WESTEND Grand Prix
Women's Epée
09-10th of March 2019

Launch Engarde Smart >> (finer access to data, small use of mobile data)

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   NAVARRIA   Mara    ITA    exempte         exemption 
 2   KONG   Man Wai Vivian    HKG    exempte         exemption 
 3   KANG   Young Mi    KOR    exempte         exemption 
 4   POPESCU   Ana Maria    ROU    exempte         exemption 
 5   KOLOBOVA   Violetta    RUS    exempte         exemption 
 6   KRYVYTSKA   Olena    UKR    exempte         exemption 
 7   LEHIS   Katrina    EST    exempte         exemption 
 8   BELJAJEVA   Julia    EST    exempte         exemption 
 9   ZHU   Mingye    CHN    exempte         exemption 
 10   JUNG   Hyojung    KOR    exempte         exemption 
 11   HURLEY   Courtney    USA    exempte         exemption 
 12   HURLEY   Kelley    USA    exempte         exemption 
 13   SUN   Yiwen    CHN    exempte         exemption 
 14   MALLO   Auriane    FRA    exempte         exemption 
 15   CHOI   Injeong    KOR    exempte         exemption 
 16   TRZEBINSKA   Ewa    POL    exempte         exemption 
 17   SHEMYAKINA   Yana    UKR    1.000   20   30   qualifier 
 18   LEE   Sinhee    KOR    1.000   18   30   qualifier 
 19   MROSZCZAK   Anna    POL    1.000   17   30   qualifier 
 20   DI TELLA   Isabel    ARG    1.000   16   27   qualifier 
 21   RUTZ   Barbara    POL    1.000   13   30   qualifier 
 22   HOPPE MONTANARO   Malinka    CAN    1.000   13   29   qualifier 
 23   NIXON   Catherine    USA    1.000   13   28   qualifier 
 24   FIAMINGO   Rossella    ITA    1.000   12   30   qualifier 
 25   FOIETTA   Nicol    ITA    1.000   11   28   qualifier 
 26   BRUNNER   Pauline    SUI    1.000   10   27   qualifier 
 26   KUN   Anna    HUN    1.000   10   27   qualifier 
 28   BEZHURA   Dzhoan Feybi    UKR    1.000   9   29   qualifier 
 29   POCHKALOVA   Anfisa    UKR    1.000   6   30   qualifier 
 30   EMBRICH   Irina    EST    0.833   18   28   qualifier 
 31   SHUTOVA   Lyubov    RUS    0.833   17   29   qualifier 
 32   MARZANI   Roberta    ITA    0.833   16   25   qualifier 
 33   MUHARI   Eszter    HUN    0.833   15   29   qualifier 
 34   PANTELYEYEVA   Kseniya    UKR    0.833   14   28   qualifier 
 35   CANDASSAMY   Marie-Florence    FRA    0.833   14   27   qualifier 
 36   HOLMES   Katharine    USA    0.833   13   28   qualifier 
 36   VARNAI   Vivien    HUN    0.833   13   28   qualifier 
 38   FERRARI   Marta    ITA    0.833   13   25   qualifier 
 39   NABETH   Camille    FRA    0.833   12   28   qualifier 
 40   ISOLA   Federica    ITA    0.833   12   27   qualifier 
 40   LIN   Sheng    CHN    0.833   12   27   qualifier 
 42   STAEHLI   Laura    SUI    0.833   11   29   qualifier 
 43   SPAS   Anastasiia    UKR    0.833   11   27   qualifier 
 44   RIZZI   Giulia    ITA    0.833   11   26   qualifier 
 45   BABA   Haruna    JPN    0.833   10   28   qualifier 
 45   GUCHMAZOVA   Maia    GEO    0.833   10   28   qualifier 
 47   CHOI   Hyojoo    KOR    0.833   10   26   qualifier 
 47   SANTUCCIO   Alberta    ITA    0.833   10   26   qualifier 
 49   CLERICI   Alice    ITA    0.833   9   26   qualifier 
 50   BUECH   Kim Jasmin    SUI    0.833   8   27   qualifier 
 51   NDOLO   Alexandra    GER    0.833   8   26   qualifier 
 52   KNAPIK-MIAZGA   Renata    POL    0.833   8   24   qualifier 
 53   VAN BRUMMEN   Anna    USA    0.833   7   28   qualifier 
 54   BOTVINIK   Yana    ISR    0.833   7   27   qualifier 
 54   HOU   Guangjuan    CHN    0.833   7   27   qualifier 
 56   GNAM   Tamara    HUN    0.833   5   27   qualifier 
 57   VERES   Greta    ROU    0.833   5   25   qualifier 
 58   EPEE   Laurence    FRA    0.800   8   23   qualifier 
 59   SZABO   Reka    HUN    0.800   8   22   qualifier 
 60   EMMENEGGER   Manon    SUI    0.800   7   20   qualifier 
 61   MOESCHLIN   Noemi    SUI    0.667   11   28   qualifier 
 62   CHRISTMANN   Beate    GER    0.667   11   24   qualifier 
 63   SWATOWSKA   Martyna    POL    0.667   10   28   qualifier 
 64   LAWSON   Danielle    GBR    0.667   10   27   qualifier 
 65   MARTINEZ   Maria    VEN    0.667   10   26   qualifier 
 66   MIHALY   Kata    HUN    0.667   10   25   qualifier 
 66   ROTTLER-FAUTSCH   Lis    LUX    0.667   10   25   qualifier 
 68   EHLER   Alexandra    GER    0.667   9   28   qualifier 
 69   PIEKARSKA   Magdalena    POL    0.667   9   27   qualifier 
 70   TAL   Nickol    ISR    0.667   9   25   qualifier 
 71   SHIN   A Lam    KOR    0.667   9   24   qualifier 
 72   JACQUES ANDRE COQUIN   Josephine    FRA    0.667   8   27   qualifier 
 72   WASHINGTON   Isis    USA    0.667   8   27   qualifier 
 74   CAGNIN   Beatrice    ITA    0.667   8   26   qualifier 
 75   ZAGALA   Jagoda    POL    0.667   8   24   qualifier 
 76   STAHLBERG   Nadine    GER    0.667   7   28   qualifier 
 77   SVYSTIL   Yuliya    UKR    0.667   7   27   qualifier 
 78   SONG   Sera    KOR    0.667   7   26   qualifier 
 78   TATARAN   Amalia    ROU    0.667   7   26   qualifier 
 80   BUDAI   Dorina    HUN    0.667   7   23   qualifier 
 81   KRIEGER   Angela    SUI    0.667   6   27   qualifier 
 81   WANG   Yaping    CHN    0.667   6   27   qualifier 
 83   REVESZ   Julianna    HUN    0.667   6   26   qualifier 
 84   GORAM   Melissa    FRA    0.667   6   25   qualifier 
 85   DIONGUE   Ndeye Binta    SEN    0.667   5   27   qualifier 
 85   SBARCIA   Raluca Cristina    ROU    0.667   5   27   qualifier 
 87   KORNEEVA   Anastasia    RUS    0.667   5   26   qualifier 
 88   CHORNIY   Kateryna    UKR    0.667   5   25   qualifier 
 88   JEONG   Eunyoung    KOR    0.667   5   25   qualifier 
 88   SCHMIDL   Paula    AUT    0.667   5   25   qualifier 
 91   KUUSK   Kristina    EST    0.667   5   24   qualifier 
 92   OKHOTNIKOVA   Irina    RUS    0.667   5   23   qualifier 
 93   DE PESTEL   Amber    BEL    0.667   4   27   qualifier 
 94   DIFFERT   Nelli    EST    0.667   4   25   qualifier 
 94   KIRPU   Erika    EST    0.667   4   25   qualifier 
 96   LAI   Jiangling    CHN    0.667   3   26   qualifier 
 96   SATO   Nozomi    JPN    0.667   3   26   qualifier 
 98   BROVKO   Inna    UKR    0.667   3   24   qualifier 
 98   DERKACH   Anna    UKR    0.667   3   24   qualifier 
 100   CHAN   Wai Ling    HKG    0.667   3   22   qualifier 
 101   BOONE   Kelly    NED    0.667   3   21   qualifier 
 102   LIM   Joo Mi    KOR    0.667   2   23   qualifier 
 103   DOUBOVA   Dominika    CZE    0.667   1   23   qualifier 
 103   XU   Chengzi    CHN    0.667   1   23   qualifier 
 105   FERNANDEZ CALLEJA   Sara    ESP    0.667   1   22   qualifier 
 106   AZUKAITE   Vikte    LTU    0.667   0   23   qualifier 
 106   MUMM   Emelie    SWE    0.667   0   23   qualifier 
 108   NAGY   Kinga    HUN    0.667   -1   22   qualifier 
 109   KHAKIMOVA   Malika    UZB    0.667   -3   22   qualifier 
 110   DE MARCHI   Eleonora    ITA    0.667   -3   19   qualifier 
 111   BOZZA   Alessandra    ITA    0.600   6   21   qualifier 
 112   OISHI   Kanna    JPN    0.600   4   21   qualifier 
 113   DING   Dong    CHN    0.600   4   20   qualifier 
 114   MO   Victoria    USA    0.600   3   21   qualifier 
 115   GUDKOVA   Tatiana    RUS    0.500   6   26   qualifier 
 115   LEE   Hyein    KOR    0.500   6   26   qualifier 
 117   CISNEROS   Sofia    ESP    0.500   5   26   qualifier 
 118   LOUIS MARIE   Alexandra    FRA    0.500   4   26   qualifier 
 119   LEE   Hosoo    KOR    0.500   4   25   qualifier 
 120   NGOM   Helene    FRA    0.500   4   24   qualifier 
 121   DAVIDZON   Ekaterina    ISR    0.500   3   26   qualifier 
 122   YASINSKAYA   Kristina    RUS    0.500   3   25   qualifier 
 123   OBRAZTSOVA   Maria    RUS    0.500   3   23   qualifier 
 123   SYVALA   Ilona    FIN    0.500   3   23   qualifier 
 125   BALAGANSKAYA   Ulyana    KAZ    0.500   2   27   qualifier 
 126   WEITBRECHT   Sophia    GER    0.500   2   26   qualifier 
 127   KOLCZONAY   Borbala    HUN    0.500   2   25   qualifier 
 128   HATZ   Fiona    SUI    0.500   2   24   qualifier 
 128   KISKAPUSI   Dora    ESP    0.500   2   24   qualifier 
 128   SICA   Susan Maria    GBR    0.500   2   24   qualifier 
 131   RIEDMUELLER   Vanessa    GER    0.500   2   23   qualifier 
 132   SAMALOVA   Anna    CZE    0.500   2   21   qualifier 
 132   VERMEULE   Emily    USA    0.500   2   21   qualifier 
 134   MIZERA   Olga    POL    0.500   2   20   qualifier 
 135   KESAEVA   Marina    RUS    0.500   1   26   qualifier 
 136   CISNEROS   Alejandra    ESP    0.500   1   25   qualifier 
 136   KHARKOVA   Vlada    UKR    0.500   1   25   qualifier 
 138   TAHE   Oceane    FRA    0.500   1   24   qualifier 
 139   CSONKA   Valeria    HUN    0.500   1   23   qualifier 
 140   PLANT   Bethan    GBR    0.500   1   22   qualifier 
 141   KOMAROVA   Alena    RUS    0.500   1   21   qualifier 
 142   VANRYSSEL   Eloise    FRA    0.500   1   20   qualifier 
 143   SZABO   Viktoria    HUN    0.500   0   25   qualifier 
 143   VITALIS   Coraline    FRA    0.500   0   25   qualifier 
 145   LUTY   Aliya    FRA    0.500   0   24   qualifier 
 145   SZABO   Laura    HUN    0.500   0   24   qualifier 
 147   PIOVESAN SILVA   Patrizia    VEN    0.500   0   20   qualifier 
 148   KOCK   Michaela    FIN    0.500   -1   25   qualifier 
 149   TURCSAK   Bianka    HUN    0.500   -1   24   qualifier 
 150   MARTYNYUK   Daria    RUS    0.500   -1   23   qualifier 
 150   MULTERER   Ricarda    GER    0.500   -1   23   qualifier 
 152   DOSKOVA   Katerina    CZE    0.500   -1   21   qualifier 
 153   ENGLERT URRUTIA   Melisa Lara    ARG    0.500   -1   20   qualifier 
 154   SUZUKI   Honami    JPN    0.500   -1   19   qualifier 
 155   BLACH   Blanka    POL    0.500   -2   24   qualifier 
 156   MROCHEM   Karolina    POL    0.500   -2   23   qualifier 
 157   SAKOA   Gbahi Gwladys    CIV    0.500   -2   22   qualifier 
 157   TREUDT-GOESSER   Kim    GER    0.500   -2   22   qualifier 
 159   KANEVSKI   Vera Maia Devi    ISR    0.500   -2   20   qualifier 
 160   SMITH TAYLOR   Katrina    GBR    0.500   -2   19   qualifier 
 161   DANCIU   Adela    ROU    0.500   -3   22   qualifier 
 161   KOMATA   Shiori    JPN    0.500   -3   22   qualifier 
 161   MAVRIKIOU   Irina    CYP    0.500   -3   22   qualifier 
 161   SALIGEROVA   Katerina    CZE    0.500   -3   22   qualifier 
 161   ZAMACHOWSKA   Aleksandra    POL    0.500   -3   22   qualifier 
 166   MESZAROS   Noemi    GER    0.500   -3   21   qualifier 
 167   FEHRER   Stefanie    AUT    0.500   -4   22   qualifier 
 167   SALMINEN   Anna    FIN    0.500   -4   22   qualifier 
 169   ROJKOVA   Veronika    UZB    0.500   -4   21   qualifier 
 170   LEE   Jiyoung    KOR    0.500   -5   21   qualifier 
 171   POSADA   Betyumil    VEN    0.500   -6   21   qualifier 
 172   BONITO   Fabiana    POR    0.500   -6   19   qualifier 
 173   ANDRYUSHINA   Tatyana    RUS    0.400   2   20   qualifier 
 174   PYTKA   Kamila    POL    0.333   3   18   qualifier 
 175   PATTEN   Emily    AUS    0.333   1   26   qualifier 
 176   KHRAPINA   Violetta    RUS    0.333   0   24   qualifier 
 177   ZUIKOVA   Veronika    EST    0.333   -1   23   qualifier 
 178   VOLLRATH   Shirin    GER    0.333   -1   22   qualifier 
 179   CHWOJNIK   Tamara    ARG    0.333   -1   21   qualifier 
 180   TAURIAINEN   Sofia    FIN    0.333   -2   23   qualifier 
 181   BASSA   Francesca    USA    0.333   -2   22   qualifier 
 182   NYIKOS   Zsofia    HUN    0.333   -2   19   qualifier 
 183   YAMADA   Rie    JPN    0.333   -3   24   qualifier 
 184   LIN   Yik Hei Coco    HKG    0.333   -3   22   qualifier 
 185   KUROKI   Yume    JPN    0.333   -3   20   qualifier 
 185   LEHRMAN   Cecilia    SWE    0.333   -3   20   qualifier 
 187   MASALO   Olivija    LTU    0.333   -4   23   qualifier 
 188   ZHENG   Yuanyuan    CHN    0.333   -4   21   qualifier 

 
Document engarde-service - 2019. 03. 09. 17:26:29
This document is refreshed every 3 minutes, you can refresh it yourself more frequently