Men Sabre Individual, on 15th and 18th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   GEMESI   Csanad    HUN    1.000   23   30   qualifier 
 2   DANILENKO   Dmitriy    RUS    1.000   21   30   qualifier 
 2   PAKDAMAN   Ali    IRI    1.000   21   30   qualifier 
 4   ABEDINI   Mojtaba    IRI    1.000   20   30   qualifier 
 4   DOLNICEANU   Tiberiu    ROU    1.000   20   30   qualifier 
 6   SEITZ   Tom    FRA    1.000   20   25   qualifier 
 7   DECSI   Tamas    HUN    1.000   19   30   qualifier 
 7   LUCCHETTI   Stefano Ivan    ARG    1.000   19   30   qualifier 
 9   SZATMARI   Andras    HUN    1.000   18   30   qualifier 
 10   LOKHANOV   Konstantin    RUS    1.000   18   25   qualifier 
 11   RAHBARI   Mohammad    IRI    1.000   16   25   qualifier 
 12   WAGNER   Benedikt    GER    1.000   15   30   qualifier 
 13   DENG   Xiaohao    CHN    0.833   20   28   qualifier 
 14   WANG   Shi    CHN    0.833   18   29   qualifier 
 15   ANSTETT   Vincent    FRA    0.833   16   28   qualifier 
 16   DEARY   William    GBR    0.833   16   27   qualifier 
 17   FOTOUHI   Mohammad    IRI    0.833   15   29   qualifier 
 17   HONEYBONE   James    GBR    0.833   15   29   qualifier 
 17   TEODOSIU   Iulian    ROU    0.833   15   29   qualifier 
 20   YOSHIDA   Kento    JPN    0.833   15   27   qualifier 
 21   SRINUALNAD   Voragun    THA    0.833   14   29   qualifier 
 22   ZALOMIR   Florin    ROU    0.833   13   27   qualifier 
 23   MOATAZ   Medhat    EGY    0.833   13   26   qualifier 
 23   YILDIRIM   Enver    TUR    0.833   13   26   qualifier 
 25   BADEA   Alin    ROU    0.833   12   27   qualifier 
 26   SZABO   Matyas    GER    0.833   12   26   qualifier 
 27   AMER   Mohamed    EGY    0.833   11   27   qualifier 
 27   MARDALEISHVILI   Mikheil    GEO    0.833   11   27   qualifier 
 29   BAZADZE   Beka    GEO    0.833   10   28   qualifier 
 30   PUNDYK   Dmytro    UKR    0.833   10   27   qualifier 
 31   TOKUNAN   Kenta    JPN    0.833   10   26   qualifier 
 32   DI TELLA   Pascual Maria    ARG    0.833   9   28   qualifier 
 33   STREETS   Kaito    JPN    0.833   7   27   qualifier 
 34   VU   Thanh An    VIE    0.800   9   22   qualifier 
 35   THOMPSON   Khalil    USA    0.800   9   20   qualifier 
 36   GORDON   Shaul    CAN    0.800   7   21   qualifier 
 37   KIRPICHOU   Kiryl    BLR    0.667   11   27   qualifier 
 38   DE RIDDER   Arne    BEL    0.667   11   24   qualifier 
 39   ZANIN   Artem    LTU    0.667   10   24   qualifier 
 40   POLOSSIFAKIS   Joseph    CAN    0.667   9   27   qualifier 
 41   NGUYEN   Xuan Loi    VIE    0.667   8   25   qualifier 
 42   HA   Hansol    KOR    0.667   8   24   qualifier 
 42   HUEBNER- FEHRER   Bjoern    GER    0.667   8   24   qualifier 
 44   XU   Yingming    CHN    0.667   7   26   qualifier 
 45   HO   Sze Long Aaron    HKG    0.667   7   25   qualifier 
 46   KURALBEKULY   Bakdaulet    KAZ    0.667   7   24   qualifier 
 47   ELSISSY   Ziad    EGY    0.667   7   23   qualifier 
 48   SPEAR   Jeff    USA    0.667   6   27   qualifier 
 49   FERJANI   Ahmed    TUN    0.667   6   24   qualifier 
 49   YAN   Yinghui    CHN    0.667   6   24   qualifier 
 51   LAMBERT   Maxence    FRA    0.667   5   25   qualifier 
 52   ALVAREZ   Ricardo    CHI    0.667   5   24   qualifier 
 53   CHANG   Chi Hin Cyrus    HKG    0.667   3   26   qualifier 
 54   MATEEV   Andri Nikolaysson    ISL    0.667   3   25   qualifier 
 55   SINGH   Karan Singh    IND    0.667   3   22   qualifier 
 56   DE VISSCHER   Jules-Emile    BEL    0.667   2   24   qualifier 
 57   ZEA   Gibran    MEX    0.667   2   22   qualifier 
 58   MOKRETCOV   Ilya    KAZ    0.600   7   21   qualifier 
 59   BOUNABI   Akram    ALG    0.600   -2   19   qualifier 
 60   MONSALVA   Roberto    CHI    0.500   4   25   qualifier 
 61   KARIM   Nurzhan    KAZ    0.500   4   23   qualifier 
 61   STATSENKO   Oleksiy    UKR    0.500   4   23   qualifier 
 63   ALSHAMLAN   Yousef    KUW    0.500   3   23   qualifier 
 63   MILLER   Curtis    GBR    0.500   3   23   qualifier 
 63   SHIMAMURA   Tomohiro    JPN    0.500   3   23   qualifier 
 63   TSAP   Yuriy    UKR    0.500   3   23   qualifier 
 67   ARFA   Fares    CAN    0.500   3   22   qualifier 
 67   CORREA VILA   Luis    COL    0.500   3   22   qualifier 
 69   KUMARESAN PADMA   Gisho Nidhi    IND    0.500   2   24   qualifier 
 70   SAMER   Mohab    EGY    0.500   2   23   qualifier 
 71   LOW   Ho Tin    HKG    0.500   2   22   qualifier 
 71   MATIAS   Nicolas    POR    0.500   2   22   qualifier 
 73   ROMERO   Eliecer    VEN    0.500   2   21   qualifier 
 74   CONTRERAS   Victor    CHI    0.500   2   20   qualifier 
 75   LOH   Lucius Kai Wei    SGP    0.500   1   23   qualifier 
 76   MANCHENO   Guillermo    ESP    0.500   1   21   qualifier 
 77   CONCEPCION   Christian Jhester    PHI    0.500   -1   21   qualifier 
 78   GELINAS   Marc    CAN    0.500   -2   22   qualifier 
 79   CHOY   Yu Yong    SGP    0.500   -2   21   qualifier 
 80   YAGODKA   Andriy    UKR    0.500   -2   20   qualifier 
 81   RIOS   Matias    ARG    0.500   -3   21   qualifier 
 82   RASULOV   Bobirjon    UZB    0.500   -4   22   qualifier 
 83   SIU   James    AUS    0.500   -6   19   qualifier 
 84   RODRIGUEZ   Abraham    VEN    0.500   -7   19   qualifier 
 85   CUELLAR   Sebastian    COL    0.400   3   20   qualifier 
 86   AYALA   Julian    MEX    0.400   -3   17   qualifier 
 86   PALACIOS MURILLO   Mario Alberto    COL    0.400   -3   17   qualifier 
 88   SHENGELIA   Nika    GEO    0.400   -4   17   qualifier 
 89   HERNANDEZ CABALLERO   Andres    ESP    0.333   1   24   qualifier 
 90   RODRIGUEZ MARTINEZ   Hansel Julian    CUB    0.333   0   23   qualifier 
 91   BAHAMONDE   Manuel    CHI    0.333   -1   20   qualifier 
 92   TO   Duc Anh    VIE    0.333   -2   21   qualifier 
 93   LEU   Clive Yi Yang    SGP    0.333   -3   22   qualifier 
 93   SATTARKHAN   Nazarbay    KAZ    0.333   -3   22   qualifier 
 95   MANDOV   Ivan    BUL    0.333   -3   19   qualifier 
 96   DOUGLAS   Alexandre    AUS    0.333   -4   17   qualifier 
 97   WEBB   Jonathan    GBR    0.333   -5   19   qualifier 
 98   KAFATARIDIS   Dimitrios    GRE    0.333   -5   17   qualifier 
 99   BRAVO   Inaki    ESP    0.333   -6   21   qualifier 
 100   ALAMMARI   Amaar    KUW    0.333   -6   20   qualifier 
 100   WELLER   Teddy    ISV    0.333   -6   20   qualifier 
 102   TROCHEZ   Pablo    COL    0.333   -7   19   qualifier 
 103   HAEKERD   Ruangrit    THA    0.333   -7   18   qualifier 
 104   PASKOV   Pancho    BUL    0.333   -7   17   qualifier 
 105   GENJEBAEV   Pazilbek    UZB    0.333   -8   17   qualifier 
 105   SANTAMARIA   Diego    ESP    0.333   -8   17   qualifier 
 107   FONG   Zheng Jie    SGP    0.333   -9   17   qualifier 
 108   ZUMENTS   Evgeniy    LAT    0.333   -11   16   qualifier 
 109   ROMO   Brandon    MEX    0.333   -11   15   qualifier 
 110   LEE   Chak Fung Terence    HKG    0.333   -11   14   qualifier 
 111   SAHI   Sagar    IND    0.333   -12   15   eliminated 
 112   BRANDO   Eric    PHI    0.200   -9   14   eliminated 
 113   QUINTERO   Jose    VEN    0.200   -9   11   eliminated 
 114   WESTERN REYES   Rafael    PUR    0.200   -10   14   eliminated 
 115   DE ROBBIO   Francesco    CRO    0.200   -10   12   eliminated 
 116   KISEL   Siarhei    BLR    0.167   -5   20   eliminated 
 117   SHINDE   Abhay Krishna    IND    0.167   -8   18   eliminated 
 118   KITSIRIBOON   Soravit    THA    0.167   -8   17   eliminated 
 119   DI MARTINO   Pietro Jose    ARG    0.167   -12   15   eliminated 
 119   MORALES   Josue    MEX    0.167   -12   15   eliminated 
 121   KOSTADINOVIC   Petar    SRB    0.167   -12   14   eliminated 
 121   YILDIRIM   Hakan    TUR    0.167   -12   14   eliminated 
 123   CAMPBELL   William    AUS    0.167   -13   15   eliminated 
 124   DOLEZAL   Jan    CZE    0.167   -14   12   eliminated 
 125   LEONHARD   Zak    AUS    0.167   -15   13   eliminated 
 126   OCINSKI   Jakub    POL    0.167   -17   12   eliminated 
 127   HOSCHNA   Jan    CZE    0.167   -17   11   eliminated 
 128   BRAJDIC   Josip    CRO    0.167   -18   11   eliminated 
 129   WACHSBERGER   Petr    CZE    0.167   -23   6   eliminated 
 130   ALQUDIHI   Ahmed    KSA    0.000   -15   10   eliminated 
 131   NGUYEN   Van Quyet    VIE    0.000   -16   14   eliminated 
 132   ALFADHLI   Mohammed    KUW    0.000   -17   13   eliminated 
 132   MAMUTOV   Sherzod    UZB    0.000   -17   13   eliminated 
 134   WIRIYATANGSAKUL   Panachai    THA    0.000   -18   12   eliminated 
 135   ZAVIRSEK ZORZ   Tei    SLO    0.000   -19   11   eliminated 
 136   ARIAS   Juan Gaspar    URU    0.000   -21   9   eliminated 
 137   BULMER   Hamish    NZL    0.000   -22   8   eliminated 
 137   KIRIMLIDIS   Michalis    IRL    0.000   -22   8   eliminated 
 139   BERAN   Pavel    CZE    0.000   -24   6   eliminated 
 139   MITCHELL-ROWE   Decordoba    JAM    0.000   -24   6   eliminated 
 141   BHANDARI   Amit    NEP    0.000   -24   1   eliminated 
 142   FRIEBUS   Andres    ISV    0.000   -26   4   eliminated 
 143   ADENYOH   Kossivi Emmanuel Dieudonne    TOG    0.000   -28   2   eliminated 
 143   HEMENG   Oppong    GHA    0.000   -28   2   eliminated 
    ALSHAMLAN   Bandar    KUW    dns         DNS 
    CRESPO   Christian    VEN    dns         DNS 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:24:01
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently