SAF-POKALEN 2018/2019
Mens épée

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   BESKIN   Grigori    ISR    1.000   22   30   qualifier 
 2   VUORINEN   Niko    FIN    1.000   19   30   qualifier 
 3   HEREY   Anatolii    UKR    1.000   18   30   qualifier 
 4   PAAVOLAINEN   Jaakko    FIN    1.000   17   30   qualifier 
 5   LOYOLA   Neisser    BEL    1.000   16   25   qualifier 
 6   ESKOV   Ruslan    EST    1.000   13   27   qualifier 
 7   AGERBERG   Niklas    SWE    1.000   11   25   qualifier 
 8   KNUDSEN   Kenneth    DEN    1.000   10   23   qualifier 
 9   REICHWALD   Jonny    SWE    1.000   6   29   qualifier 
 10   ISLAS FLYGARE   Linus    SWE    0.833   18   29   qualifier 
 11   SALM   Juri    EST    0.833   16   27   qualifier 
 12   PRIINITS   Sten    EST    0.833   14   29   qualifier 
 13   JORGENSEN   Patrick    DEN    0.833   14   28   qualifier 
 14   MINKEVICIUS   Lukas    LTU    0.833   13   24   qualifier 
 15   MAYNARD   Calum    GBR    0.833   12   29   qualifier 
 16   GUSTAVSSON   Christian    SWE    0.833   12   26   qualifier 
 17   MANCEWICZ   Bartlomiej    SWE    0.833   11   28   qualifier 
 18   BECKER   Philipp    GER    0.833   10   25   qualifier 
 19   SCHMID   Florian    AUT    0.833   9   27   qualifier 
 20   MATTSSON   Axel    SWE    0.833   9   26   qualifier 
 21   GROSSE   Arthur    NOR    0.833   9   25   qualifier 
 22   KAPING   Karsten    SWE    0.833   8   27   qualifier 
 23   TURNAU   Peeter    EST    0.833   7   25   qualifier 
 24   TORKILDSEN   Sturla    NOR    0.800   12   24   qualifier 
 25   DORATI AMEGLIO   Arturo Isaac    PAN    0.800   10   24   qualifier 
 26   SUVOROV   Yuly    USA    0.800   9   24   qualifier 
 27   KURZ JORDAN   Max    URU    0.800   8   22   qualifier 
 28   GOMEZ   Andres    SWE    0.800   6   20   qualifier 
 29   FORSSE   Tor    SWE    0.667   11   28   qualifier 
 30   FAGELL   Maximilian    SWE    0.667   11   24   qualifier 
 31   LINNEMANN   Christian Schack    DEN    0.667   9   26   qualifier 
 32   BITSCH   Peter    GER    0.667   7   28   qualifier 
 33   TANNOCK   Neill    GBR    0.667   7   27   qualifier 
 34   ALLEN   Gregory    GBR    0.667   6   26   qualifier 
 35   DAHLBO   Benjamin    NOR    0.667   3   26   qualifier 
 36   SCHMIER   Robert    GER    0.667   3   24   qualifier 
 37   NUOTIO   Tatu    FIN    0.667   2   24   qualifier 
 38   WENDT   Carl-Henrik    SWE    0.667   0   22   qualifier 
 39   KILJANDER   Oskar    FIN    0.667   -1   24   qualifier 
 40   VON PLATEN   Philip    SWE    0.600   8   20   qualifier 
 41   ULMANEN   Kasper    SWE    0.600   7   23   qualifier 
 42   HILLESTAD   Ludvig    NOR    0.600   7   22   qualifier 
 42   PAAVOLAINEN   Vaino    FIN    0.600   7   22   qualifier 
 44   FEROT   Francois Xavier    BEL    0.600   6   23   qualifier 
 45   NILSSON   Erik    SWE    0.600   5   21   qualifier 
 46   GRASBECK   Gunnar    FIN    0.600   5   19   qualifier 
 47   SVENSSON   Jonathan    SWE    0.600   4   21   qualifier 
 48   KULOZIK   Julian    GER    0.600   3   23   qualifier 
 49   TERHO   Jussi    FIN    0.600   2   22   qualifier 
 50   EGGENSCHWILER   Laurin    SUI    0.600   2   20   qualifier 
 51   GROVER   Elliott    GBR    0.600   0   16   qualifier 
 52   ODGERS   James    GBR    0.600   -1   17   qualifier 
 53   STASZULONEK   Aleksander    POL    0.500   8   24   qualifier 
 54   KALININAS   Leonardas    LTU    0.500   3   26   qualifier 
 55   TARANENKO   Yuriy    UKR    0.500   3   25   qualifier 
 56   JUKNA   Rokas    LTU    0.500   2   23   qualifier 
 57   ALI   Idiris    GBR    0.500   1   23   qualifier 
 58   FILIPPOUSIS   Ioannis    GRE    0.500   -2   22   qualifier 
 59   CHAN   Hui Haang    HKG    0.500   -2   20   qualifier 
 60   HAREL   Jason    CAN    0.500   -3   24   qualifier 
 61   LEWIN   Johan    SWE    0.500   -4   22   qualifier 
 62   SAVELAINEN   Joonas    FIN    0.500   -5   20   qualifier 
 63   UTNE   Bendik    NOR    0.500   -5   19   qualifier 
 64   CONTOUX   Olivier    FRA    0.500   -7   19   qualifier 
 65   MAKAROVAS   Tomas    LTU    0.400   1   21   qualifier 
 66   DE SEPIBUS   Severin    SUI    0.400   -2   17   qualifier 
 67   WIMAN   Carl-Johan    SWE    0.400   -5   16   qualifier 
 68   WESTMAN   Jonatan    SWE    0.400   -5   15   qualifier 
 69   ATYAT   Mohammad    JOR    0.400   -8   15   qualifier 
 70   TORVEN   Erik    SWE    0.333   3   23   qualifier 
 71   TIVENIUS   Jan    SWE    0.333   0   24   qualifier 
 72   STURGEON   William    GBR    0.333   -2   22   qualifier 
 73   ALEXANDERSEN   Nicolaj    DEN    0.333   -3   23   qualifier 
 74   FRIIS RUUD   Emil    NOR    0.333   -3   22   qualifier 
 75   PERSSON   Casper Nils    DEN    0.333   -4   22   qualifier 
 76   AVAERT   Arnaud    BEL    0.333   -5   21   qualifier 
 77   SALOKAS   Arnas    LTU    0.333   -6   20   qualifier 
 78   JUTILA   Julius    FIN    0.333   -6   19   qualifier 
 78   KULKA   Dawid    IRL    0.333   -6   19   qualifier 
 80   ERIKSSON   Filip    SWE    0.333   -7   21   qualifier 
 80   JOHANSSON   Hjalmar    SWE    0.333   -7   21   qualifier 
 82   HARELL   Jimmy    SWE    0.333   -7   20   qualifier 
 83   ENGSTROM   Urban    SWE    0.333   -9   18   qualifier 
 84   FLOUDAS   Achilleas    GRE    0.333   -11   16   qualifier 
 85   SJODAHL   Fredrik    SWE    0.333   -12   13   qualifier 
 86   GUSTAFSSON   Viktor    SWE    0.200   -6   17   qualifier 
 87   MADSEN   Charlie Emil    DEN    0.200   -6   14   qualifier 
 88   RANDO   Pablo Francisco    URU    0.200   -7   16   qualifier 
 89   BERG   Goran    SWE    0.200   -9   14   qualifier 
 90   ADOLFSSON   Stefan    SWE    0.200   -10   11   qualifier 
 91   LARSSON   Peter    SWE    0.200   -12   12   qualifier 
 92   ELIASSEN   Ferdinand    NOR    0.167   -2   24   qualifier 
 93   KOZLOWSKI   Todd    USA    0.167   -8   18   qualifier 
 94   DE JONG SKIERUS   Johan    SWE    0.167   -9   20   qualifier 
 95   ARKHIPOV   Alexey    RUS    0.167   -9   19   qualifier 
 96   VON POST   Joel    SWE    0.167   -10   19   qualifier 
 97   FOGEMAN   Martin    SWE    0.167   -10   18   qualifier 
 97   JARL   Henrik    SWE    0.167   -10   18   qualifier 
 99   GERDIN   Viktor    SWE    0.167   -11   18   qualifier 
 100   EIRITZ   Jacob    SWE    0.167   -12   17   qualifier 
 101   CLARKE   Sean    IRL    0.167   -13   15   qualifier 
 102   WADE   Oliver Samuel    GBR    0.167   -14   15   qualifier 
 103   KUTTI   David    SWE    0.167   -16   11   qualifier 
 104   NYBERG   Christian    SWE    0.167   -18   11   qualifier 
 105   BEDAIR   Brandon    USA    0.000   -10   20   qualifier 
 106   GYLLENHOFF   Anders    SWE    0.000   -15   15   qualifier 
 107   LEJONKLOU   Rickard    SWE    0.000   -15   10   qualifier 
 108   OJALA   Tuomas    FIN    0.000   -16   14   qualifier 
 109   FALKENBERGH   Karl-Gustav    FIN    0.000   -16   9   qualifier 
 109   SAVVA   Fredrik    SWE    0.000   -16   9   qualifier 
 111   HIGH   Rory    IRL    0.000   -17   13   qualifier 
 112   FAGERBERG   Nils    SWE    0.000   -19   11   qualifier 
 113   DE GROAT   Eric    SWE    0.000   -21   4   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 2018-09-22 13:51:45
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently