WESTEND Grand Prix
Women's Epée
09-10th of March 2019

Launch Engarde Smart >> (finer access to data, small use of mobile data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   SHEMYAKINA   Yana    UKR    1.000   20   30   qualifier 
 2   LEE   Sinhee    KOR    1.000   18   30   qualifier 
 3   MROSZCZAK   Anna    POL    1.000   17   30   qualifier 
 4   DI TELLA   Isabel    ARG    1.000   16   27   qualifier 
 5   RUTZ   Barbara    POL    1.000   13   30   qualifier 
 6   HOPPE MONTANARO   Malinka    CAN    1.000   13   29   qualifier 
 7   NIXON   Catherine    USA    1.000   13   28   qualifier 
 8   FIAMINGO   Rossella    ITA    1.000   12   30   qualifier 
 9   FOIETTA   Nicol    ITA    1.000   11   28   qualifier 
 10   BRUNNER   Pauline    SUI    1.000   10   27   qualifier 
 10   KUN   Anna    HUN    1.000   10   27   qualifier 
 12   BEZHURA   Dzhoan Feybi    UKR    1.000   9   29   qualifier 
 13   POCHKALOVA   Anfisa    UKR    1.000   6   30   qualifier 
 14   EMBRICH   Irina    EST    0.833   18   28   qualifier 
 15   SHUTOVA   Lyubov    RUS    0.833   17   29   qualifier 
 16   MARZANI   Roberta    ITA    0.833   16   25   qualifier 
 17   MUHARI   Eszter    HUN    0.833   15   29   qualifier 
 18   PANTELYEYEVA   Kseniya    UKR    0.833   14   28   qualifier 
 19   CANDASSAMY   Marie-Florence    FRA    0.833   14   27   qualifier 
 20   HOLMES   Katharine    USA    0.833   13   28   qualifier 
 20   VARNAI   Vivien    HUN    0.833   13   28   qualifier 
 22   FERRARI   Marta    ITA    0.833   13   25   qualifier 
 23   NABETH   Camille    FRA    0.833   12   28   qualifier 
 24   ISOLA   Federica    ITA    0.833   12   27   qualifier 
 24   LIN   Sheng    CHN    0.833   12   27   qualifier 
 26   STAEHLI   Laura    SUI    0.833   11   29   qualifier 
 27   SPAS   Anastasiia    UKR    0.833   11   27   qualifier 
 28   RIZZI   Giulia    ITA    0.833   11   26   qualifier 
 29   BABA   Haruna    JPN    0.833   10   28   qualifier 
 29   GUCHMAZOVA   Maia    GEO    0.833   10   28   qualifier 
 31   CHOI   Hyojoo    KOR    0.833   10   26   qualifier 
 31   SANTUCCIO   Alberta    ITA    0.833   10   26   qualifier 
 33   CLERICI   Alice    ITA    0.833   9   26   qualifier 
 34   BUECH   Kim Jasmin    SUI    0.833   8   27   qualifier 
 35   NDOLO   Alexandra    GER    0.833   8   26   qualifier 
 36   KNAPIK-MIAZGA   Renata    POL    0.833   8   24   qualifier 
 37   VAN BRUMMEN   Anna    USA    0.833   7   28   qualifier 
 38   BOTVINIK   Yana    ISR    0.833   7   27   qualifier 
 38   HOU   Guangjuan    CHN    0.833   7   27   qualifier 
 40   GNAM   Tamara    HUN    0.833   5   27   qualifier 
 41   VERES   Greta    ROU    0.833   5   25   qualifier 
 42   EPEE   Laurence    FRA    0.800   8   23   qualifier 
 43   SZABO   Reka    HUN    0.800   8   22   qualifier 
 44   EMMENEGGER   Manon    SUI    0.800   7   20   qualifier 
 45   MOESCHLIN   Noemi    SUI    0.667   11   28   qualifier 
 46   CHRISTMANN   Beate    GER    0.667   11   24   qualifier 
 47   SWATOWSKA   Martyna    POL    0.667   10   28   qualifier 
 48   LAWSON   Danielle    GBR    0.667   10   27   qualifier 
 49   MARTINEZ   Maria    VEN    0.667   10   26   qualifier 
 50   MIHALY   Kata    HUN    0.667   10   25   qualifier 
 50   ROTTLER-FAUTSCH   Lis    LUX    0.667   10   25   qualifier 
 52   EHLER   Alexandra    GER    0.667   9   28   qualifier 
 53   PIEKARSKA   Magdalena    POL    0.667   9   27   qualifier 
 54   TAL   Nickol    ISR    0.667   9   25   qualifier 
 55   SHIN   A Lam    KOR    0.667   9   24   qualifier 
 56   JACQUES ANDRE COQUIN   Josephine    FRA    0.667   8   27   qualifier 
 56   WASHINGTON   Isis    USA    0.667   8   27   qualifier 
 58   CAGNIN   Beatrice    ITA    0.667   8   26   qualifier 
 59   ZAGALA   Jagoda    POL    0.667   8   24   qualifier 
 60   STAHLBERG   Nadine    GER    0.667   7   28   qualifier 
 61   SVYSTIL   Yuliya    UKR    0.667   7   27   qualifier 
 62   SONG   Sera    KOR    0.667   7   26   qualifier 
 62   TATARAN   Amalia    ROU    0.667   7   26   qualifier 
 64   BUDAI   Dorina    HUN    0.667   7   23   qualifier 
 65   KRIEGER   Angela    SUI    0.667   6   27   qualifier 
 65   WANG   Yaping    CHN    0.667   6   27   qualifier 
 67   REVESZ   Julianna    HUN    0.667   6   26   qualifier 
 68   GORAM   Melissa    FRA    0.667   6   25   qualifier 
 69   DIONGUE   Ndeye Binta    SEN    0.667   5   27   qualifier 
 69   SBARCIA   Raluca Cristina    ROU    0.667   5   27   qualifier 
 71   KORNEEVA   Anastasia    RUS    0.667   5   26   qualifier 
 72   CHORNIY   Kateryna    UKR    0.667   5   25   qualifier 
 72   JEONG   Eunyoung    KOR    0.667   5   25   qualifier 
 72   SCHMIDL   Paula    AUT    0.667   5   25   qualifier 
 75   KUUSK   Kristina    EST    0.667   5   24   qualifier 
 76   OKHOTNIKOVA   Irina    RUS    0.667   5   23   qualifier 
 77   DE PESTEL   Amber    BEL    0.667   4   27   qualifier 
 78   DIFFERT   Nelli    EST    0.667   4   25   qualifier 
 78   KIRPU   Erika    EST    0.667   4   25   qualifier 
 80   LAI   Jiangling    CHN    0.667   3   26   qualifier 
 80   SATO   Nozomi    JPN    0.667   3   26   qualifier 
 82   BROVKO   Inna    UKR    0.667   3   24   qualifier 
 82   DERKACH   Anna    UKR    0.667   3   24   qualifier 
 84   CHAN   Wai Ling    HKG    0.667   3   22   qualifier 
 85   BOONE   Kelly    NED    0.667   3   21   qualifier 
 86   LIM   Joo Mi    KOR    0.667   2   23   qualifier 
 87   DOUBOVA   Dominika    CZE    0.667   1   23   qualifier 
 87   XU   Chengzi    CHN    0.667   1   23   qualifier 
 89   FERNANDEZ CALLEJA   Sara    ESP    0.667   1   22   qualifier 
 90   AZUKAITE   Vikte    LTU    0.667   0   23   qualifier 
 90   MUMM   Emelie    SWE    0.667   0   23   qualifier 
 92   NAGY   Kinga    HUN    0.667   -1   22   qualifier 
 93   KHAKIMOVA   Malika    UZB    0.667   -3   22   qualifier 
 94   DE MARCHI   Eleonora    ITA    0.667   -3   19   qualifier 
 95   BOZZA   Alessandra    ITA    0.600   6   21   qualifier 
 96   OISHI   Kanna    JPN    0.600   4   21   qualifier 
 97   DING   Dong    CHN    0.600   4   20   qualifier 
 98   MO   Victoria    USA    0.600   3   21   qualifier 
 99   GUDKOVA   Tatiana    RUS    0.500   6   26   qualifier 
 99   LEE   Hyein    KOR    0.500   6   26   qualifier 
 101   CISNEROS   Sofia    ESP    0.500   5   26   qualifier 
 102   LOUIS MARIE   Alexandra    FRA    0.500   4   26   qualifier 
 103   LEE   Hosoo    KOR    0.500   4   25   qualifier 
 104   NGOM   Helene    FRA    0.500   4   24   qualifier 
 105   DAVIDZON   Ekaterina    ISR    0.500   3   26   qualifier 
 106   YASINSKAYA   Kristina    RUS    0.500   3   25   qualifier 
 107   OBRAZTSOVA   Maria    RUS    0.500   3   23   qualifier 
 107   SYVALA   Ilona    FIN    0.500   3   23   qualifier 
 109   BALAGANSKAYA   Ulyana    KAZ    0.500   2   27   qualifier 
 110   WEITBRECHT   Sophia    GER    0.500   2   26   qualifier 
 111   KOLCZONAY   Borbala    HUN    0.500   2   25   qualifier 
 112   HATZ   Fiona    SUI    0.500   2   24   qualifier 
 112   KISKAPUSI   Dora    ESP    0.500   2   24   qualifier 
 112   SICA   Susan Maria    GBR    0.500   2   24   qualifier 
 115   RIEDMUELLER   Vanessa    GER    0.500   2   23   qualifier 
 116   SAMALOVA   Anna    CZE    0.500   2   21   qualifier 
 116   VERMEULE   Emily    USA    0.500   2   21   qualifier 
 118   MIZERA   Olga    POL    0.500   2   20   qualifier 
 119   KESAEVA   Marina    RUS    0.500   1   26   qualifier 
 120   CISNEROS   Alejandra    ESP    0.500   1   25   qualifier 
 120   KHARKOVA   Vlada    UKR    0.500   1   25   qualifier 
 122   TAHE   Oceane    FRA    0.500   1   24   qualifier 
 123   CSONKA   Valeria    HUN    0.500   1   23   qualifier 
 124   PLANT   Bethan    GBR    0.500   1   22   qualifier 
 125   KOMAROVA   Alena    RUS    0.500   1   21   qualifier 
 126   VANRYSSEL   Eloise    FRA    0.500   1   20   qualifier 
 127   SZABO   Viktoria    HUN    0.500   0   25   qualifier 
 127   VITALIS   Coraline    FRA    0.500   0   25   qualifier 
 129   LUTY   Aliya    FRA    0.500   0   24   qualifier 
 129   SZABO   Laura    HUN    0.500   0   24   qualifier 
 131   PIOVESAN SILVA   Patrizia    VEN    0.500   0   20   qualifier 
 132   KOCK   Michaela    FIN    0.500   -1   25   qualifier 
 133   TURCSAK   Bianka    HUN    0.500   -1   24   qualifier 
 134   MARTYNYUK   Daria    RUS    0.500   -1   23   qualifier 
 134   MULTERER   Ricarda    GER    0.500   -1   23   qualifier 
 136   DOSKOVA   Katerina    CZE    0.500   -1   21   qualifier 
 137   ENGLERT URRUTIA   Melisa Lara    ARG    0.500   -1   20   qualifier 
 138   SUZUKI   Honami    JPN    0.500   -1   19   qualifier 
 139   BLACH   Blanka    POL    0.500   -2   24   qualifier 
 140   MROCHEM   Karolina    POL    0.500   -2   23   qualifier 
 141   SAKOA   Gbahi Gwladys    CIV    0.500   -2   22   qualifier 
 141   TREUDT-GOESSER   Kim    GER    0.500   -2   22   qualifier 
 143   KANEVSKI   Vera Maia Devi    ISR    0.500   -2   20   qualifier 
 144   SMITH TAYLOR   Katrina    GBR    0.500   -2   19   qualifier 
 145   DANCIU   Adela    ROU    0.500   -3   22   qualifier 
 145   KOMATA   Shiori    JPN    0.500   -3   22   qualifier 
 145   MAVRIKIOU   Irina    CYP    0.500   -3   22   qualifier 
 145   SALIGEROVA   Katerina    CZE    0.500   -3   22   qualifier 
 145   ZAMACHOWSKA   Aleksandra    POL    0.500   -3   22   qualifier 
 150   MESZAROS   Noemi    GER    0.500   -3   21   qualifier 
 151   FEHRER   Stefanie    AUT    0.500   -4   22   qualifier 
 151   SALMINEN   Anna    FIN    0.500   -4   22   qualifier 
 153   ROJKOVA   Veronika    UZB    0.500   -4   21   qualifier 
 154   LEE   Jiyoung    KOR    0.500   -5   21   qualifier 
 155   POSADA   Betyumil    VEN    0.500   -6   21   qualifier 
 156   BONITO   Fabiana    POR    0.500   -6   19   qualifier 
 157   ANDRYUSHINA   Tatyana    RUS    0.400   2   20   qualifier 
 158   PYTKA   Kamila    POL    0.333   3   18   qualifier 
 159   PATTEN   Emily    AUS    0.333   1   26   qualifier 
 160   KHRAPINA   Violetta    RUS    0.333   0   24   qualifier 
 161   ZUIKOVA   Veronika    EST    0.333   -1   23   qualifier 
 162   VOLLRATH   Shirin    GER    0.333   -1   22   qualifier 
 163   CHWOJNIK   Tamara    ARG    0.333   -1   21   qualifier 
 164   TAURIAINEN   Sofia    FIN    0.333   -2   23   qualifier 
 165   BASSA   Francesca    USA    0.333   -2   22   qualifier 
 166   NYIKOS   Zsofia    HUN    0.333   -2   19   qualifier 
 167   YAMADA   Rie    JPN    0.333   -3   24   qualifier 
 168   LIN   Yik Hei Coco    HKG    0.333   -3   22   qualifier 
 169   KUROKI   Yume    JPN    0.333   -3   20   qualifier 
 169   LEHRMAN   Cecilia    SWE    0.333   -3   20   qualifier 
 171   MASALO   Olivija    LTU    0.333   -4   23   qualifier 
 172   ZHENG   Yuanyuan    CHN    0.333   -4   21   qualifier 
 173   TULEN   Carmel    NED    0.333   -4   20   eliminated 
 174   BULTYNCK   Anne    BEL    0.333   -4   19   eliminated 
 175   EGERSZEGI   Alexandra    HUN    0.333   -5   22   eliminated 
 175   PECHOVOVA   Michala    CZE    0.333   -5   22   eliminated 
 177   MESIC   Ana    CRO    0.333   -5   21   eliminated 
 178   PETKOVIC   Lara    CRO    0.333   -5   20   eliminated 
 178   SLIUSAREVA   Sofiia    UKR    0.333   -5   20   eliminated 
 178   STANIER   Lydia    GBR    0.333   -5   20   eliminated 
 181   SOLARI   Demetra    SUI    0.333   -5   19   eliminated 
 182   ANGEN   Kaitlyn    USA    0.333   -5   18   eliminated 
 183   MILICIC   Andjela    SRB    0.333   -6   20   eliminated 
 184   DE JONG   Cheryl    NED    0.333   -6   19   eliminated 
 184   LADANYI   Nelli    HUN    0.333   -6   19   eliminated 
 186   BORSODY   Emma    HUN    0.333   -7   20   eliminated 
 186   CHATZISARANTOU   Nikoletta    GRE    0.333   -7   20   eliminated 
 188   JUKIC   Paula    CRO    0.333   -7   19   eliminated 
 188   MAJDANDZIC   Andrea    CRO    0.333   -7   19   eliminated 
 188   UDREA   Maria    ROU    0.333   -7   19   eliminated 
 191   BIELESZOVA   Veronika    CZE    0.333   -8   17   eliminated 
 192   VARVERI   Fani    GRE    0.333   -9   19   eliminated 
 193   ALABAS   Belfin Sevval    TUR    0.333   -15   12   eliminated 
 194   LINDE   Asa    SWE    0.200   -5   17   eliminated 
 195   CERVENKOVA   Katerina    CZE    0.200   -11   11   eliminated 
 196   AL SAADI   Alanoud    UAE    0.200   -12   12   eliminated 
 197   KARDOS   Edina    HUN    0.200   -14   9   eliminated 
 198   GARCIA RODRIGUEZ   Ines    ESP    0.167   -6   23   eliminated 
 198   OHLMULLER   Sarolta    HUN    0.167   -6   23   eliminated 
 200   ALDANA   Naiara    ESP    0.167   -8   20   eliminated 
 200   HERMINIO   Ines    POR    0.167   -8   20   eliminated 
 202   ALIBEKOVA   Assel    KAZ    0.167   -8   19   eliminated 
 203   CHARMANIDOU   Panagiota    GRE    0.167   -8   18   eliminated 
 203   PEREIRA   Ines    POR    0.167   -8   18   eliminated 
 203   SERAPINAITE   Emilija    LTU    0.167   -8   18   eliminated 
 206   ILIC   Danijela    SRB    0.167   -9   19   eliminated 
 206   KROESE   Roos    NED    0.167   -9   19   eliminated 
 208   WERNER   Kristin    GER    0.167   -9   18   eliminated 
 209   VUORINEN   Anna    FIN    0.167   -9   17   eliminated 
 210   LEONTE   Mihaela    ROU    0.167   -10   19   eliminated 
 211   DERR   Patricia    GER    0.167   -10   18   eliminated 
 212   MATEOS   Maria    ESP    0.167   -10   17   eliminated 
 212   MIMIGIANNI   Eleftheria    GRE    0.167   -10   17   eliminated 
 214   LIM   Victoria Ann Xiu Yan    SGP    0.167   -11   17   eliminated 
 215   BALLESTER   Scarly    VEN    0.167   -12   17   eliminated 
 215   DE WIJN   Day    NED    0.167   -12   17   eliminated 
 217   DYNER VILLA   Karina    CRC    0.167   -12   16   eliminated 
 218   LORENZ   Therese    AUT    0.167   -12   15   eliminated 
 219   ENGEL   Christiana    AUT    0.167   -12   13   eliminated 
 220   LEHTONEN   Suvi    FIN    0.167   -13   14   eliminated 
 221   OLSEN   Sofie Helene    DEN    0.167   -14   15   eliminated 
 221   YOSHIMURA   Miho    JPN    0.167   -14   15   eliminated 
 223   SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU   Niki-Katerina    GRE    0.167   -14   14   eliminated 
 224   KONCZALSKA   Justyna    AUT    0.167   -15   14   eliminated 
 225   ORTEGA   Patricia    MEX    0.167   -15   13   eliminated 
 226   GRANT   Fiona    GBR    0.167   -16   13   eliminated 
 227   LAMBERT   Regina    HUN    0.000   -7   23   eliminated 
 228   MAYA   Danierys    VEN    0.000   -11   18   eliminated 
 229   MAKSIN   Daret    THA    0.000   -13   17   eliminated 
 229   PINGGERA   Elisabeth    AUT    0.000   -13   17   eliminated 
 231   EL KORD   Camilia    MAR    0.000   -14   16   eliminated 
 231   KAMENISCAKOVA   Ida    SVK    0.000   -14   16   eliminated 
 233   KRSNAKOVA   Lucia    SVK    0.000   -15   15   eliminated 
 233   MACLAURIN   Alanah    AUS    0.000   -15   15   eliminated 
 235   FREDERIKSEN   Mia Maja    DEN    0.000   -16   14   eliminated 
 236   COUFALOVA   Anna    CZE    0.000   -17   13   eliminated 
 236   OBSTER   Ellen    NED    0.000   -17   13   eliminated 
 236   VILLACELLINO   Aurora Yingchun    SGP    0.000   -17   13   eliminated 
 239   NABOIU   Claudia    ROU    0.000   -18   12   eliminated 
 240   BASTOS   Saadia    MAR    0.000   -20   10   eliminated 
 241   MABROUKI   Bouchera    MAR    0.000   -22   8   eliminated 
 242   BOUAYADI   Myriam    MAR    0.000   -24   6   eliminated 
 243   NESBITT   Hannah    GBR    0.000   -25   5   eliminated 
    JOHNSON   Lucy    IRL    forfait         forfeit 
    ROLDAN   Cynthia    PER    forfait         forfeit 

 
Document engarde-service - 2019. 03. 09. 17:26:29
This document is refreshed every 3 minutes, you can refresh it yourself more frequently