Men Epée Individual, on 16th and 19th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   GUSTIN   Ronan    FRA    1.000   20   30   qualifier 
 2   REIN   Stephan    GER    1.000   20   29   qualifier 
 3   REIZLIN   Igor    UKR    1.000   19   28   qualifier 
 4   PERSU   Mario    ROU    1.000   18   30   qualifier 
 4   YAMADA   Masaru    JPN    1.000   18   30   qualifier 
 6   KURBANOV   Ruslan    KAZ    1.000   17   26   qualifier 
 7   VON DER OSTEN   Frederik    DEN    1.000   16   29   qualifier 
 8   BARDENET   Alexandre    FRA    1.000   15   30   qualifier 
 9   RODNEY   Adam    USA    1.000   15   28   qualifier 
 10   SHARLAIMOV   Vadim    KAZ    1.000   15   25   qualifier 
 11   GIANNOTTE   Flavio    LUX    1.000   14   30   qualifier 
 12   SIKLOSI   Gergely    HUN    1.000   14   29   qualifier 
 13   REDLI   Andras    HUN    1.000   14   28   qualifier 
 13   SONG   Hongjie    CHN    1.000   14   28   qualifier 
 15   UYAMA   Satoru    JPN    1.000   14   26   qualifier 
 16   JORGENSEN   Patrick    DEN    1.000   14   24   qualifier 
 17   MAHRINGER   Josef    AUT    1.000   11   25   qualifier 
 18   VUORINEN   Niko    FIN    1.000   8   25   qualifier 
 19   BESKIN   Grigori    ISR    0.833   16   28   qualifier 
 20   WRIGHT   John    CAN    0.833   16   27   qualifier 
 21   KHODOS   Sergey    RUS    0.833   15   24   qualifier 
 22   ANTKIEWICZ   Mateusz    POL    0.833   13   29   qualifier 
 23   SALM   Juri    EST    0.833   13   27   qualifier 
 24   NURMATOV   Javokhirbek    UZB    0.833   12   28   qualifier 
 25   PATTERSON   Luis Enrique    CUB    0.833   12   27   qualifier 
 26   NIGGELER   Michele    SUI    0.833   12   23   qualifier 
 27   STANKEVYCH   Volodymyr    UKR    0.833   11   28   qualifier 
 28   LUGONES RUGGERI   Jesus Andres    ARG    0.833   11   27   qualifier 
 29   DOMINGUEZ   Jose Felix    ARG    0.833   11   26   qualifier 
 29   KOCH   Mate Tamas    HUN    0.833   11   26   qualifier 
 29   LIMARDO   Francisco    VEN    0.833   11   26   qualifier 
 32   ROD   Max    POR    0.833   10   29   qualifier 
 33   GLAZKOV   Nikita    RUS    0.833   10   28   qualifier 
 34   TACCANI   Alessandro    ARG    0.833   10   26   qualifier 
 35   TIMOCE   Andrei    ROU    0.833   10   25   qualifier 
 36   KWEON   Youngjun    KOR    0.833   9   28   qualifier 
 37   REYTOR VENET   Yunior    CUB    0.833   8   22   qualifier 
 38   ESKOV   Ruslan    EST    0.833   8   21   qualifier 
 39   MOHSEN   Mahmoud    EGY    0.833   7   27   qualifier 
 40   GARCIA   Eduardo    PER    0.833   7   26   qualifier 
 40   TYCHLER   Pavel    RSA    0.833   7   26   qualifier 
 42   LAN   Minghao    CHN    0.833   5   27   qualifier 
 43   TULEN   Tristan    NED    0.667   13   27   qualifier 
 44   GAROZZO   Enrico    ITA    0.667   12   25   qualifier 
 45   BELLMANN   Lukas    GER    0.667   11   23   qualifier 
 46   BERAN   Jiri    CZE    0.667   10   27   qualifier 
 47   ELSAYED   Ahmed    EGY    0.667   10   26   qualifier 
 47   HARPER   Ido    ISR    0.667   10   26   qualifier 
 49   SUKHOV   Pavel    RUS    0.667   9   27   qualifier 
 50   SOKOLOV   Oleg    UZB    0.667   9   26   qualifier 
 51   HO   Wai Hang    HKG    0.667   8   28   qualifier 
 52   JURKA   Jakub    CZE    0.667   8   27   qualifier 
 53   ZHUMABAI ULUU   Danushman    KGZ    0.667   8   26   qualifier 
 54   NYCZ   Mateusz    POL    0.667   8   25   qualifier 
 54   PETROV   Roman    KGZ    0.667   8   25   qualifier 
 56   BIDA   Sergey    RUS    0.667   7   28   qualifier 
 57   ZAWROTNIAK   Radoslaw    POL    0.667   7   27   qualifier 
 58   BLAIS-BELANGER   Marc-Antoine    CAN    0.667   7   24   qualifier 
 59   STEFFEN   Benjamin    SUI    0.667   7   23   qualifier 
 60   ORTEGA   Jhonnatan    MEX    0.667   6   28   qualifier 
 61   NA   Jongkwan    KOR    0.667   6   27   qualifier 
 62   CAPEK   Martin    CZE    0.667   6   24   qualifier 
 62   KAULL   James    USA    0.667   6   24   qualifier 
 64   JOHANIDES   Lukas Jakub    SVK    0.667   6   23   qualifier 
 65   BRINCK-CROTEAU   Maxime    CAN    0.667   5   27   qualifier 
 65   GUNPUT   Satya    MRI    0.667   5   27   qualifier 
 67   CANNONE   Romain    FRA    0.667   5   26   qualifier 
 68   ELSAGHIR   Ahmed    EGY    0.667   5   24   qualifier 
 68   RADFORD   Kristian    AUS    0.667   5   24   qualifier 
 70   NICKEL   Rolf    CHI    0.667   5   23   qualifier 
 71   LIMARDO   Jesus    VEN    0.667   5   20   qualifier 
 72   DIKOV   Plamen    BUL    0.667   4   26   qualifier 
 73   ALDAWOOD   Jawad    KSA    0.667   4   25   qualifier 
 73   ALSHATTI   Abdulaziz    KUW    0.667   4   25   qualifier 
 73   FONG   Hoi Sun    HKG    0.667   4   25   qualifier 
 76   ALHUSSAIN   Ahmad Abbas I.    KSA    0.667   4   24   qualifier 
 77   LAI   Clarence Ka Tsun    HKG    0.667   4   23   qualifier 
 78   SHI   Gaofeng    CHN    0.667   3   24   qualifier 
 79   PHOONG   Thanh Cam    VIE    0.667   3   23   qualifier 
 79   RODRIGUEZ   John Edison    COL    0.667   3   23   qualifier 
 81   MAKAROVAS   Tomas    LTU    0.667   2   26   qualifier 
 82   BARGUES   Manuel    ESP    0.667   0   21   qualifier 
 83   PRIINITS   Sten    EST    0.600   4   19   qualifier 
 84   NUNEZ   Pablo    CHI    0.600   4   16   qualifier 
 85   NUOTIO   Tatu    FIN    0.600   2   22   qualifier 
 86   JOSHUA KOH   I-Jie    MAS    0.500   5   27   qualifier 
 87   NAGY   David    HUN    0.500   5   25   qualifier 
 88   CAMARGO   Alexandre    BRA    0.500   5   24   qualifier 
 89   MARSH   Philip    GBR    0.500   5   20   qualifier 
 90   ELSAYED   Mohamed    EGY    0.500   4   26   qualifier 
 91   MALCOTTI   Lucas    SUI    0.500   4   24   qualifier 
 92   AREDE   Pedro    POR    0.500   4   22   qualifier 
 93   ALIMZHANOV   Elmir    KAZ    0.500   3   24   qualifier 
 94   KOSTKA   Karol    POL    0.500   3   23   qualifier 
 95   FABREGAT   Angel    ESP    0.500   3   20   qualifier 
 96   GROVER   Elliott    GBR    0.500   2   25   qualifier 
 97   EL HAOUARI   Abdelkarim    MAR    0.500   2   24   qualifier 
 97   KURZ JORDAN   Max    URU    0.500   2   24   qualifier 
 97   LAZAROTO   Fabrizio    BRA    0.500   2   24   qualifier 
 100   BIDOVEC   Jan    SLO    0.500   2   22   qualifier 
 100   WANG   Zijie    CHN    0.500   2   22   qualifier 
 102   NGUYEN   Phuoc Den    VIE    0.500   2   20   qualifier 
 103   SCHMIDT   Richard    GER    0.500   1   24   qualifier 
 104   PAAVOLAINEN   Jaakko    FIN    0.500   1   23   qualifier 
 105   PECK   Harry    MLT    0.500   1   20   qualifier 
 106   TSOKAS   Nikolaos    GRE    0.500   0   23   qualifier 
 107   DANG   Tuan Anh    VIE    0.500   0   22   qualifier 
 107   LUGO   Grabiel    VEN    0.500   0   22   qualifier 
 109   LIS   Daniel    ISR    0.500   0   18   qualifier 
 110   ELKORD   Houssam    MAR    0.500   -1   23   qualifier 
 110   MARINOV   Kiril    BUL    0.500   -1   23   qualifier 
 110   ZAFIROV   Ivan    BUL    0.500   -1   23   qualifier 
 113   KIM   Sangmin    KOR    0.500   -1   21   qualifier 
 114   HASANOV   Ruslan    AZE    0.500   -1   20   qualifier 
 114   SAURI   Leandro    MEX    0.500   -1   20   qualifier 
 116   CHEONG   Jefferson Jia Hui    SGP    0.500   -1   18   qualifier 
 117   SZILAGYI   Adrian Ciprian    ROU    0.500   -2   24   qualifier 
 118   ROA   Hernando    COL    0.500   -2   23   qualifier 
 118   RUBES   Martin    CZE    0.500   -2   23   qualifier 
 120   VAG-URMINSKY   Paul Frantisek    CAM    0.500   -3   21   qualifier 
 121   HENRIQUEZ ORTIZ   Reynier    CUB    0.500   -3   18   qualifier 
 121   JOSE   Noelito    PHI    0.500   -3   18   qualifier 
 121   TSOKAS   Asterios    GRE    0.500   -3   18   qualifier 
 124   DIABATE   Keletigui Julien    MLI    0.500   -4   21   qualifier 
 125   BODOCZI   Nikolaus    GER    0.500   -5   20   qualifier 
 126   SOLA   Jakov    CRO    0.500   -5   19   qualifier 
 127   CANDEIAS   Ricardo    POR    0.500   -6   14   qualifier 
 128   ALIYEV   Kanan    AZE    0.400   -1   19   qualifier 
 129   NG   Ho Tin    HKG    0.400   -2   16   qualifier 
 130   FICHERA   Marco    ITA    0.400   -3   17   qualifier 
 131   CAMPOS ZARATE   Andres Felipe    COL    0.400   -4   17   qualifier 
 132   ROBL   Troels Christian    DEN    0.400   -5   18   qualifier 
 133   CORDEIRO   Joao    POR    0.333   2   24   qualifier 
 134   IBANEZ   Alvaro    ESP    0.333   0   19   qualifier 
 135   MATKERIMOV   Nazarbek    KGZ    0.333   -1   24   qualifier 
 136   KAVVADIAS   Savvas    GRE    0.333   -1   20   qualifier 
 137   IBARRA   Dario    MEX    0.333   -2   22   qualifier 
 137   KEPPEL   Colin    NED    0.333   -2   22   qualifier 
 139   ANTONIO   Adilson Jose F.    ANG    0.333   -2   21   qualifier 
 139   TAURIAINEN   Topias    FIN    0.333   -2   21   qualifier 
 141   NGUYEN   Tien Nhat    VIE    0.333   -2   20   qualifier 
 142   HAYES   Isaac    AUS    0.333   -3   19   qualifier 
 142   LEE   Simon Renjie    SGP    0.333   -3   19   qualifier 
 144   CHAKAROV   Ilia    BUL    0.333   -4   21   qualifier 
 145   ALFOUDARI   Hassan    KUW    0.333   -5   22   qualifier 
 146   OGILVIE   Sheldon    NZL    0.333   -5   19   qualifier 
 147   MARKEVICIUS   Povilas    LTU    0.333   -5   18   qualifier 
 148   BOGDANOV   Sergey    TJK    0.333   -5   17   qualifier 
 149   DABIJA   Adrian    ROU    0.333   -6   20   qualifier 
 149   TULEN   Rafael    NED    0.333   -6   20   qualifier 
 151   DOVLETNAZAROV   Jumanazar    TKM    0.333   -6   19   qualifier 
 152   BIANCHIN   Mark    AUS    0.333   -6   18   qualifier 
 152   BUHDEIMA   Khaled    LBA    0.333   -6   18   qualifier 
 152   VORONIN   Vyacheslav    TKM    0.333   -6   18   qualifier 
 155   AL HAMMADI   Abdullah    UAE    0.333   -7   20   qualifier 
 156   SANER   Harry    RSA    0.333   -7   18   qualifier 
 157   LINNEMANN   Christian Schack    DEN    0.333   -8   17   qualifier 
 158   GERAGHTY   Michael    IRL    0.333   -9   16   qualifier 
 159   SINGKHAM   Nattiphong    THA    0.333   -10   16   eliminated 
 160   SINGH   Udaivir    IND    0.333   -11   16   eliminated 
 161   BAUDUNOV   Khasan    UZB    0.333   -12   15   eliminated 
 162   SANTRAC   Danilo    SRB    0.333   -13   14   eliminated 
 163   ALIMOV   Fayzulla    UZB    0.200   -3   18   eliminated 
 164   LOSEVSKIY   Sergey    RSA    0.167   -3   21   eliminated 
 165   DUDUC   Alex    SVK    0.167   -5   22   eliminated 
 166   BATTUMUR   Batsuuri    MGL    0.167   -6   21   eliminated 
 167   DORATI AMEGLIO   Arturo Isaac    PAN    0.167   -9   18   eliminated 
 167   OBOTNIN   Nikolai    TJK    0.167   -9   18   eliminated 
 169   MAISONET   Hector    PUR    0.167   -9   13   eliminated 
 170   ABED   Faisal    KSA    0.167   -10   18   eliminated 
 171   LUMAHAN   Darylle Joshua    PHI    0.167   -10   17   eliminated 
 172   JUENG-AMNUAYCHAI   Korakote    THA    0.167   -10   16   eliminated 
 173   HSIEH JAROV   Seraphim    CAN    0.167   -10   15   eliminated 
 174   RAMI   Aissam    MAR    0.167   -11   18   eliminated 
 175   CHALOEMCHANEN   Chinnaphat    THA    0.167   -11   17   eliminated 
 176   SANUDO   Carlos    MEX    0.167   -11   15   eliminated 
 177   ROGER   Zacharie Herve    MAR    0.167   -12   17   eliminated 
 178   AGAYEV   Ahmet    TKM    0.167   -13   14   eliminated 
 178   SOBOCAN   Rok    SLO    0.167   -13   14   eliminated 
 180   AL ZAROONI   Khalifa    UAE    0.167   -15   13   eliminated 
 181   ALTAYAB   Ahmad    KSA    0.167   -15   10   eliminated 
 182   ARNAULT   Louis-Edouard Lai    MAS    0.167   -16   13   eliminated 
 182   HOVIKYAN   Eduard    ARM    0.167   -16   13   eliminated 
 184   HORVAT   Filip    CRO    0.167   -16   12   eliminated 
 184   REZNIKOVICH   Leonid    MLT    0.167   -16   12   eliminated 
 186   KADAFIE   Nuraya    INA    0.167   -17   12   eliminated 
 186   TREANOR   Donald    BER    0.167   -17   12   eliminated 
 188   SEFULARO   Keith Manyaneyane    RSA    0.167   -18   11   eliminated 
 189   CANDIOLO   Federico Alejandro    BER    0.167   -19   8   eliminated 
 190   LEE   Samson Mun Hou    SGP    0.000   -10   20   eliminated 
 191   ANUPONGKUNKIT   Kantaphat    THA    0.000   -13   17   eliminated 
 191   TAN   Weixuan    SGP    0.000   -13   17   eliminated 
 193   ALFADHLI   Ali    KUW    0.000   -14   16   eliminated 
 193   ENKHTSOGT   Dulguun    MGL    0.000   -14   16   eliminated 
 193   KRARIA   Mohamed Cherif    ALG    0.000   -14   16   eliminated 
 193   SALOKAS   Arnas    LTU    0.000   -14   16   eliminated 
 197   CETIC   Danilo    SRB    0.000   -15   15   eliminated 
 198   NICKEL   Heinz    CHI    0.000   -16   14   eliminated 
 199   BAY COLOMBANO   Emmanuel    ARG    0.000   -17   13   eliminated 
 200   MOHR FALLAS   Konrad    CRC    0.000   -17   12   eliminated 
 201   CVETIC   Jovan    SRB    0.000   -17   11   eliminated 
 202   SCHWANTES   Athos    BRA    0.000   -18   12   eliminated 
 203   DURDYYEV   Mekan    TKM    0.000   -18   6   eliminated 
 204   RAWLINS   Scott    AUS    0.000   -20   9   eliminated 
 205   BAJIC   Djordje    SRB    0.000   -21   9   eliminated 
 205   OROU MADOU SABI SOUBA   Hannafi    BEN    0.000   -21   9   eliminated 
 207   RUSH   Jonathan    NAM    0.000   -22   8   eliminated 
 208   ANDRIAMAMONJY   Tonny Marco    MAD    0.000   -24   6   eliminated 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:18:55
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently