Women Epée Individual, on 15th and 18th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   NAVARRIA   Mara    ITA    exempte         exemption 
 2   POPESCU   Ana Maria    ROU    exempte         exemption 
 3   KONG   Man Wai Vivian    HKG    exempte         exemption 
 4   CHOI   Injeong    KOR    exempte         exemption 
 5   VITALIS   Coraline    FRA    exempte         exemption 
 6   SUN   Yiwen    CHN    exempte         exemption 
 7   HURLEY   Courtney    USA    exempte         exemption 
 8   KANG   Young Mi    KOR    exempte         exemption 
 9   ZHU   Mingye    CHN    exempte         exemption 
 10   KOLOBOVA   Violetta    RUS    exempte         exemption 
 11   HURLEY   Kelley    USA    exempte         exemption 
 12   JUNG   Hyojung    KOR    exempte         exemption 
 13   LIN   Sheng    CHN    exempte         exemption 
 14   LEHIS   Katrina    EST    exempte         exemption 
 15   KRYVYTSKA   Olena    UKR    exempte         exemption 
 16   MALLO   Auriane    FRA    exempte         exemption 
 17   CANDASSAMY   Marie-Florence    FRA    1.000   21   30   qualifier 
 18   ROTTLER-FAUTSCH   Lis    LUX    1.000   18   29   qualifier 
 19   MUHARI   Eszter    HUN    1.000   14   30   qualifier 
 20   FIAMINGO   Rossella    ITA    1.000   14   26   qualifier 
 21   LEE   Hyein    KOR    1.000   12   30   qualifier 
 22   KUUSK   Kristina    EST    1.000   12   29   qualifier 
 23   MOELLHAUSEN   Nathalie    BRA    1.000   12   28   qualifier 
 24   SICA   Susan Maria    GBR    1.000   12   25   qualifier 
 25   HOLMES   Katharine    USA    1.000   12   20   qualifier 
 26   TRZEBINSKA   Ewa    POL    1.000   10   30   qualifier 
 27   EMBRICH   Irina    EST    0.833   16   28   qualifier 
 28   JACQUES ANDRE COQUIN   Josephine    FRA    0.833   14   28   qualifier 
 29   BALAGANSKAYA   Ulyana    KAZ    0.833   13   27   qualifier 
 30   SATO   Nozomi    JPN    0.833   13   26   qualifier 
 31   NDOLO   Alexandra    GER    0.833   12   28   qualifier 
 32   XU   Anqi    CHN    0.833   12   26   qualifier 
 33   BELJAJEVA   Julia    EST    0.833   11   27   qualifier 
 33   BEZHURA   Dzhoan Feybi    UKR    0.833   11   27   qualifier 
 33   PANTELYEYEVA   Kseniya    UKR    0.833   11   27   qualifier 
 33   VIVEROS   Montserrat    PAR    0.833   11   27   qualifier 
 37   UDREA   Maria    ROU    0.833   11   26   qualifier 
 38   NAGY   Kinga    HUN    0.833   11   25   qualifier 
 39   BUDAI   Dorina    HUN    0.833   11   23   qualifier 
 40   FERNANDEZ CALLEJA   Sara    ESP    0.833   10   28   qualifier 
 40   ZAMACHOWSKA   Aleksandra    POL    0.833   10   28   qualifier 
 42   SANTUCCIO   Alberta    ITA    0.833   9   24   qualifier 
 43   TANNOUS   Dominique    LBN    0.833   8   26   qualifier 
 44   TAL   Nickol    ISR    0.833   8   25   qualifier 
 45   TATARAN   Amalia    ROU    0.833   7   26   qualifier 
 46   GAVRIELKO   Nikol    ISR    0.833   5   26   qualifier 
 47   GONZALEZ SANDOVAL   Diamelys    CUB    0.833   2   25   qualifier 
 48   KNAPIK-MIAZGA   Renata    POL    0.800   10   23   qualifier 
 49   VERRET   Alexanne    CAN    0.667   11   25   qualifier 
 50   ISOLA   Federica    ITA    0.667   10   26   qualifier 
 51   BESBES   Sarra    TUN    0.667   9   27   qualifier 
 52   LIM   Victoria Ann Xiu Yan    SGP    0.667   9   24   qualifier 
 53   BABA   Haruna    JPN    0.667   8   26   qualifier 
 53   EHAB   Nardin    EGY    0.667   8   26   qualifier 
 55   KISKAPUSI   Dora    ESP    0.667   8   25   qualifier 
 56   DOUBOVA   Dominika    CZE    0.667   7   28   qualifier 
 57   DYNER   Karina    CRC    0.667   7   26   qualifier 
 57   SMITH TAYLOR   Katrina    GBR    0.667   7   26   qualifier 
 59   SHEMYAKINA   Yana    UKR    0.667   6   25   qualifier 
 59   SHUTOVA   Lyubov    RUS    0.667   6   25   qualifier 
 61   HSIEH   Kaylin Sin Yan    HKG    0.667   6   24   qualifier 
 61   MULTERER   Ricarda    GER    0.667   6   24   qualifier 
 61   RODRIGUEZ QUESADA   Yamilka    CUB    0.667   6   24   qualifier 
 64   CHU   Ka Mong    HKG    0.667   6   23   qualifier 
 65   BRUNNER   Pauline    SUI    0.667   6   22   qualifier 
 66   CHRISTMANN   Beate    GER    0.667   6   18   qualifier 
 67   DIONGUE   Ndeye Binta    SEN    0.667   5   27   qualifier 
 68   KHRAPINA   Violetta    RUS    0.667   5   26   qualifier 
 69   FAVRE   Angeline    SUI    0.667   5   25   qualifier 
 70   ANDRYUSHINA   Tatyana    RUS    0.667   5   24   qualifier 
 70   PIOVESAN SILVA   Patrizia    VEN    0.667   5   24   qualifier 
 72   HOPPE MONTANARO   Malinka    CAN    0.667   5   20   qualifier 
 73   PATTEN   Emily    AUS    0.667   4   27   qualifier 
 74   CAMPOS ESQUIVEL   Andrea    CRC    0.667   4   24   qualifier 
 75   DOIG   Maria Luisa    PER    0.667   4   21   qualifier 
 76   MACKINNON   Leonora    CAN    0.667   3   25   qualifier 
 77   EHLER   Alexandra    GER    0.667   3   24   qualifier 
 77   TAKHAMWONG   Wijitta    THA    0.667   3   24   qualifier 
 79   SALIGEROVA   Katerina    CZE    0.667   3   22   qualifier 
 80   KUN   Anna    HUN    0.667   2   26   qualifier 
 81   SALMINEN   Anna    FIN    0.667   2   25   qualifier 
 82   CISNEROS   Alejandra    ESP    0.667   2   21   qualifier 
 83   YOSHIMURA   Miho    JPN    0.667   1   21   qualifier 
 84   BENEA   Bianca    ROU    0.600   7   21   qualifier 
 85   RUTZ   Barbara    POL    0.600   5   22   qualifier 
 86   ENGLERT URRUTIA   Melisa Lara    ARG    0.600   2   19   qualifier 
 87   NETTO SIMEAO   Amanda    BRA    0.600   1   18   qualifier 
 88   SERAPINAITE   Emilija    LTU    0.600   -3   19   qualifier 
 89   MOESCHLIN   Noemi    SUI    0.500   6   25   qualifier 
 89   TEJEDA   Sheila Liliana    MEX    0.500   6   25   qualifier 
 91   JUKIC   Paula    CRO    0.500   6   24   qualifier 
 92   KHAKIMOVA   Malika    UZB    0.500   5   26   qualifier 
 93   AICARDI GONZALEZ   Alessandra Valeri    PAN    0.500   4   25   qualifier 
 93   PECHOVOVA   Michala    CZE    0.500   4   25   qualifier 
 95   MESIC   Ana    CRO    0.500   4   24   qualifier 
 96   NIXON   Catherine    USA    0.500   4   23   qualifier 
 97   SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU   Niki-Katerina    GRE    0.500   4   22   qualifier 
 98   ABELLA   Hanniel    PHI    0.500   3   25   qualifier 
 99   SCHMIDL   Paula    AUT    0.500   3   23   qualifier 
 100   LEHTONEN   Suvi    FIN    0.500   2   25   qualifier 
 101   ALIBEKOVA   Assel    KAZ    0.500   2   23   qualifier 
 101   LIM   Cheryl    SGP    0.500   2   23   qualifier 
 103   PEREIRA   Ines    POR    0.500   2   20   qualifier 
 104   LIN   Yik Hei Coco    HKG    0.500   1   22   qualifier 
 105   BOONE   Kelly    NED    0.500   1   21   qualifier 
 106   THANEE   Korawan    THA    0.500   1   20   qualifier 
 107   DEVI   Kabita    IND    0.500   1   18   qualifier 
 108   DUTTA   Jyotika    IND    0.500   0   23   qualifier 
 109   GUCHMAZOVA   Maia    GEO    0.500   0   22   qualifier 
 109   TEJEDA   Frania    MEX    0.500   0   22   qualifier 
 111   MAHROKH   Paria    IRI    0.500   0   21   qualifier 
 112   TRAN   Thi Thuy Trinh    VIE    0.500   -1   24   qualifier 
 113   MAVRIKIOU   Irina    CYP    0.500   -1   23   qualifier 
 114   ZHANSUGUROVA   Shantal    KAZ    0.500   -1   20   qualifier 
 115   NOUNOU   Sara    EGY    0.500   -2   23   qualifier 
 116   BOTVINIK   Yana    ISR    0.500   -2   22   qualifier 
 116   ROLDAN   Cynthia    PER    0.500   -2   22   qualifier 
 116   VANDINGENEN   Aube    BEL    0.500   -2   22   qualifier 
 119   MARTINEZ   Maria    VEN    0.500   -2   20   qualifier 
 120   RAMIREZ   Josefina    MEX    0.500   -2   19   qualifier 
 121   MASALO   Olivija    LTU    0.500   -3   23   qualifier 
 122   TERAYAMA   Tamaki    JPN    0.500   -3   22   qualifier 
 123   RAMIREZ PEGUERO   Violeta    DOM    0.500   -7   18   qualifier 
 124   DI TELLA   Isabel    ARG    0.400   -1   17   qualifier 
 125   VASANASOMSITHI   Pacharaporn    THA    0.400   -5   17   qualifier 
 126   DE PESTEL   Amber    BEL    0.333   2   25   qualifier 
 127   CISNEROS   Sofia    ESP    0.333   2   23   qualifier 
 128   EL KORD   Camilia    MAR    0.333   1   26   qualifier 
 129   SAKOA   Gbahi Gwladys    CIV    0.333   0   25   qualifier 
 130   LUGO   Eliana    VEN    0.333   -1   24   qualifier 
 131   SYVALA   Ilona    FIN    0.333   -1   23   qualifier 
 132   STAEHLI   Laura    SUI    0.333   -2   24   qualifier 
 133   ABDUL RAHMAN   Kiria Tikanah    SGP    0.333   -2   23   qualifier 
 134   GRIJAK   Jana    SRB    0.333   -3   22   qualifier 
 134   SZE   Ka Yan    CAN    0.333   -3   22   qualifier 
 136   ANDERSEN   Madeleine    AUS    0.333   -3   20   qualifier 
 137   SIMMS-LYMN   Tia    JAM    0.333   -3   19   qualifier 
 138   PETKOVIC   Lara    CRO    0.333   -5   22   qualifier 
 139   DAVIDZON   Ekaterina    ISR    0.333   -5   19   qualifier 
 139   MILICIC   Andjela    SRB    0.333   -5   19   qualifier 
 141   MEECHAI   Kanyapat    THA    0.333   -5   18   qualifier 
 142   ASIS   Lizzie    VEN    0.333   -7   18   qualifier 
 142   BAJORUNAITE   Paulina    LTU    0.333   -7   18   qualifier 
 142   TOVAR KARAINDROS   Oriana    COL    0.333   -7   18   qualifier 
 145   BONITO   Fabiana    POR    0.333   -7   17   qualifier 
 145   HERMINIO   Ines    POR    0.333   -7   17   qualifier 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:25:20
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently