WATOR   Angelika    POL    0.600   5   21   qualifier 
 75   BAKASTOVA   Yuliia    UKR    0.600   4   20   qualifier 
 76   ISMOILOVA   Sevinch    UZB    0.600   4   18   qualifier 
 77   KARIMOVA   Sabina    AZE    0.500   8   26   qualifier 
 78   VORONINA   Olena    UKR    0.500   5   26   qualifier 
 79   LAM   Hin Wai    HKG    0.500   5   23   qualifier 
 80   KOZACZUK   Malgorzata    POL    0.500   4   23   qualifier 
 81   MARTIN-PORTUGUES   Lucia    ESP    0.500   3   26   qualifier 
 82   SHELTON   Aleksandra    USA    0.500   3   25   qualifier 
 83   INFANTE   Vanessa    MEX    0.500   3   21   qualifier 
 84   BENTOLILA   Esther    PAN    0.500   2   25   qualifier 
 85   CIARAGLIA   Sofia    ITA    0.500   2   21   qualifier 
 86   PEREZ CUENCA   Celia    ESP    0.500   1   22   qualifier 
 87   UNLUDAG   Deniz Selin    TUR    0.500   1   21   qualifier 
 87   YANG   Hengyu    CHN    0.500   1   21   qualifier 
 89   ITZKOWITZ   Aliya    GBR    0.500   1   20   qualifier 
 90   PONICH   Marissa    CAN    0.500   0   23   qualifier 
 90   SARYBAY   Aigerim    KAZ    0.500   0   23   qualifier 
 92   EMURA   Misaki    JPN    0.500   0   19   qualifier 
 93   BLANCO NARVAEZ   Maria Angelica    COL    0.500   -1   24   qualifier 
 93   TABLADA PIMIENTA   Aimara    CUB    0.500   -1   24   qualifier 
 95   SAZANJIAN   Najmeh    IRI    0.500   -1   21   qualifier 
 96   PAGE   Gabriella    CAN    0.500   -1   18   qualifier 
 97   PHOKAEW   Tonkhaw    THA    0.500   -2   21   qualifier 
 98   PHUNG   Thi Khanh Linh    VIE    0.500   -2   19   qualifier 
 99   RAFIEI   Faezeh    IRI    0.500   -6   21   qualifier 
 100   NGERNRUNGRUANGROJ   Pornsawan    THA    0.400   -2   18   qualifier 
 101   TOLEDO   Julieta    MEX    0.400   -5   16   qualifier 
 102   AOKI   Chika    JPN    0.400   -6   14   qualifier 
 103   PEREZ MAURICE   Maria Belen    ARG    0.400   -7   14   qualifier 
 104   SRINUALAD   Bandhita    THA    0.400   -10   12   qualifier 
 105   CHANG   Karen Ngai Hing    HKG    0.333   0   24   qualifier 
 106   KINDLER   Ann-Sophie    GER    0.333   -1   22   qualifier 
 107   KHABIBULLINA   Aibike    KAZ    0.333   -1   21   qualifier 
 108   LE   Minh Hang    VIE    0.333   -4   21   qualifier 
 109   MONTASER   Nour    EGY    0.333   -4   20   qualifier 
 110   CHEMKHI   Khadija    TUN    0.333   -4   19   qualifier 
 111   GONZALEZ CASTELLANOS   Linda Ibeth    COL    0.333   -6   21   qualifier 
 112   VALDEZ ANDRADE   Abigail    MEX    0.333   -6   19   qualifier 
 113   MOHAMED   Lina    EGY    0.333   -8   17   qualifier 
 114   GEVAERT   Alexandra    BEL    0.333   -8   14   qualifier 
 115   DAYKIN   Kate    GBR    0.333   -9   18   qualifier 
 116   BEN CHAABANE   Amira    TUN    0.333   -12   15   qualifier 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:17:30
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently