Men Foil Individual, on 17th and 20th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   DOSA   Daniel    HUN    1.000   23   30   qualifier 
 2   DAVIS   James-Andrew    GBR    1.000   22   30   qualifier 
 2   HAMZA   Mohamed    EGY    1.000   22   30   qualifier 
 4   KLEIBRINK   Benjamin    GER    1.000   20   30   qualifier 
 4   SHIKINE   Takahiro    JPN    1.000   20   30   qualifier 
 6   MIYAKE   Ryo    JPN    1.000   19   29   qualifier 
 7   BERG   Thomas Lerche    DEN    1.000   18   30   qualifier 
 8   GAGANIDZE   Luka    GEO    1.000   18   25   qualifier 
 9   SIESS   Michal    POL    1.000   17   30   qualifier 
 10   KIM   Dongsu    KOR    1.000   16   30   qualifier 
 11   ZHEREBCHENKO   Dmitry    RUS    1.000   16   25   qualifier 
 12   SCHENKEL   Eli    CAN    1.000   11   30   qualifier 
 13   DOUGLAS   Sholto    AUS    0.833   21   29   qualifier 
 14   GIACON   Daniel    NED    0.833   20   29   qualifier 
 15   CHOI   Chun Yin Ryan    HKG    0.833   16   27   qualifier 
 16   MAYAKAN   Chornnasun    THA    0.833   15   29   qualifier 
 17   CHOUPENITCH   Alexander    CZE    0.833   14   28   qualifier 
 18   WU   Bin    CHN    0.833   14   27   qualifier 
 19   PEGGS   Ben    GBR    0.833   14   26   qualifier 
 20   BROSZUS   Blake    CAN    0.833   13   28   qualifier 
 20   LI   Chen    CHN    0.833   13   28   qualifier 
 22   CHEN   Haiwei    CHN    0.833   13   27   qualifier 
 22   YEUNG   Chi Ka    HKG    0.833   13   27   qualifier 
 24   MERTINE   Julien    FRA    0.833   13   25   qualifier 
 25   LEON   Victor    VEN    0.833   12   29   qualifier 
 26   BANEUX   Julien    BRA    0.833   12   28   qualifier 
 26   CHEN   Tse Yuan    TPE    0.833   12   28   qualifier 
 28   SERVELLO   Augusto Antonio    ARG    0.833   12   27   qualifier 
 29   KUCEBA   Vitalijs    LAT    0.833   11   28   qualifier 
 30   RAJSKI   Leszek    POL    0.833   11   27   qualifier 
 31   GRYGLEWSKI   Krystian    POL    0.833   10   29   qualifier 
 32   TAN   Lawrence Everett    PHI    0.833   10   28   qualifier 
 32   ZHANG   Zhenggang    SGP    0.833   10   28   qualifier 
 34   SAITO   Toshiya    JPN    0.833   10   27   qualifier 
 35   ABOUELKASSEM   Alaaeldin    EGY    0.833   8   29   qualifier 
 36   HATOEL   Maor    ISR    0.833   7   27   qualifier 
 37   MINUTO   Martino    TUR    0.800   8   21   qualifier 
 38   SAMANDI   Mohamed    TUN    0.800   7   22   qualifier 
 39   BRICENO   Janderson    VEN    0.800   4   23   qualifier 
 40   HASSAN   Mohamed    EGY    0.667   11   25   qualifier 
 41   TOLDO   Guilherme    BRA    0.667   10   26   qualifier 
 41   VAN EGMOND   Dirk Jan    NED    0.667   10   26   qualifier 
 43   ETTELT   Maximilian    AUT    0.667   8   26   qualifier 
 43   JOPPICH   Peter    GER    0.667   8   26   qualifier 
 45   SERRI   Cedrik    SVK    0.667   7   26   qualifier 
 46   PAUTY   Maxime    FRA    0.667   7   24   qualifier 
 47   DE GREEF   Stef    BEL    0.667   7   23   qualifier 
 48   YUNES   Klod    UKR    0.667   6   28   qualifier 
 49   FITZGERALD   Edward    AUS    0.667   6   26   qualifier 
 50   KLEIN   Luis    GER    0.667   5   25   qualifier 
 51   YUNO   Elisha    NED    0.667   5   22   qualifier 
 52   COLON LOPEZ   Cesar    PUR    0.667   4   25   qualifier 
 52   KONTOCHRISTOPOULOS   Nikolaos    GRE    0.667   4   25   qualifier 
 54   ARSLANOV   Timur    RUS    0.667   4   24   qualifier 
 54   CZUCKERMANN   Matan    ISR    0.667   4   24   qualifier 
 54   KERYHUEL   Jeremy Fafa    CIV    0.667   4   24   qualifier 
 57   NAGLE   Christopher    AUS    0.667   4   23   qualifier 
 58   CHEUNG   Siu Lun    HKG    0.667   4   22   qualifier 
 59   GALUASHVILI   Lasha    GEO    0.667   3   26   qualifier 
 59   HEROUI   Salim    ALG    0.667   3   26   qualifier 
 59   MATYAS   Balint    HUN    0.667   3   26   qualifier 
 62   BELTRAN   Jesus    MEX    0.667   2   24   qualifier 
 63   MARQUES   Henrique    BRA    0.667   1   24   qualifier 
 64   NEMETH   Andras    HUN    0.667   0   21   qualifier 
 65   MOORE   Robert    POR    0.667   -1   21   qualifier 
 66   HUANG   Mengkai    CHN    0.600   7   21   qualifier 
 67   MATSUYAMA   Kyosuke    JPN    0.600   6   22   qualifier 
 68   CHUCHUKALO   Dmytro    UKR    0.600   5   22   qualifier 
 69   CHARREU   Jose    POR    0.600   4   22   qualifier 
 70   VAN HAASTER   Maximilien    CAN    0.600   0   19   qualifier 
 71   TOFALIDES   Alex    CYP    0.600   -1   21   qualifier 
 72   VAN CAMPENHOUT   Stef    BEL    0.600   -1   16   qualifier 
 73   POSCHARNIG   Johannes    AUT    0.500   7   24   qualifier 
 74   ARIZAGA   Raul    MEX    0.500   7   22   qualifier 
 75   LEE   Kwanghyun    KOR    0.500   5   24   qualifier 
 75   RZADKOWSKI   Andrzej    POL    0.500   5   24   qualifier 
 77   FILES   Petar    CRO    0.500   5   23   qualifier 
 77   OU   Feng Ming    TPE    0.500   5   23   qualifier 
 77   TOTUSEK   Marek    CZE    0.500   5   23   qualifier 
 80   SHIH   Benjamin    TPE    0.500   5   22   qualifier 
 81   AGUILERA LUIS   Humberto    CUB    0.500   4   24   qualifier 
 82   SRISAWAT   Phatthanapong    THA    0.500   4   22   qualifier 
 83   SHIMBO   Heitor    BRA    0.500   3   23   qualifier 
 84   HERTSYK   Rostyslav    UKR    0.500   3   22   qualifier 
 84   KOMSIC   Ivan    CRO    0.500   3   22   qualifier 
 86   POGREBNIAK   Andrii    UKR    0.500   2   24   qualifier 
 86   SON   Young Ki    KOR    0.500   2   24   qualifier 
 88   FERJANI   Mohamed Ayoub    TUN    0.500   2   23   qualifier 
 89   KALIYEV   Tamirlan    KAZ    0.500   2   21   qualifier 
 90   SANITA   Andre    GER    0.500   1   23   qualifier 
 91   LUCCHETTI   Santiago    ARG    0.500   1   22   qualifier 
 92   BRETEAU   Ignacio    ESP    0.500   0   23   qualifier 
 93   ALARCON   Gustavo    CHI    0.500   0   21   qualifier 
 93   TIRADO   Sebastian A.    PUR    0.500   0   21   qualifier 
 95   CHEN   Chih Chieh    TPE    0.500   -1   24   qualifier 
 96   ANTONIO   Adilson Jose F.    ANG    0.500   -1   22   qualifier 
 96   MARINO   Nicolas    ARG    0.500   -1   22   qualifier 
 98   SIRB   Alexandru    ROU    0.500   -1   19   qualifier 
 99   ROJAS PINERO   Jorge L    PUR    0.500   -2   18   qualifier 
 100   NG   Jet Shang Fei    SGP    0.500   -4   23   qualifier 
 101   NASAAR   Ali    KUW    0.500   -4   20   qualifier 
 102   UNDA   Juan Sebastian    MEX    0.500   -4   19   qualifier 
 103   SRITANG-ORN   Suppakorn    THA    0.500   -4   18   qualifier 
 104   CANCHEZ SIFUENTES   Federico    PER    0.500   -7   19   qualifier 
 105   LACASTA   Sergio    ESP    0.400   4   20   qualifier 
 106   MOTTIAT   Lucas    BEL    0.400   1   18   qualifier 
 107   CHAN   Kevin Jerrold    SGP    0.400   0   19   qualifier 
 108   ANDERSEN   Emil Ulrik    DEN    0.400   -1   21   qualifier 
 109   HOI   Man Kit    MAC    0.400   -2   17   qualifier 
 109   MEPSTEAD   Marcus    GBR    0.400   -2   17   qualifier 
 111   ALVEAR   Felipe    CHI    0.400   -4   15   qualifier 
 112   DELBERGUE   Luis Alfonso    ESP    0.400   -4   14   qualifier 
 113   TSORONIS   Alexander    DEN    0.333   3   23   qualifier 
 114   MESZAROS   Tamas    HUN    0.333   0   22   qualifier 
 115   CUK   Veljko    SRB    0.333   -1   21   qualifier 
 115   PACHON   Santiago    COL    0.333   -1   21   qualifier 
 117   NGUYEN   Minh Quang    VIE    0.333   -2   21   qualifier 
 118   KONGSTAD   Conrad Seibaek    DEN    0.333   -4   22   qualifier 
 119   ROSU   Silviu    ROU    0.333   -4   21   qualifier 
 120   CLAIRET ROA   Dimitri Patrik    COL    0.333   -4   20   qualifier 
 121   MOHAMMAD   Yaser    KUW    0.333   -5   19   qualifier 
 122   DUALEH   Quincy    NED    0.333   -8   20   qualifier 
 123   VADANIUC   Eugeniu    MDA    0.333   -8   18   qualifier 
 124   PADUA   Carlos M.    PUR    0.333   -8   17   qualifier 
 124   PERELMANN   Mark    ISR    0.333   -8   17   qualifier 
 124   SCONZO   Daniel    COL    0.333   -8   17   qualifier 
 127   STIKLICA   Luka    SRB    0.333   -10   15   qualifier 
 128   CERVANTES   Diego    MEX    0.333   -10   14   qualifier 
 129   MANUEL   Francisco Xavier Da Rosa Chocolate    ANG    0.333   -11   16   qualifier 
 130   KARAVIDIN   Dina    SRB    0.333   -12   12   qualifier 
 131   BROSNAN   James    IRL    0.333   -13   15   eliminated 
 132   YOONG   Hans Wei Shen    MAS    0.200   -10   10   eliminated 
 133   KRALIK   Andrej    SVK    0.167   -6   21   eliminated 
 134   BABAOGLU   Tevfik Burak    TUR    0.167   -7   18   eliminated 
 135   GOJAK   Antonio    CRO    0.167   -8   21   eliminated 
 136   PEREZ   Nathaniel    PHI    0.167   -8   19   eliminated 
 137   OTAYZA   Vicente    CHI    0.167   -9   19   eliminated 
 138   MORA   Johan    VEN    0.167   -10   19   eliminated 
 139   LOPEZ GONZALEZ   Keven Steven    NCA    0.167   -10   16   eliminated 
 140   OWAIDA   Ali    QAT    0.167   -11   18   eliminated 
 141   NGUYEN   Quoc Oai    VIE    0.167   -11   16   eliminated 
 142   CHREN   Simon    CZE    0.167   -11   15   eliminated 
 142   MACEDO   Pedro    POR    0.167   -11   15   eliminated 
 144   BLANAR   Samuel    SVK    0.167   -12   15   eliminated 
 144   SMREKAR   Leo    CRO    0.167   -12   15   eliminated 
 146   SYKES   Lachlan    IRL    0.167   -12   13   eliminated 
 147   BROWN   Stephen    IRL    0.167   -13   12   eliminated 
 148   NICANOR   Michael    PHI    0.167   -14   13   eliminated 
 149   STANTSIOS   Vasileios    GRE    0.167   -14   12   eliminated 
 150   MENKUER   Engin Batuhan    TUR    0.167   -15   12   eliminated 
 150   WEBBER   Lucas    AUS    0.167   -15   12   eliminated 
 152   BODO   Benjamin    ROU    0.167   -15   11   eliminated 
 153   SWEET   Mikhail    CAN    0.167   -16   13   eliminated 
 154   AHER   Tushar Ravsaheb    IND    0.167   -17   12   eliminated 
 155   JAHAGIRDAR   Durgesh Milind    IND    0.167   -18   10   eliminated 
 156   YOUSEF   Khaled    KUW    0.000   -13   12   eliminated 
 157   ABBAS   Ali Fadel    KUW    0.000   -17   13   eliminated 
 158   TASADA   Ramiro    ARG    0.000   -18   12   eliminated 
 159   LIVINGSTONE   Patrick    JAM    0.000   -19   11   eliminated 
 160   KOMLAN   Miawotoe    TOG    0.000   -19   6   eliminated 
 161   ESSAM   Mohamed    EGY    0.000   -20   10   eliminated 
 161   GUCEK   Anze    SLO    0.000   -20   10   eliminated 
 161   MAHIPATI   Anil Ashok    IND    0.000   -20   10   eliminated 
 161   SENIC   Anatolii    MDA    0.000   -20   10   eliminated 
 165   DEEJING   Ratchanavi    THA    0.000   -21   9   eliminated 
 166   DOUDOS   Dimitrios    GRE    0.000   -23   7   eliminated 
 166   LARGAESPADA   Luis-Viterbo    NCA    0.000   -23   7   eliminated 
 166   PINTO CANO   Daniel    COL    0.000   -23   7   eliminated 
 169   TREANOR   Donald    BER    0.000   -23   2   eliminated 
 170   CANDIOLO   Federico Alejandro    BER    0.000   -24   6   eliminated 
 171   HEMENG   Oppong    GHA    0.000   -26   4   eliminated 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:15:25
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently