EFC Manchester Cadet Circuit Event
Women's foil

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   RHODES   Zander    USA    1.000   25   30   qualifier 
 2   FREEDMAN   Miranda    USA    1.000   24   30   qualifier 
 3   GRANDIS   Aurora    ITA    1.000   23   25   qualifier 
 4   HE   Elizabeth    USA    1.000   22   30   qualifier 
 5   QIAN   Crystal    USA    1.000   21   30   qualifier 
 6   DI RUSSO   Guia    ITA    1.000   21   29   qualifier 
 7   CHUSID   Renata    USA    1.000   19   30   qualifier 
 8   MALNIECE   Juta    LAT    1.000   18   28   qualifier 
 9   JING   Alexandra    USA    1.000   18   25   qualifier 
 9   LAM   Justina    USA    1.000   18   25   qualifier 
 11   LEE   Alina    USA    1.000   17   25   qualifier 
 12   KNIGHT   Skylar    USA    1.000   16   29   qualifier 
 13   APELIAN   Katherine    USA    0.833   18   27   qualifier 
 14   PARK   Rowan    USA    0.833   17   29   qualifier 
 15   STUTCHBURY   Carolina    GBR    0.833   16   28   qualifier 
 16   PELLETIER   Heloise    FRA    0.833   16   25   qualifier 
 17   KOSTER   Tessa    NED    0.833   15   29   qualifier 
 18   KOVACS   Reka    HUN    0.833   14   28   qualifier 
 19   CHENG   Evelyn    USA    0.833   14   27   qualifier 
 19   CHOI   Lenna    USA    0.833   14   27   qualifier 
 19   ZHENG   Vivian    USA    0.833   14   27   qualifier 
 22   KALOCSAI   Luca    HUN    0.833   13   28   qualifier 
 23   MALOE   Marchal    FRA    0.833   11   26   qualifier 
 24   AHN   Gabriella    USA    0.833   11   25   qualifier 
 25   LEE   Allison    USA    0.800   14   23   qualifier 
 26   FLANAGAN   Catherine    USA    0.800   12   21   qualifier 
 27   TSANG   Amelie    GBR    0.800   11   22   qualifier 
 28   LEE   Brianna    USA    0.800   5   19   qualifier 
 29   HUNG   Juliana    USA    0.667   14   27   qualifier 
 30   LI   Grace    USA    0.667   13   24   qualifier 
 31   BONNET   Ilona    FRA    0.667   9   25   qualifier 
 32   BIRD   Martha    GBR    0.667   9   24   qualifier 
 33   SOFRAN   Teodora    ROU    0.667   9   23   qualifier 
 34   GROESS   Chiara    AUT    0.667   8   23   qualifier 
 35   MARCAILLOU   Victoire    FRA    0.667   7   26   qualifier 
 36   POPPEL   Ankita    SWE    0.667   7   23   qualifier 
 37   JOHNSON   Isabella    GBR    0.667   3   23   qualifier 
 38   KNOX   Eleanor    GBR    0.667   3   22   qualifier 
 39   FINKENSTAEDT   Antonia    GER    0.667   2   21   qualifier 
 40   APPLEBY-PRINCE   Celena    GBR    0.600   7   21   qualifier 
 41   IACOMONI   Marta    ITA    0.600   6   20   qualifier 
 42   MCGILLION-MOORE   Kaitlyn    IRL    0.600   5   20   qualifier 
 43   WINTERBERG-POULSEN   Marie    DEN    0.600   4   20   qualifier 
 44   EMANUEL   Ava    NED    0.600   3   18   qualifier 
 45   HYDE   Bronwen    GBR    0.600   3   17   qualifier 
 46   MOBERG   Therese    SWE    0.600   2   17   qualifier 
 47   TRCIN   Katja    CRO    0.600   0   16   qualifier 
 48   BIASCO   Karen    ITA    0.500   10   26   qualifier 
 49   BUCKLEY   Ellen    GBR    0.500   7   26   qualifier 
 50   WHITAKER   Rosie    GBR    0.500   5   25   qualifier 
 51   QUELCH   Abigail    GBR    0.500   4   22   qualifier 
 52   JORDENS   Heloise    BEL    0.500   3   23   qualifier 
 53   GALE   Madeleine    GBR    0.500   3   20   qualifier 
 54   OSENDE   Carmen    ESP    0.500   2   24   qualifier 
 55   SAMPSON   Verity    GBR    0.500   0   22   qualifier 
 56   HUBER   Pia    AUT    0.500   -1   25   qualifier 
 57   YOSHIMORI   Rachika    NED    0.500   -3   19   qualifier 
 58   TANG   Lauren Yan Faye    MAS    0.500   -4   20   qualifier 
 59   GOULVESTRE   Charlotte    FRA    0.500   -4   17   qualifier 
 59   WILLIAMSON   Lexie    GBR    0.500   -4   17   qualifier 
 61   BULLMAN   Evie    GBR    0.500   -5   19   qualifier 
 61   O'CONNELL   Olivia    GBR    0.500   -5   19   qualifier 
 63   PAGNIN   Stella    ITA    0.400   -1   18   qualifier 
 64   BODA   Barbara    SVK    0.400   -3   17   qualifier 
 65   POZGAJCIC   Lorena    CRO    0.400   -4   16   qualifier 
 66   BARROW   Daisy    GBR    0.400   -4   14   qualifier 
 67   BUIJSE   Valerie    NED    0.333   -2   20   qualifier 
 68   DE N'YEURT   Tabitha    GBR    0.333   -3   17   qualifier 
 69   TSANG   Sophie    GBR    0.333   -4   21   qualifier 
 70   MIETKA   Gabriela    POL    0.333   -6   18   qualifier 
 71   HU   Ann-Emma    GBR    0.333   -6   16   qualifier 
 72   GELISSEN   Lopke    BEL    0.333   -7   17   qualifier 
 72   SCHAURECKER   Lisa Maria    AUT    0.333   -7   17   qualifier 
 74   ALLEN   Morgan    GBR    0.333   -7   15   qualifier 
 75   CSEFALVAYOVA   Rebeka    SVK    0.333   -9   15   qualifier 
 76   FABIANEK   Marie    AUT    0.333   -9   13   qualifier 
 77   KENISTON-COOPER   Isabella    IRL    0.333   -12   14   qualifier 
 77   VANDER MEEREN   Floo    BEL    0.333   -12   14   qualifier 
 79   PRICE   Amelia    GBR    0.200   -10   13   qualifier 
 80   MEURISSE   Scarlett    GBR    0.200   -11   13   qualifier 
 81   OBENAUS   Lilli    AUT    0.200   -11   12   qualifier 
 82   SITANYI   Lili    GBR    0.200   -11   11   qualifier 
 83   FIELDING   Hannah    GBR    0.200   -12   8   qualifier 
 84   ROBERTS   Ruby    GBR    0.200   -14   9   qualifier 
 85   COOK   Imogen    GBR    0.200   -15   7   qualifier 
 86   VAN VLIET   Zhuo    NED    0.167   -10   16   qualifier 
 87   CASTILLO-BERNAUS   Katie    GBR    0.167   -12   16   eliminated 
 88   WOZNIAK   Natalia    POL    0.167   -14   14   eliminated 
 89   ELLIOTT   Megan    GBR    0.167   -15   12   eliminated 
 90   CULKIN   Nathalie    GBR    0.167   -15   11   eliminated 
 91   AMORE   Victoria    GBR    0.167   -16   13   eliminated 
 92   BONNET   Anna    DEN    0.167   -16   12   eliminated 
 92   KIS   Lili    SWE    0.167   -16   12   eliminated 
 94   COMMITTERI   Sofia Emily    GBR    0.167   -16   10   eliminated 
 95   GREEN   Marisa    GBR    0.167   -17   12   eliminated 
 96   PURKARTHOFER   Marie    AUT    0.000   -15   10   eliminated 
 97   STONE   Elle    GBR    0.000   -18   12   eliminated 
 98   HANNA   Catherine    GBR    0.000   -18   7   eliminated 
 99   MERCKX   Joosfien    BEL    0.000   -19   6   eliminated 
 100   ATHLIN   Felicia    SWE    0.000   -21   9   eliminated 
 100   WAGSTAFF   Zoe    GBR    0.000   -21   9   eliminated 
 102   BOETS   Kato    BEL    0.000   -22   8   eliminated 
 102   GARDNER   Georgia    GBR    0.000   -22   8   eliminated 
 104   POSSING   Sally    DEN    0.000   -22   7   eliminated 
 105   CRAIG   Rhiannon    GBR    0.000   -24   6   eliminated 
 106   BAN   Reka    HUN    0.000   -25   5   eliminated 
 106   CURRIE   Stephanie    GBR    0.000   -25   5   eliminated 
    PARRA   Emily    FRA    dnf         DNF 

 
Document engarde-service - 2019. 09. 28. 14:39:23
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently