Men Epée Individual, on 16th and 19th July, 2019

   Live scores  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   MINOBE   Kazuyasu    JPN    exempte         exemption 
 2   BOREL   Yannick    FRA    exempte         exemption 
 3   LIMARDO GASCON   Ruben    VEN    exempte         exemption 
 4   NIKISHIN   Bogdan    UKR    exempte         exemption 
 5   PARK   Sangyoung    KOR    exempte         exemption 
 6   ALEXANIN   Dmitriy    KAZ    exempte         exemption 
 7   SANTARELLI   Andrea    ITA    exempte         exemption 
 8   KANO   Koki    JPN    exempte         exemption 
 9   PEREIRA   Yulen    ESP    exempte         exemption 
 10   SVICHKAR   Roman    UKR    exempte         exemption 
 11   HOYLE   Jacob    USA    exempte         exemption 
 12   MCDOWALD   Curtis    USA    exempte         exemption 
 13   FREILICH   Yuval Shalom    ISR    exempte         exemption 
 14   VERWIJLEN   Bas    NED    exempte         exemption 
 15   HEINZER   Max    SUI    exempte         exemption 
 16   CIMINI   Gabriele    ITA    exempte         exemption 
 17   GUSTIN   Ronan    FRA    exempte         exemption 
 18   REIN   Stephan    GER    exempte         exemption 
 19   REIZLIN   Igor    UKR    exempte         exemption 
 20   PERSU   Mario    ROU    exempte         exemption 
 20   YAMADA   Masaru    JPN    exempte         exemption 
 22   KURBANOV   Ruslan    KAZ    exempte         exemption 
 23   VON DER OSTEN   Frederik    DEN    exempte         exemption 
 24   BARDENET   Alexandre    FRA    exempte         exemption 
 25   RODNEY   Adam    USA    exempte         exemption 
 26   SHARLAIMOV   Vadim    KAZ    exempte         exemption 
 27   GIANNOTTE   Flavio    LUX    exempte         exemption 
 28   SIKLOSI   Gergely    HUN    exempte         exemption 
 29   REDLI   Andras    HUN    exempte         exemption 
 29   SONG   Hongjie    CHN    exempte         exemption 
 31   UYAMA   Satoru    JPN    exempte         exemption 
 32   JORGENSEN   Patrick    DEN    exempte         exemption 
 33   MAHRINGER   Josef    AUT    1.000   11   25   qualifier 
 34   VUORINEN   Niko    FIN    1.000   8   25   qualifier 
 35   BESKIN   Grigori    ISR    0.833   16   28   qualifier 
 36   WRIGHT   John    CAN    0.833   16   27   qualifier 
 37   KHODOS   Sergey    RUS    0.833   15   24   qualifier 
 38   ANTKIEWICZ   Mateusz    POL    0.833   13   29   qualifier 
 39   SALM   Juri    EST    0.833   13   27   qualifier 
 40   NURMATOV   Javokhirbek    UZB    0.833   12   28   qualifier 
 41   PATTERSON   Luis Enrique    CUB    0.833   12   27   qualifier 
 42   NIGGELER   Michele    SUI    0.833   12   23   qualifier 
 43   STANKEVYCH   Volodymyr    UKR    0.833   11   28   qualifier 
 44   LUGONES RUGGERI   Jesus Andres    ARG    0.833   11   27   qualifier 
 45   DOMINGUEZ   Jose Felix    ARG    0.833   11   26   qualifier 
 45   KOCH   Mate Tamas    HUN    0.833   11   26   qualifier 
 45   LIMARDO   Francisco    VEN    0.833   11   26   qualifier 
 48   ROD   Max    POR    0.833   10   29   qualifier 
 49   GLAZKOV   Nikita    RUS    0.833   10   28   qualifier 
 50   TACCANI   Alessandro    ARG    0.833   10   26   qualifier 
 51   TIMOCE   Andrei    ROU    0.833   10   25   qualifier 
 52   KWEON   Youngjun    KOR    0.833   9   28   qualifier 
 53   REYTOR VENET   Yunior    CUB    0.833   8   22   qualifier 
 54   ESKOV   Ruslan    EST    0.833   8   21   qualifier 
 55   MOHSEN   Mahmoud    EGY    0.833   7   27   qualifier 
 56   GARCIA   Eduardo    PER    0.833   7   26   qualifier 
 56   TYCHLER   Pavel    RSA    0.833   7   26   qualifier 
 58   LAN   Minghao    CHN    0.833   5   27   qualifier 
 59   TULEN   Tristan    NED    0.667   13   27   qualifier 
 60   GAROZZO   Enrico    ITA    0.667   12   25   qualifier 
 61   BELLMANN   Lukas    GER    0.667   11   23   qualifier 
 62   BERAN   Jiri    CZE    0.667   10   27   qualifier 
 63   ELSAYED   Ahmed    EGY    0.667   10   26   qualifier 
 63   HARPER   Ido    ISR    0.667   10   26   qualifier 
 65   SUKHOV   Pavel    RUS    0.667   9   27   qualifier 
 66   SOKOLOV   Oleg    UZB    0.667   9   26   qualifier 
 67   HO   Wai Hang    HKG    0.667   8   28   qualifier 
 68   JURKA   Jakub    CZE    0.667   8   27   qualifier 
 69   ZHUMABAI ULUU   Danushman    KGZ    0.667   8   26   qualifier 
 70   NYCZ   Mateusz    POL    0.667   8   25   qualifier 
 70   PETROV   Roman    KGZ    0.667   8   25   qualifier 
 72   BIDA   Sergey    RUS    0.667   7   28   qualifier 
 73   ZAWROTNIAK   Radoslaw    POL    0.667   7   27   qualifier 
 74   BLAIS-BELANGER   Marc-Antoine    CAN    0.667   7   24   qualifier 
 75   STEFFEN   Benjamin    SUI    0.667   7   23   qualifier 
 76   ORTEGA   Jhonnatan    MEX    0.667   6   28   qualifier 
 77   NA   Jongkwan    KOR    0.667   6   27   qualifier 
 78   CAPEK   Martin    CZE    0.667   6   24   qualifier 
 78   KAULL   James    USA    0.667   6   24   qualifier 
 80   JOHANIDES   Lukas Jakub    SVK    0.667   6   23   qualifier 
 81   BRINCK-CROTEAU   Maxime    CAN    0.667   5   27   qualifier 
 81   GUNPUT   Satya    MRI    0.667   5   27   qualifier 
 83   CANNONE   Romain    FRA    0.667   5   26   qualifier 
 84   ELSAGHIR   Ahmed    EGY    0.667   5   24   qualifier 
 84   RADFORD   Kristian    AUS    0.667   5   24   qualifier 
 86   NICKEL   Rolf    CHI    0.667   5   23   qualifier 
 87   LIMARDO   Jesus    VEN    0.667   5   20   qualifier 
 88   DIKOV   Plamen    BUL    0.667   4   26   qualifier 
 89   ALDAWOOD   Jawad    KSA    0.667   4   25   qualifier 
 89   ALSHATTI   Abdulaziz    KUW    0.667   4   25   qualifier 
 89   FONG   Hoi Sun    HKG    0.667   4   25   qualifier 
 92   ALHUSSAIN   Ahmad Abbas I.    KSA    0.667   4   24   qualifier 
 93   LAI   Clarence Ka Tsun    HKG    0.667   4   23   qualifier 
 94   SHI   Gaofeng    CHN    0.667   3   24   qualifier 
 95   PHOONG   Thanh Cam    VIE    0.667   3   23   qualifier 
 95   RODRIGUEZ   John Edison    COL    0.667   3   23   qualifier 
 97   MAKAROVAS   Tomas    LTU    0.667   2   26   qualifier 
 98   BARGUES   Manuel    ESP    0.667   0   21   qualifier 
 99   PRIINITS   Sten    EST    0.600   4   19   qualifier 
 100   NUNEZ   Pablo    CHI    0.600   4   16   qualifier 
 101   NUOTIO   Tatu    FIN    0.600   2   22   qualifier 
 102   JOSHUA KOH   I-Jie    MAS    0.500   5   27   qualifier 
 103   NAGY   David    HUN    0.500   5   25   qualifier 
 104   CAMARGO   Alexandre    BRA    0.500   5   24   qualifier 
 105   MARSH   Philip    GBR    0.500   5   20   qualifier 
 106   ELSAYED   Mohamed    EGY    0.500   4   26   qualifier 
 107   MALCOTTI   Lucas    SUI    0.500   4   24   qualifier 
 108   AREDE   Pedro    POR    0.500   4   22   qualifier 
 109   ALIMZHANOV   Elmir    KAZ    0.500   3   24   qualifier 
 110   KOSTKA   Karol    POL    0.500   3   23   qualifier 
 111   FABREGAT   Angel    ESP    0.500   3   20   qualifier 
 112   GROVER   Elliott    GBR    0.500   2   25   qualifier 
 113   EL HAOUARI   Abdelkarim    MAR    0.500   2   24   qualifier 
 113   KURZ JORDAN   Max    URU    0.500   2   24   qualifier 
 113   LAZAROTO   Fabrizio    BRA    0.500   2   24   qualifier 
 116   BIDOVEC   Jan    SLO    0.500   2   22   qualifier 
 116   WANG   Zijie    CHN    0.500   2   22   qualifier 
 118   NGUYEN   Phuoc Den    VIE    0.500   2   20   qualifier 
 119   SCHMIDT   Richard    GER    0.500   1   24   qualifier 
 120   PAAVOLAINEN   Jaakko    FIN    0.500   1   23   qualifier 
 121   PECK   Harry    MLT    0.500   1   20   qualifier 
 122   TSOKAS   Nikolaos    GRE    0.500   0   23   qualifier 
 123   DANG   Tuan Anh    VIE    0.500   0   22   qualifier 
 123   LUGO   Grabiel    VEN    0.500   0   22   qualifier 
 125   LIS   Daniel    ISR    0.500   0   18   qualifier 
 126   ELKORD   Houssam    MAR    0.500   -1   23   qualifier 
 126   MARINOV   Kiril    BUL    0.500   -1   23   qualifier 
 126   ZAFIROV   Ivan    BUL    0.500   -1   23   qualifier 
 129   KIM   Sangmin    KOR    0.500   -1   21   qualifier 
 130   HASANOV   Ruslan    AZE    0.500   -1   20   qualifier 
 130   SAURI   Leandro    MEX    0.500   -1   20   qualifier 
 132   CHEONG   Jefferson Jia Hui    SGP    0.500   -1   18   qualifier 
 133   SZILAGYI   Adrian Ciprian    ROU    0.500   -2   24   qualifier 
 134   ROA   Hernando    COL    0.500   -2   23   qualifier 
 134   RUBES   Martin    CZE    0.500   -2   23   qualifier 
 136   VAG-URMINSKY   Paul Frantisek    CAM    0.500   -3   21   qualifier 
 137   HENRIQUEZ ORTIZ   Reynier    CUB    0.500   -3   18   qualifier 
 137   JOSE   Noelito    PHI    0.500   -3   18   qualifier 
 137   TSOKAS   Asterios    GRE    0.500   -3   18   qualifier 
 140   DIABATE   Keletigui Julien    MLI    0.500   -4   21   qualifier 
 141   BODOCZI   Nikolaus    GER    0.500   -5   20   qualifier 
 142   SOLA   Jakov    CRO    0.500   -5   19   qualifier 
 143   CANDEIAS   Ricardo    POR    0.500   -6   14   qualifier 
 144   ALIYEV   Kanan    AZE    0.400   -1   19   qualifier 
 145   NG   Ho Tin    HKG    0.400   -2   16   qualifier 
 146   FICHERA   Marco    ITA    0.400   -3   17   qualifier 
 147   CAMPOS ZARATE   Andres Felipe    COL    0.400   -4   17   qualifier 
 148   ROBL   Troels Christian    DEN    0.400   -5   18   qualifier 
 149   CORDEIRO   Joao    POR    0.333   2   24   qualifier 
 150   IBANEZ   Alvaro    ESP    0.333   0   19   qualifier 
 151   MATKERIMOV   Nazarbek    KGZ    0.333   -1   24   qualifier 
 152   KAVVADIAS   Savvas    GRE    0.333   -1   20   qualifier 
 153   IBARRA   Dario    MEX    0.333   -2   22   qualifier 
 153   KEPPEL   Colin    NED    0.333   -2   22   qualifier 
 155   ANTONIO   Adilson Jose F.    ANG    0.333   -2   21   qualifier 
 155   TAURIAINEN   Topias    FIN    0.333   -2   21   qualifier 
 157   NGUYEN   Tien Nhat    VIE    0.333   -2   20   qualifier 
 158   HAYES   Isaac    AUS    0.333   -3   19   qualifier 
 158   LEE   Simon Renjie    SGP    0.333   -3   19   qualifier 
 160   CHAKAROV   Ilia    BUL    0.333   -4   21   qualifier 
 161   ALFOUDARI   Hassan    KUW    0.333   -5   22   qualifier 
 162   OGILVIE   Sheldon    NZL    0.333   -5   19   qualifier 
 163   MARKEVICIUS   Povilas    LTU    0.333   -5   18   qualifier 
 164   BOGDANOV   Sergey    TJK    0.333   -5   17   qualifier 
 165   DABIJA   Adrian    ROU    0.333   -6   20   qualifier 
 165   TULEN   Rafael    NED    0.333   -6   20   qualifier 
 167   DOVLETNAZAROV   Jumanazar    TKM    0.333   -6   19   qualifier 
 168   BIANCHIN   Mark    AUS    0.333   -6   18   qualifier 
 168   BUHDEIMA   Khaled    LBA    0.333   -6   18   qualifier 
 168   VORONIN   Vyacheslav    TKM    0.333   -6   18   qualifier 
 171   AL HAMMADI   Abdullah    UAE    0.333   -7   20   qualifier 
 172   SANER   Harry    RSA    0.333   -7   18   qualifier 
 173   LINNEMANN   Christian Schack    DEN    0.333   -8   17   qualifier 
 174   GERAGHTY   Michael    IRL    0.333   -9   16   qualifier 

 
Document engarde-service - 26/07/2019 18:18:55
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently