Men Foil Individual, on 17th and 20th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   FOCONI   Alessio    ITA    exempte         exemption 
 2   IMBODEN   Race    USA    exempte         exemption 
 3   GAROZZO   Daniele    ITA    exempte         exemption 
 4   KRUSE   Richard    GBR    exempte         exemption 
 5   CHEUNG   Ka Long    HKG    exempte         exemption 
 6   MEINHARDT   Gerek    USA    exempte         exemption 
 7   AVOLA   Giorgio    ITA    exempte         exemption 
 8   LE PECHOUX   Erwann    FRA    exempte         exemption 
 9   MASSIALAS   Alexander    USA    exempte         exemption 
 10   LEFORT   Enzo    FRA    exempte         exemption 
 11   ITKIN   Nick    USA    exempte         exemption 
 12   SAFIN   Timur    RUS    exempte         exemption 
 13   CASSARA   Andrea    ITA    exempte         exemption 
 14   HEO   Jun    KOR    exempte         exemption 
 15   CHEREMISINOV   Alexey    RUS    exempte         exemption 
 16   LLAVADOR   Carlos    ESP    exempte         exemption 
 17   DOSA   Daniel    HUN    1.000   23   30   qualifier 
 18   DAVIS   James-Andrew    GBR    1.000   22   30   qualifier 
 18   HAMZA   Mohamed    EGY    1.000   22   30   qualifier 
 20   KLEIBRINK   Benjamin    GER    1.000   20   30   qualifier 
 20   SHIKINE   Takahiro    JPN    1.000   20   30   qualifier 
 22   MIYAKE   Ryo    JPN    1.000   19   29   qualifier 
 23   BERG   Thomas Lerche    DEN    1.000   18   30   qualifier 
 24   GAGANIDZE   Luka    GEO    1.000   18   25   qualifier 
 25   SIESS   Michal    POL    1.000   17   30   qualifier 
 26   KIM   Dongsu    KOR    1.000   16   30   qualifier 
 27   ZHEREBCHENKO   Dmitry    RUS    1.000   16   25   qualifier 
 28   SCHENKEL   Eli    CAN    1.000   11   30   qualifier 
 29   DOUGLAS   Sholto    AUS    0.833   21   29   qualifier 
 30   GIACON   Daniel    NED    0.833   20   29   qualifier 
 31   CHOI   Chun Yin Ryan    HKG    0.833   16   27   qualifier 
 32   MAYAKAN   Chornnasun    THA    0.833   15   29   qualifier 
 33   CHOUPENITCH   Alexander    CZE    0.833   14   28   qualifier 
 34   WU   Bin    CHN    0.833   14   27   qualifier 
 35   PEGGS   Ben    GBR    0.833   14   26   qualifier 
 36   BROSZUS   Blake    CAN    0.833   13   28   qualifier 
 36   LI   Chen    CHN    0.833   13   28   qualifier 
 38   CHEN   Haiwei    CHN    0.833   13   27   qualifier 
 38   YEUNG   Chi Ka    HKG    0.833   13   27   qualifier 
 40   MERTINE   Julien    FRA    0.833   13   25   qualifier 
 41   LEON   Victor    VEN    0.833   12   29   qualifier 
 42   BANEUX   Julien    BRA    0.833   12   28   qualifier 
 42   CHEN   Tse Yuan    TPE    0.833   12   28   qualifier 
 44   SERVELLO   Augusto Antonio    ARG    0.833   12   27   qualifier 
 45   KUCEBA   Vitalijs    LAT    0.833   11   28   qualifier 
 46   RAJSKI   Leszek    POL    0.833   11   27   qualifier 
 47   GRYGLEWSKI   Krystian    POL    0.833   10   29   qualifier 
 48   TAN   Lawrence Everett    PHI    0.833   10   28   qualifier 
 48   ZHANG   Zhenggang    SGP    0.833   10   28   qualifier 
 50   SAITO   Toshiya    JPN    0.833   10   27   qualifier 
 51   ABOUELKASSEM   Alaaeldin    EGY    0.833   8   29   qualifier 
 52   HATOEL   Maor    ISR    0.833   7   27   qualifier 
 53   MINUTO   Martino    TUR    0.800   8   21   qualifier 
 54   SAMANDI   Mohamed    TUN    0.800   7   22   qualifier 
 55   BRICENO   Janderson    VEN    0.800   4   23   qualifier 
 56   HASSAN   Mohamed    EGY    0.667   11   25   qualifier 
 57   TOLDO   Guilherme    BRA    0.667   10   26   qualifier 
 57   VAN EGMOND   Dirk Jan    NED    0.667   10   26   qualifier 
 59   ETTELT   Maximilian    AUT    0.667   8   26   qualifier 
 59   JOPPICH   Peter    GER    0.667   8   26   qualifier 
 61   SERRI   Cedrik    SVK    0.667   7   26   qualifier 
 62   PAUTY   Maxime    FRA    0.667   7   24   qualifier 
 63   DE GREEF   Stef    BEL    0.667   7   23   qualifier 
 64   YUNES   Klod    UKR    0.667   6   28   qualifier 
 65   FITZGERALD   Edward    AUS    0.667   6   26   qualifier 
 66   KLEIN   Luis    GER    0.667   5   25   qualifier 
 67   YUNO   Elisha    NED    0.667   5   22   qualifier 
 68   COLON LOPEZ   Cesar    PUR    0.667   4   25   qualifier 
 68   KONTOCHRISTOPOULOS   Nikolaos    GRE    0.667   4   25   qualifier 
 70   ARSLANOV   Timur    RUS    0.667   4   24   qualifier 
 70   CZUCKERMANN   Matan    ISR    0.667   4   24   qualifier 
 70   KERYHUEL   Jeremy Fafa    CIV    0.667   4   24   qualifier 
 73   NAGLE   Christopher    AUS    0.667   4   23   qualifier 
 74   CHEUNG   Siu Lun    HKG    0.667   4   22   qualifier 
 75   GALUASHVILI   Lasha    GEO    0.667   3   26   qualifier 
 75   HEROUI   Salim    ALG    0.667   3   26   qualifier 
 75   MATYAS   Balint    HUN    0.667   3   26   qualifier 
 78   BELTRAN   Jesus    MEX    0.667   2   24   qualifier 
 79   MARQUES   Henrique    BRA    0.667   1   24   qualifier 
 80   NEMETH   Andras    HUN    0.667   0   21   qualifier 
 81   MOORE   Robert    POR    0.667   -1   21   qualifier 
 82   HUANG   Mengkai    CHN    0.600   7   21   qualifier 
 83   MATSUYAMA   Kyosuke    JPN    0.600   6   22   qualifier 
 84   CHUCHUKALO   Dmytro    UKR    0.600   5   22   qualifier 
 85   CHARREU   Jose    POR    0.600   4   22   qualifier 
 86   VAN HAASTER   Maximilien    CAN    0.600   0   19   qualifier 
 87   TOFALIDES   Alex    CYP    0.600   -1   21   qualifier 
 88   VAN CAMPENHOUT   Stef    BEL    0.600   -1   16   qualifier 
 89   POSCHARNIG   Johannes    AUT    0.500   7   24   qualifier 
 90   ARIZAGA   Raul    MEX    0.500   7   22   qualifier 
 91   LEE   Kwanghyun    KOR    0.500   5   24   qualifier 
 91   RZADKOWSKI   Andrzej    POL    0.500   5   24   qualifier 
 93   FILES   Petar    CRO    0.500   5   23   qualifier 
 93   OU   Feng Ming    TPE    0.500   5   23   qualifier 
 93   TOTUSEK   Marek    CZE    0.500   5   23   qualifier 
 96   SHIH   Benjamin    TPE    0.500   5   22   qualifier 
 97   AGUILERA LUIS   Humberto    CUB    0.500   4   24   qualifier 
 98   SRISAWAT   Phatthanapong    THA    0.500   4   22   qualifier 
 99   SHIMBO   Heitor    BRA    0.500   3   23   qualifier 
 100   HERTSYK   Rostyslav    UKR    0.500   3   22   qualifier 
 100   KOMSIC   Ivan    CRO    0.500   3   22   qualifier 
 102   POGREBNIAK   Andrii    UKR    0.500   2   24   qualifier 
 102   SON   Young Ki    KOR    0.500   2   24   qualifier 
 104   FERJANI   Mohamed Ayoub    TUN    0.500   2   23   qualifier 
 105   KALIYEV   Tamirlan    KAZ    0.500   2   21   qualifier 
 106   SANITA   Andre    GER    0.500   1   23   qualifier 
 107   LUCCHETTI   Santiago    ARG    0.500   1   22   qualifier 
 108   BRETEAU   Ignacio    ESP    0.500   0   23   qualifier 
 109   ALARCON   Gustavo    CHI    0.500   0   21   qualifier 
 109   TIRADO   Sebastian A.    PUR    0.500   0   21   qualifier 
 111   CHEN   Chih Chieh    TPE    0.500   -1   24   qualifier 
 112   ANTONIO   Adilson Jose F.    ANG    0.500   -1   22   qualifier 
 112   MARINO   Nicolas    ARG    0.500   -1   22   qualifier 
 114   SIRB   Alexandru    ROU    0.500   -1   19   qualifier 
 115   ROJAS PINERO   Jorge L    PUR    0.500   -2   18   qualifier 
 116   NG   Jet Shang Fei    SGP    0.500   -4   23   qualifier 
 117   NASAAR   Ali    KUW    0.500   -4   20   qualifier 
 118   UNDA   Juan Sebastian    MEX    0.500   -4   19   qualifier 
 119   SRITANG-ORN   Suppakorn    THA    0.500   -4   18   qualifier 
 120   CANCHEZ SIFUENTES   Federico    PER    0.500   -7   19   qualifier 
 121   LACASTA   Sergio    ESP    0.400   4   20   qualifier 
 122   MOTTIAT   Lucas    BEL    0.400   1   18   qualifier 
 123   CHAN   Kevin Jerrold    SGP    0.400   0   19   qualifier 
 124   ANDERSEN   Emil Ulrik    DEN    0.400   -1   21   qualifier 
 125   HOI   Man Kit    MAC    0.400   -2   17   qualifier 
 125   MEPSTEAD   Marcus    GBR    0.400   -2   17   qualifier 
 127   ALVEAR   Felipe    CHI    0.400   -4   15   qualifier 
 128   DELBERGUE   Luis Alfonso    ESP    0.400   -4   14   qualifier 
 129   TSORONIS   Alexander    DEN    0.333   3   23   qualifier 
 130   MESZAROS   Tamas    HUN    0.333   0   22   qualifier 
 131   CUK   Veljko    SRB    0.333   -1   21   qualifier 
 131   PACHON   Santiago    COL    0.333   -1   21   qualifier 
 133   NGUYEN   Minh Quang    VIE    0.333   -2   21   qualifier 
 134   KONGSTAD   Conrad Seibaek    DEN    0.333   -4   22   qualifier 
 135   ROSU   Silviu    ROU    0.333   -4   21   qualifier 
 136   CLAIRET ROA   Dimitri Patrik    COL    0.333   -4   20   qualifier 
 137   MOHAMMAD   Yaser    KUW    0.333   -5   19   qualifier 
 138   DUALEH   Quincy    NED    0.333   -8   20   qualifier 
 139   VADANIUC   Eugeniu    MDA    0.333   -8   18   qualifier 
 140   PADUA   Carlos M.    PUR    0.333   -8   17   qualifier 
 140   PERELMANN   Mark    ISR    0.333   -8   17   qualifier 
 140   SCONZO   Daniel    COL    0.333   -8   17   qualifier 
 143   STIKLICA   Luka    SRB    0.333   -10   15   qualifier 
 144   CERVANTES   Diego    MEX    0.333   -10   14   qualifier 
 145   MANUEL   Francisco Xavier Da Rosa Chocolate    ANG    0.333   -11   16   qualifier 
 146   KARAVIDIN   Dina    SRB    0.333   -12   12   qualifier 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:15:25
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently