Women Epée Individual, on 15th and 18th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   CANDASSAMY   Marie-Florence    FRA    1.000   21   30   qualifier 
 2   ROTTLER-FAUTSCH   Lis    LUX    1.000   18   29   qualifier 
 3   MUHARI   Eszter    HUN    1.000   14   30   qualifier 
 4   FIAMINGO   Rossella    ITA    1.000   14   26   qualifier 
 5   LEE   Hyein    KOR    1.000   12   30   qualifier 
 6   KUUSK   Kristina    EST    1.000   12   29   qualifier 
 7   MOELLHAUSEN   Nathalie    BRA    1.000   12   28   qualifier 
 8   SICA   Susan Maria    GBR    1.000   12   25   qualifier 
 9   HOLMES   Katharine    USA    1.000   12   20   qualifier 
 10   TRZEBINSKA   Ewa    POL    1.000   10   30   qualifier 
 11   EMBRICH   Irina    EST    0.833   16   28   qualifier 
 12   JACQUES ANDRE COQUIN   Josephine    FRA    0.833   14   28   qualifier 
 13   BALAGANSKAYA   Ulyana    KAZ    0.833   13   27   qualifier 
 14   SATO   Nozomi    JPN    0.833   13   26   qualifier 
 15   NDOLO   Alexandra    GER    0.833   12   28   qualifier 
 16   XU   Anqi    CHN    0.833   12   26   qualifier 
 17   BELJAJEVA   Julia    EST    0.833   11   27   qualifier 
 17   BEZHURA   Dzhoan Feybi    UKR    0.833   11   27   qualifier 
 17   PANTELYEYEVA   Kseniya    UKR    0.833   11   27   qualifier 
 17   VIVEROS   Montserrat    PAR    0.833   11   27   qualifier 
 21   UDREA   Maria    ROU    0.833   11   26   qualifier 
 22   NAGY   Kinga    HUN    0.833   11   25   qualifier 
 23   BUDAI   Dorina    HUN    0.833   11   23   qualifier 
 24   FERNANDEZ CALLEJA   Sara    ESP    0.833   10   28   qualifier 
 24   ZAMACHOWSKA   Aleksandra    POL    0.833   10   28   qualifier 
 26   SANTUCCIO   Alberta    ITA    0.833   9   24   qualifier 
 27   TANNOUS   Dominique    LBN    0.833   8   26   qualifier 
 28   TAL   Nickol    ISR    0.833   8   25   qualifier 
 29   TATARAN   Amalia    ROU    0.833   7   26   qualifier 
 30   GAVRIELKO   Nikol    ISR    0.833   5   26   qualifier 
 31   GONZALEZ SANDOVAL   Diamelys    CUB    0.833   2   25   qualifier 
 32   KNAPIK-MIAZGA   Renata    POL    0.800   10   23   qualifier 
 33   VERRET   Alexanne    CAN    0.667   11   25   qualifier 
 34   ISOLA   Federica    ITA    0.667   10   26   qualifier 
 35   BESBES   Sarra    TUN    0.667   9   27   qualifier 
 36   LIM   Victoria Ann Xiu Yan    SGP    0.667   9   24   qualifier 
 37   BABA   Haruna    JPN    0.667   8   26   qualifier 
 37   EHAB   Nardin    EGY    0.667   8   26   qualifier 
 39   KISKAPUSI   Dora    ESP    0.667   8   25   qualifier 
 40   DOUBOVA   Dominika    CZE    0.667   7   28   qualifier 
 41   DYNER   Karina    CRC    0.667   7   26   qualifier 
 41   SMITH TAYLOR   Katrina    GBR    0.667   7   26   qualifier 
 43   SHEMYAKINA   Yana    UKR    0.667   6   25   qualifier 
 43   SHUTOVA   Lyubov    RUS    0.667   6   25   qualifier 
 45   HSIEH   Kaylin Sin Yan    HKG    0.667   6   24   qualifier 
 45   MULTERER   Ricarda    GER    0.667   6   24   qualifier 
 45   RODRIGUEZ QUESADA   Yamilka    CUB    0.667   6   24   qualifier 
 48   CHU   Ka Mong    HKG    0.667   6   23   qualifier 
 49   BRUNNER   Pauline    SUI    0.667   6   22   qualifier 
 50   CHRISTMANN   Beate    GER    0.667   6   18   qualifier 
 51   DIONGUE   Ndeye Binta    SEN    0.667   5   27   qualifier 
 52   KHRAPINA   Violetta    RUS    0.667   5   26   qualifier 
 53   FAVRE   Angeline    SUI    0.667   5   25   qualifier 
 54   ANDRYUSHINA   Tatyana    RUS    0.667   5   24   qualifier 
 54   PIOVESAN SILVA   Patrizia    VEN    0.667   5   24   qualifier 
 56   HOPPE MONTANARO   Malinka    CAN    0.667   5   20   qualifier 
 57   PATTEN   Emily    AUS    0.667   4   27   qualifier 
 58   CAMPOS ESQUIVEL   Andrea    CRC    0.667   4   24   qualifier 
 59   DOIG   Maria Luisa    PER    0.667   4   21   qualifier 
 60   MACKINNON   Leonora    CAN    0.667   3   25   qualifier 
 61   EHLER   Alexandra    GER    0.667   3   24   qualifier 
 61   TAKHAMWONG   Wijitta    THA    0.667   3   24   qualifier 
 63   SALIGEROVA   Katerina    CZE    0.667   3   22   qualifier 
 64   KUN   Anna    HUN    0.667   2   26   qualifier 
 65   SALMINEN   Anna    FIN    0.667   2   25   qualifier 
 66   CISNEROS   Alejandra    ESP    0.667   2   21   qualifier 
 67   YOSHIMURA   Miho    JPN    0.667   1   21   qualifier 
 68   BENEA   Bianca    ROU    0.600   7   21   qualifier 
 69   RUTZ   Barbara    POL    0.600   5   22   qualifier 
 70   ENGLERT URRUTIA   Melisa Lara    ARG    0.600   2   19   qualifier 
 71   NETTO SIMEAO   Amanda    BRA    0.600   1   18   qualifier 
 72   SERAPINAITE   Emilija    LTU    0.600   -3   19   qualifier 
 73   MOESCHLIN   Noemi    SUI    0.500   6   25   qualifier 
 73   TEJEDA   Sheila Liliana    MEX    0.500   6   25   qualifier 
 75   JUKIC   Paula    CRO    0.500   6   24   qualifier 
 76   KHAKIMOVA   Malika    UZB    0.500   5   26   qualifier 
 77   AICARDI GONZALEZ   Alessandra Valeri    PAN    0.500   4   25   qualifier 
 77   PECHOVOVA   Michala    CZE    0.500   4   25   qualifier 
 79   MESIC   Ana    CRO    0.500   4   24   qualifier 
 80   NIXON   Catherine    USA    0.500   4   23   qualifier 
 81   SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU   Niki-Katerina    GRE    0.500   4   22   qualifier 
 82   ABELLA   Hanniel    PHI    0.500   3   25   qualifier 
 83   SCHMIDL   Paula    AUT    0.500   3   23   qualifier 
 84   LEHTONEN   Suvi    FIN    0.500   2   25   qualifier 
 85   ALIBEKOVA   Assel    KAZ    0.500   2   23   qualifier 
 85   LIM   Cheryl    SGP    0.500   2   23   qualifier 
 87   PEREIRA   Ines    POR    0.500   2   20   qualifier 
 88   LIN   Yik Hei Coco    HKG    0.500   1   22   qualifier 
 89   BOONE   Kelly    NED    0.500   1   21   qualifier 
 90   THANEE   Korawan    THA    0.500   1   20   qualifier 
 91   DEVI   Kabita    IND    0.500   1   18   qualifier 
 92   DUTTA   Jyotika    IND    0.500   0   23   qualifier 
 93   GUCHMAZOVA   Maia    GEO    0.500   0   22   qualifier 
 93   TEJEDA   Frania    MEX    0.500   0   22   qualifier 
 95   MAHROKH   Paria    IRI    0.500   0   21   qualifier 
 96   TRAN   Thi Thuy Trinh    VIE    0.500   -1   24   qualifier 
 97   MAVRIKIOU   Irina    CYP    0.500   -1   23   qualifier 
 98   ZHANSUGUROVA   Shantal    KAZ    0.500   -1   20   qualifier 
 99   NOUNOU   Sara    EGY    0.500   -2   23   qualifier 
 100   BOTVINIK   Yana    ISR    0.500   -2   22   qualifier 
 100   ROLDAN   Cynthia    PER    0.500   -2   22   qualifier 
 100   VANDINGENEN   Aube    BEL    0.500   -2   22   qualifier 
 103   MARTINEZ   Maria    VEN    0.500   -2   20   qualifier 
 104   RAMIREZ   Josefina    MEX    0.500   -2   19   qualifier 
 105   MASALO   Olivija    LTU    0.500   -3   23   qualifier 
 106   TERAYAMA   Tamaki    JPN    0.500   -3   22   qualifier 
 107   RAMIREZ PEGUERO   Violeta    DOM    0.500   -7   18   qualifier 
 108   DI TELLA   Isabel    ARG    0.400   -1   17   qualifier 
 109   VASANASOMSITHI   Pacharaporn    THA    0.400   -5   17   qualifier 
 110   DE PESTEL   Amber    BEL    0.333   2   25   qualifier 
 111   CISNEROS   Sofia    ESP    0.333   2   23   qualifier 
 112   EL KORD   Camilia    MAR    0.333   1   26   qualifier 
 113   SAKOA   Gbahi Gwladys    CIV    0.333   0   25   qualifier 
 114   LUGO   Eliana    VEN    0.333   -1   24   qualifier 
 115   SYVALA   Ilona    FIN    0.333   -1   23   qualifier 
 116   STAEHLI   Laura    SUI    0.333   -2   24   qualifier 
 117   ABDUL RAHMAN   Kiria Tikanah    SGP    0.333   -2   23   qualifier 
 118   GRIJAK   Jana    SRB    0.333   -3   22   qualifier 
 118   SZE   Ka Yan    CAN    0.333   -3   22   qualifier 
 120   ANDERSEN   Madeleine    AUS    0.333   -3   20   qualifier 
 121   SIMMS-LYMN   Tia    JAM    0.333   -3   19   qualifier 
 122   PETKOVIC   Lara    CRO    0.333   -5   22   qualifier 
 123   DAVIDZON   Ekaterina    ISR    0.333   -5   19   qualifier 
 123   MILICIC   Andjela    SRB    0.333   -5   19   qualifier 
 125   MEECHAI   Kanyapat    THA    0.333   -5   18   qualifier 
 126   ASIS   Lizzie    VEN    0.333   -7   18   qualifier 
 126   BAJORUNAITE   Paulina    LTU    0.333   -7   18   qualifier 
 126   TOVAR KARAINDROS   Oriana    COL    0.333   -7   18   qualifier 
 129   BONITO   Fabiana    POR    0.333   -7   17   qualifier 
 129   HERMINIO   Ines    POR    0.333   -7   17   qualifier 
 131   GABER   Salwa    EGY    0.333   -7   15   eliminated 
 132   MENDOZA VENZANT   Ceily    CUB    0.333   -8   19   eliminated 
 133   GU   Dianna    AUS    0.333   -8   18   eliminated 
 134   DE WIJN   Day    NED    0.333   -10   17   eliminated 
 134   FORNARIS   Susana    ISV    0.333   -10   17   eliminated 
 136   NGUYEN   Thi Trang    VIE    0.333   -11   17   eliminated 
 136   VUORINEN   Anna    FIN    0.333   -11   17   eliminated 
 138   NGUYEN   Phuong Kim    VIE    0.333   -11   15   eliminated 
 139   AMOUGOU   Marcelle    CMR    0.333   -13   14   eliminated 
 140   NOURI   Sakineh    IRI    0.200   -6   16   eliminated 
 141   GABER   Shirwit    EGY    0.200   -8   15   eliminated 
 142   ZIVANOVIC   Jovana    SRB    0.167   -5   22   eliminated 
 143   DEVEREAUX   Anne    AUS    0.167   -5   21   eliminated 
 144   AZUKAITE   Vikte    LTU    0.167   -7   19   eliminated 
 145   DENINSKA   Ventsislava    BUL    0.167   -9   17   eliminated 
 145   MENDEZ BELLO   Josefina Maria    ARG    0.167   -9   17   eliminated 
 147   ANDREYEVA   Vladislava    KAZ    0.167   -10   17   eliminated 
 148   ASSAF   Petra    JOR    0.167   -12   16   eliminated 
 148   CHWOJNIK   Tamara    ARG    0.167   -12   16   eliminated 
 148   MEDINA   Elizabeth    MEX    0.167   -12   16   eliminated 
 148   ZEBOUDJ   Yousra    ALG    0.167   -12   16   eliminated 
 152   SEL   Ana    SRB    0.167   -12   14   eliminated 
 153   RISTOSKA   Nastasja    MKD    0.167   -13   15   eliminated 
 154   VIZEU   Victoria    BRA    0.167   -13   14   eliminated 
 155   CACACE   Anahi    PAR    0.167   -14   13   eliminated 
 156   DOSKOVA   Katerina    CZE    0.167   -15   11   eliminated 
 157   ALSHATTI   Reem    KUW    0.167   -16   13   eliminated 
 157   GOH   Bee Hooi    MAS    0.167   -16   13   eliminated 
 159   SIVA KUMAR   Thhivya Ashti    SGP    0.167   -16   10   eliminated 
 160   SIMIC   Ivana    RSA    0.167   -17   12   eliminated 
 161   POURRAHMATI   Mahsaossadat    IRI    0.000   -7   16   eliminated 
 162   ESTIMADA   Anna Gabriella    PHI    0.000   -10   17   eliminated 
 163   BRUNO   Andrea    DMA    0.000   -12   18   eliminated 
 164   ARORA   Ena    IND    0.000   -13   17   eliminated 
 165   CHALTON   Anna    NZL    0.000   -14   16   eliminated 
 165   NGO NTAT SARAH   Sarah Florence    CMR    0.000   -14   16   eliminated 
 167   SINGH   Jas Seerat Singh    IND    0.000   -14   10   eliminated 
 168   JEZA   Eva    SLO    0.000   -16   14   eliminated 
 169   MODISE   Aobakwe    BOT    0.000   -17   13   eliminated 
 170   ALQUDAH   Balqis    JOR    0.000   -18   12   eliminated 
 171   BILENKO   Angelina    TKM    0.000   -20   10   eliminated 
 172   ALKLOUB   Lin    JOR    0.000   -22   8   eliminated 
 172   BRILLA ARAYA   Anghella    CRC    0.000   -22   8   eliminated 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:25:20
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently