SAF-POKALEN 2018/2019
Mens épée

Ranking of poules, round No 2

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   ISLAS FLYGARE   Linus    SWE    1.000   21   30   qualifier 
 1   SALM   Juri    EST    1.000   21   30   qualifier 
 3   BESKIN   Grigori    ISR    1.000   20   30   qualifier 
 4   JORGENSEN   Patrick    DEN    1.000   17   25   qualifier 
 5   ESKOV   Ruslan    EST    1.000   16   30   qualifier 
 6   VUORINEN   Niko    FIN    1.000   15   30   qualifier 
 7   HEREY   Anatolii    UKR    1.000   14   30   qualifier 
 8   LINNEMANN   Christian Schack    DEN    1.000   12   30   qualifier 
 9   PRIINITS   Sten    EST    1.000   11   23   qualifier 
 10   TURNAU   Peeter    EST    0.833   15   26   qualifier 
 11   HILLESTAD   Ludvig    NOR    0.833   14   29   qualifier 
 12   SUVOROV   Yuly    USA    0.833   14   28   qualifier 
 13   GRASBECK   Gunnar    FIN    0.833   13   28   qualifier 
 14   ALLEN   Gregory    GBR    0.833   12   29   qualifier 
 15   KNUDSEN   Kenneth    DEN    0.833   12   27   qualifier 
 16   MAKAROVAS   Tomas    LTU    0.833   11   28   qualifier 
 17   JUTILA   Julius    FIN    0.833   11   26   qualifier 
 18   FORSSE   Tor    SWE    0.833   10   28   qualifier 
 19   WENDT   Carl-Henrik    SWE    0.833   9   29   qualifier 
 20   GYLLENHOFF   Anders    SWE    0.833   7   29   qualifier 
 21   FAGELL   Maximilian    SWE    0.833   7   23   qualifier 
 22   MATTSSON   Axel    SWE    0.800   11   23   qualifier 
 23   ALI   Idiris    GBR    0.800   11   22   qualifier 
 24   TARANENKO   Yuriy    UKR    0.800   8   23   qualifier 
 25   TORKILDSEN   Sturla    NOR    0.800   8   22   qualifier 
 26   STASZULONEK   Aleksander    POL    0.800   7   22   qualifier 
 27   MANCEWICZ   Bartlomiej    SWE    0.800   7   21   qualifier 
 28   GROVER   Elliott    GBR    0.800   6   23   qualifier 
 29   GROSSE   Arthur    NOR    0.800   5   21   qualifier 
 30   EGGENSCHWILER   Laurin    SUI    0.800   2   20   qualifier 
 31   TERHO   Jussi    FIN    0.800   -1   20   qualifier 
 32   KULOZIK   Julian    GER    0.667   12   27   qualifier 
 33   TIVENIUS   Jan    SWE    0.667   8   27   qualifier 
 34   PAAVOLAINEN   Jaakko    FIN    0.667   8   23   qualifier 
 35   TANNOCK   Neill    GBR    0.667   7   26   qualifier 
 36   SALOKAS   Arnas    LTU    0.667   5   26   qualifier 
 37   STURGEON   William    GBR    0.667   4   24   qualifier 
 38   LOYOLA   Neisser    BEL    0.667   3   25   qualifier 
 39   REICHWALD   Jonny    SWE    0.667   2   26   qualifier 
 40   SVENSSON   Jonathan    SWE    0.667   2   24   qualifier 
 41   TORVEN   Erik    SWE    0.667   0   24   qualifier 
 42   SAVVA   Fredrik    SWE    0.667   -1   23   qualifier 
 43   NILSSON   Erik    SWE    0.600   7   22   qualifier 
 44   GUSTAVSSON   Christian    SWE    0.600   4   23   qualifier 
 45   SCHMID   Florian    AUT    0.600   4   20   qualifier 
 46   JUKNA   Rokas    LTU    0.600   2   21   qualifier 
 47   BECKER   Philipp    GER    0.600   1   20   qualifier 
 48   MINKEVICIUS   Lukas    LTU    0.600   1   17   qualifier 
 49   ARKHIPOV   Alexey    RUS    0.600   -1   19   qualifier 
 50   GUSTAFSSON   Viktor    SWE    0.600   -3   19   qualifier 
 51   FRIIS RUUD   Emil    NOR    0.500   5   25   qualifier 
 52   NUOTIO   Tatu    FIN    0.500   4   25   qualifier 
 53   FEROT   Francois Xavier    BEL    0.500   3   25   qualifier 
 53   UTNE   Bendik    NOR    0.500   3   25   qualifier 
 55   LEWIN   Johan    SWE    0.500   3   24   qualifier 
 56   GERDIN   Viktor    SWE    0.500   2   22   qualifier 
 57   VON PLATEN   Philip    SWE    0.500   0   21   qualifier 
 58   CONTOUX   Olivier    FRA    0.500   -1   23   qualifier 
 59   KILJANDER   Oskar    FIN    0.500   -2   23   qualifier 
 60   DORATI AMEGLIO   Arturo Isaac    PAN    0.500   -2   20   qualifier 
 61   DAHLBO   Benjamin    NOR    0.500   -3   22   qualifier 
 62   AGERBERG   Niklas    SWE    0.500   -3   20   qualifier 
 63   AVAERT   Arnaud    BEL    0.500   -4   22   qualifier 
 64   GOMEZ   Andres    SWE    0.500   -4   20   qualifier 
 65   KALININAS   Leonardas    LTU    0.400   4   21   qualifier 
 66   MAYNARD   Calum    GBR    0.400   1   20   qualifier 
 66   ODGERS   James    GBR    0.400   1   20   qualifier 
 68   ELIASSEN   Ferdinand    NOR    0.400   -3   18   qualifier 
 68   FILIPPOUSIS   Ioannis    GRE    0.400   -3   18   qualifier 
 70   SJODAHL   Fredrik    SWE    0.400   -5   17   qualifier 
 71   BITSCH   Peter    GER    0.333   1   23   qualifier 
 72   BERG   Goran    SWE    0.333   0   22   qualifier 
 73   SCHMIER   Robert    GER    0.333   -1   24   qualifier 
 74   KURZ JORDAN   Max    URU    0.333   -1   23   qualifier 
 75   DE SEPIBUS   Severin    SUI    0.333   -2   24   qualifier 
 76   HIGH   Rory    IRL    0.333   -5   18   qualifier 
 77   OJALA   Tuomas    FIN    0.333   -6   20   qualifier 
 78   PAAVOLAINEN   Vaino    FIN    0.333   -6   19   qualifier 
 79   CHAN   Hui Haang    HKG    0.333   -6   16   qualifier 
 80   KUTTI   David    SWE    0.333   -8   20   qualifier 
 81   KULKA   Dawid    IRL    0.333   -8   16   qualifier 
 82   PERSSON   Casper Nils    DEN    0.333   -9   18   qualifier 
 83   HAREL   Jason    CAN    0.333   -10   17   qualifier 
 84   NYBERG   Christian    SWE    0.333   -11   14   qualifier 
 85   ULMANEN   Kasper    SWE    0.200   -4   18   qualifier 
 86   KOZLOWSKI   Todd    USA    0.200   -6   17   qualifier 
 87   KAPING   Karsten    SWE    0.200   -7   17   eliminated 
 88   RANDO   Pablo Francisco    URU    0.200   -9   13   eliminated 
 89   ALEXANDERSEN   Nicolaj    DEN    0.167   -6   21   eliminated 
 89   DE JONG SKIERUS   Johan    SWE    0.167   -6   21   eliminated 
 91   ATYAT   Mohammad    JOR    0.167   -9   19   eliminated 
 92   SAVELAINEN   Joonas    FIN    0.167   -9   18   eliminated 
 93   FOGEMAN   Martin    SWE    0.167   -10   19   eliminated 
 93   JARL   Henrik    SWE    0.167   -10   19   eliminated 
 95   LARSSON   Peter    SWE    0.167   -11   17   eliminated 
 96   WIMAN   Carl-Johan    SWE    0.167   -11   16   eliminated 
 97   LEJONKLOU   Rickard    SWE    0.167   -12   17   eliminated 
 98   WADE   Oliver Samuel    GBR    0.167   -12   16   eliminated 
 99   FAGERBERG   Nils    SWE    0.167   -12   15   eliminated 
 100   ADOLFSSON   Stefan    SWE    0.167   -14   14   eliminated 
 101   FALKENBERGH   Karl-Gustav    FIN    0.167   -16   12   eliminated 
 102   CLARKE   Sean    IRL    0.167   -17   12   eliminated 
 103   WESTMAN   Jonatan    SWE    0.167   -18   11   eliminated 
 104   ERIKSSON   Filip    SWE    0.000   -8   17   eliminated 
 105   EIRITZ   Jacob    SWE    0.000   -10   20   eliminated 
 106   VON POST   Joel    SWE    0.000   -10   19   eliminated 
 107   JOHANSSON   Hjalmar    SWE    0.000   -11   14   eliminated 
 107   MADSEN   Charlie Emil    DEN    0.000   -11   14   eliminated 
 109   ENGSTROM   Urban    SWE    0.000   -13   12   eliminated 
 110   FLOUDAS   Achilleas    GRE    0.000   -15   9   eliminated 
 111   BEDAIR   Brandon    USA    0.000   -16   13   eliminated 
 112   HARELL   Jimmy    SWE    0.000   -18   7   eliminated 
 113   DE GROAT   Eric    SWE    0.000   -24   6   eliminated 

 
Document engarde-escrime - 2018-09-22 13:51:45
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently