Women Foil Individual, on 16th and 19th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   VOLPI   Alice    ITA    exempte         exemption 
 2   DERIGLAZOVA   Inna    RUS    exempte         exemption 
 3   THIBUS   Ysaora    FRA    exempte         exemption 
 4   ERRIGO   Arianna    ITA    exempte         exemption 
 5   DI FRANCISCA   Elisa    ITA    exempte         exemption 
 6   KIEFER   Lee    USA    exempte         exemption 
 7   EBERT   Leonie    GER    exempte         exemption 
 8   BOUBAKRI   Ines    TUN    exempte         exemption 
 9   IVANOVA   Anastasiia    RUS    exempte         exemption 
 10   JEON   Hee Sook    KOR    exempte         exemption 
 11   KOROBEYNIKOVA   Larisa    RUS    exempte         exemption 
 12   AZUMA   Sera    JPN    exempte         exemption 
 13   PALUMBO   Francesca    ITA    exempte         exemption 
 14   ROSS   Nicole    USA    exempte         exemption 
 15   UENO   Yuka    JPN    exempte         exemption 
 16   PRESCOD   Nzingha    USA    exempte         exemption 
 17   GUO   Jessica Zi Jia    CAN    1.000   23   30   qualifier 
 17   TSUJI   Sumire    JPN    1.000   23   30   qualifier 
 19   HARVEY   Eleanor    CAN    1.000   21   30   qualifier 
 20   RENTIER   Eline    NED    1.000   18   25   qualifier 
 21   SAUER   Anne    GER    1.000   18   24   qualifier 
 22   KIKUCHI   Komaki    JPN    1.000   17   30   qualifier 
 23   ZAGIDULLINA   Adelina    RUS    1.000   15   30   qualifier 
 24   HERNANDEZ   Alely    MEX    1.000   15   28   qualifier 
 25   RANVIER   Pauline    FRA    1.000   14   25   qualifier 
 26   BEARDMORE   Kate    GBR    0.833   19   29   qualifier 
 27   FU   Yiting    CHN    0.833   17   27   qualifier 
 28   PUSTILNIK   Nicole    ISR    0.833   16   29   qualifier 
 29   KONDRICZ   Kata    HUN    0.833   16   28   qualifier 
 30   DUBROVICH   Jacqueline    USA    0.833   16   27   qualifier 
 31   HONG   Hyo Jin    KOR    0.833   15   28   qualifier 
 32   DIAZ   Maria Teresa    ESP    0.833   15   27   qualifier 
 33   SYNORADZKA   Martyna    POL    0.833   15   25   qualifier 
 34   BERTHIER   Amita    SGP    0.833   14   28   qualifier 
 35   INOSTROZA   Arantza    CHI    0.833   13   27   qualifier 
 36   LYCZBINSKA   Hanna    POL    0.833   12   27   qualifier 
 37   ALBOROVA   Yana    UZB    0.833   12   26   qualifier 
 38   BLAZE   Anita    FRA    0.833   11   28   qualifier 
 39   CENKER   Freya    AUT    0.833   11   26   qualifier 
 39   RYAN   Kelleigh    CAN    0.833   11   26   qualifier 
 41   MOHAMED   Aida    HUN    0.833   10   26   qualifier 
 42   DO   Thi Anh    VIE    0.833   8   27   qualifier 
 43   KREISS   Fanny    HUN    0.833   8   25   qualifier 
 44   SHI   Yue    CHN    0.800   14   23   qualifier 
 45   WALCZYK   Julia    POL    0.800   13   22   qualifier 
 46   CHAE   Song Oh    KOR    0.800   12   23   qualifier 
 46   MARINO   Maria    ESP    0.800   12   23   qualifier 
 48   VAN ERVEN GARCIA   Saskia Loretta    COL    0.800   12   22   qualifier 
 49   HUO   Xingxin    CHN    0.800   9   20   qualifier 
 50   RAPYNETS   Alina    UKR    0.800   7   23   qualifier 
 51   ELSHARKAWY   Yara    EGY    0.800   5   21   qualifier 
 52   CHENTSOVA   Kateryna    UKR    0.667   15   27   qualifier 
 53   HONG   Seo In    KOR    0.667   12   26   qualifier 
 54   YANG   Chin Man    TPE    0.667   10   27   qualifier 
 55   CHENG   Hiu Wai Valerie    HKG    0.667   10   26   qualifier 
 56   MICHEL   Nataly    MEX    0.667   9   27   qualifier 
 57   KARAMETE   Irem    TUR    0.667   9   26   qualifier 
 58   OJEDA   Barbara    ESP    0.667   9   24   qualifier 
 59   MOHAMED   Noura    EGY    0.667   6   25   qualifier 
 59   WU   Sophia    HKG    0.667   6   25   qualifier 
 61   BULCAO   Ana Beatriz    BRA    0.667   5   27   qualifier 
 62   LUPKOVICS   Dora    HUN    0.667   4   23   qualifier 
 63   ACURERO GONZALEZ   Anabella    VEN    0.667   4   19   qualifier 
 64   KUDLACEK   Beatrice    AUT    0.667   3   23   qualifier 
 65   CHEN   Qingyuan    CHN    0.667   2   24   qualifier 
 66   TOLDO   Ana    BRA    0.667   -1   21   qualifier 
 67   GOLDIE   Alanna    CAN    0.600   8   21   qualifier 
 68   DLUGOSZ   Martyna    POL    0.600   3   21   qualifier 
 69   BUTRUILLE   Solene    FRA    0.600   2   21   qualifier 
 70   ONDARTS   Lucia    ARG    0.600   2   18   qualifier 
 71   TARANENKO   Anna    UKR    0.600   1   19   qualifier 
 72   BRETEAU   Andrea    ESP    0.600   0   17   qualifier 
 73   HAMPEL   Eva    GER    0.600   -2   18   qualifier 
 74   CECCHINI   Gabriela    BRA    0.500   8   26   qualifier 
 75   SENYUTA   Alexandra    UKR    0.500   6   27   qualifier 
 76   GOLUBYTSKYI   Carolin    GER    0.500   6   23   qualifier 
 77   CHENG   Hsin    TPE    0.500   5   23   qualifier 
 78   TERNI   Maria Ludmila    ARG    0.500   4   23   qualifier 
 79   BITTEROVA   Kitti    SVK    0.500   3   20   qualifier 
 79   MAGERAS   Finnula    IRL    0.500   3   20   qualifier 
 81   HANY   Noha    EGY    0.500   2   23   qualifier 
 82   CHEUNG   Kimberley Vanessa    HKG    0.500   2   22   qualifier 
 83   ROSALES   Kusi    PER    0.500   1   24   qualifier 
 84   WONG   Maxine Jie Xin    SGP    0.500   -1   21   qualifier 
 85   CALUGAREANU   Malina    ROU    0.500   -2   23   qualifier 
 86   ELZOHEIRY   Mariam    EGY    0.500   -2   22   qualifier 
 87   DVORKIN   Mary    ISR    0.500   -5   21   qualifier 
 88   CATANTAN   Samantha Kyle    PHI    0.500   -5   18   qualifier 
 89   REBOLLEDO   Melissa    MEX    0.400   2   19   qualifier 
 90   BIMOVA   Andrea    CZE    0.400   1   18   qualifier 
 91   WOHLGEMUTH   Olivia    AUT    0.400   -1   18   qualifier 
 92   PROESTAKIS   Katina    CHI    0.400   -5   18   qualifier 
 93   GUEMMAR   Chaima Nihal    ALG    0.400   -6   15   qualifier 
 94   DAJCIC   Marcela    CRO    0.400   -7   12   qualifier 
 94   OLIVEIRA   Carolina    POR    0.400   -7   12   qualifier 
 96   BOLDOR   Maria    ROU    0.333   2   23   qualifier 
 97   PRIETO   Tatiana    COL    0.333   -1   19   qualifier 
 98   ESTEBAN   Maxine Isabel    PHI    0.333   -3   21   qualifier 
 99   KOVACEVIC   Marija    SRB    0.333   -4   21   qualifier 
 100   DOUNGPATTRA   Sasinpat    THA    0.333   -4   19   qualifier 
 101   BARRATT   Georgina    AUS    0.333   -5   20   qualifier 
 101   MORMANDI   Flavia Johana    ARG    0.333   -5   20   qualifier 
 103   SHINNAKERDCHOKE   Chayanutphat    THA    0.333   -5   18   qualifier 
 104   CORBU   Emilia    ROU    0.333   -6   18   qualifier 
 105   MEBARKI   Meriem    ALG    0.333   -7   20   qualifier 
 106   TINIO   Justine Gail    PHI    0.333   -7   17   qualifier 
 107   HULL   Violet    AUS    0.333   -7   15   qualifier 
 108   ENRIGHT   Irene    FIN    0.333   -8   15   qualifier 
 109   CLARKE   Freya    AUS    0.333   -11   16   qualifier 
 109   PINEDA VALENCIA   Juliana    COL    0.333   -11   16   qualifier 
 111   PISTOIA   Mariana    BRA    0.200   -2   18   qualifier 
 112   BRUGGER   Lilli Maria    AUT    0.200   -6   17   qualifier 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:21:06
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently