Gerevich-Kovács-Kárpáti World Cup
Men's Sabre
Gyġr
1-2 December 2017

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   LAMBERT   Maxence    FRA    1.000   22   30   qualifier 
 1   MARDALEISHVILI   Mikheil    GEO    1.000   22   30   qualifier 
 1   WAGNER   Benedikt    GER    1.000   22   30   qualifier 
 4   ZATKO   Arthur    FRA    1.000   20   30   qualifier 
 5   KOSTENKO   Anatoliy    RUS    1.000   19   30   qualifier 
 5   MIRACCO   Luigi    ITA    1.000   19   30   qualifier 
 5   SEITZ   Tom    FRA    1.000   19   30   qualifier 
 8   CAVALIERE   Dario    ITA    1.000   18   30   qualifier 
 9   DANILENKO   Dmitriy    RUS    1.000   16   30   qualifier 
 9   KIM   Junho    KOR    1.000   16   30   qualifier 
 11   NUCCIO   Riccardo    ITA    1.000   16   25   qualifier 
 12   DI TELLA   Pascual Maria    ARG    1.000   15   30   qualifier 
 12   SCHNEIDER   Benno    GER    1.000   15   30   qualifier 
 14   DREOSSI   Leonardo    ITA    1.000   14   25   qualifier 
 15   SHIMAMURA   Tomohiro    JPN    1.000   13   25   qualifier 
 16   HUEBNER   Bjoern    GER    1.000   11   25   qualifier 
 17   YAGODKA   Andriy    UKR    1.000   10   30   qualifier 
 18   RESHETNIKOV   Veniamin    RUS    0.833   17   28   qualifier 
 19   DOLNICEANU   Tiberiu    ROU    0.833   15   28   qualifier 
 19   HA   Hansol    KOR    0.833   15   28   qualifier 
 21   BADEA   Alin    ROU    0.833   15   27   qualifier 
 21   HWANG   Byungyul    KOR    0.833   15   27   qualifier 
 23   APITHY   Bolade    FRA    0.833   14   29   qualifier 
 23   PELLEGRINI   Alberto    ITA    0.833   14   29   qualifier 
 23   VORONOV   Kostiantyn    ISR    0.833   14   29   qualifier 
 26   MANCHENO   Guillermo    ESP    0.833   13   29   qualifier 
 26   TEODOSIU   Iulian    ROU    0.833   13   29   qualifier 
 28   PATRICE   Jean-Philippe    FRA    0.833   12   28   qualifier 
 28   SHAINBERG   Jonah    USA    0.833   12   28   qualifier 
 30   RAHBARI   Mohammad    IRI    0.833   11   29   qualifier 
 31   PUNDYK   Dmytro    UKR    0.833   11   28   qualifier 
 31   VAN HOLSBEKE   Seppe    BEL    0.833   11   28   qualifier 
 33   BAZADZE   Sandro    GEO    0.833   11   27   qualifier 
 34   SZABO   Matyas    GER    0.833   10   29   qualifier 
 35   BUCUR   Madalin    ROU    0.833   10   26   qualifier 
 36   METRYKA   Karol    USA    0.833   7   26   qualifier 
 37   GORDON   Shaul    CAN    0.800   12   23   qualifier 
 38   DEARY   William    GBR    0.800   11   24   qualifier 
 39   HUEBERS   Richard    GER    0.800   9   23   qualifier 
 40   ILIASZ   Nikolasz    HUN    0.800   6   20   qualifier 
 41   KISEL   Siarhei    BLR    0.667   13   27   qualifier 
 42   SCHROEDTER   Robin    GER    0.667   12   28   qualifier 
 43   SULAMANIDZE   Saba    GEO    0.667   12   25   qualifier 
 44   POZDNYAKOV   Vladislav    RUS    0.667   11   26   qualifier 
 45   NAGY   Pal    HUN    0.667   10   24   qualifier 
 46   DECSI   Tamas    HUN    0.667   9   26   qualifier 
 46   YU   Gyutae    KOR    0.667   9   26   qualifier 
 48   LUCCHETTI   Stefano Ivan    ARG    0.667   9   24   qualifier 
 49   BAHER ARESBARAN   Farzad    IRI    0.667   8   27   qualifier 
 50   STATSENKO   Oleksiy    UKR    0.667   8   26   qualifier 
 51   BARLOY   Edward    FRA    0.667   8   25   qualifier 
 52   COZMULEANU   Codrin    ROU    0.667   7   27   qualifier 
 52   NOVIKAU   Artsiom    BLR    0.667   7   27   qualifier 
 54   KIRPICHOU   Kiryl    BLR    0.667   6   26   qualifier 
 54   PECH   Miklos    HUN    0.667   6   26   qualifier 
 56   SONG   Jonghun    KOR    0.667   5   26   qualifier 
 57   BALLORCA   Fabien    FRA    0.667   5   25   qualifier 
 58   MONTANO   Aldo    ITA    0.667   5   24   qualifier 
 58   SOUDERS   Peter    USA    0.667   5   24   qualifier 
 58   SPEAR   Will    USA    0.667   5   24   qualifier 
 61   CUELLAR   Sebastian    COL    0.667   5   23   qualifier 
 62   DUBARRY   Baptiste    FRA    0.667   4   27   qualifier 
 63   TSAP   Yuriy    UKR    0.667   4   24   qualifier 
 64   GONZALEZ QUINTANA   Jaime    ESP    0.667   4   22   qualifier 
 65   LAURENCE   Tristan    FRA    0.667   3   26   qualifier 
 66   ARFA   Fares    CAN    0.667   3   25   qualifier 
 67   LOKHANOV   Konstantin    RUS    0.600   9   23   qualifier 
 68   YOSHIDA   Kento    JPN    0.600   7   21   qualifier 
 69   KOCH   Domenik    GER    0.600   7   20   qualifier 
 70   NERI   Matteo    ITA    0.600   5   21   qualifier 
 71   YILDIRIM   Enver    TUR    0.600   4   22   qualifier 
 72   BAZADZE   Beka    GEO    0.600   4   20   qualifier 
 73   PASTORE   Ethan    AUS    0.600   3   17   qualifier 
 74   HOWES   Nicholas    GBR    0.600   2   18   qualifier 
 75   MIYAYAMA   Ryo    JPN    0.600   1   20   qualifier 
 76   HONEYBONE   James    GBR    0.600   0   18   qualifier 
 77   LOW   Ho Tin    HKG    0.600   -1   16   qualifier 
 78   HABONY   Viktor    HUN    0.500   6   27   qualifier 
 79   TOKUNAN   Kenta    JPN    0.500   6   25   qualifier 
 80   KRASILNIKOV   Rostislav    RUS    0.500   4   24   qualifier 
 80   NAGY   Martin    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 82   BONAH   Raoul    GER    0.500   3   24   qualifier 
 83   EFIMOV   Kirill    RUS    0.500   1   26   qualifier 
 84   IANCU   George    ROU    0.500   1   23   qualifier 
 85   STREETS   Kaito    JPN    0.500   1   22   qualifier 
 85   WEBB   Jonathan    GBR    0.500   1   22   qualifier 
 87   HOSHINO   Kento    JPN    0.500   1   21   qualifier 
 88   PUY   Sebestyen    HUN    0.500   0   24   qualifier 
 89   FITZ-GERALD   Kunihiko    JPN    0.500   0   23   qualifier 
 89   ROMANO   Lorenzo    ITA    0.500   0   23   qualifier 
 91   WILLIAMS   Grant    USA    0.500   0   21   qualifier 
 92   MOKRETCOV   Ilya    KAZ    0.500   -1   25   qualifier 
 93   PROCHNIAK   Evan    USA    0.500   -1   24   qualifier 
 94   EFTIMIE   Sorin    ROU    0.500   -1   23   qualifier 
 94   WATANABE   Yuto    JPN    0.500   -1   23   qualifier 
 96   SHENGELIA   Nika    GEO    0.500   -1   22   qualifier 
 97   KONOVALOV   Evgeniy    UZB    0.500   -1   19   qualifier 
 98   LOSS   Geoffrey    USA    0.500   -2   22   qualifier 
 98   SENEGAS   Remi    FRA    0.500   -2   22   qualifier 
 98   SMANDI   Hichem    TUN    0.500   -2   22   qualifier 
 101   DE RIDDER   Arne    BEL    0.500   -2   21   qualifier 
 102   KARAKAI   Oleksandr    UKR    0.500   -3   23   qualifier 
 103   DAVYDZENKA   Anton    BLR    0.500   -3   21   qualifier 
 104   WALKER   Christopher    USA    0.500   -4   21   qualifier 
 105   GALATANU   Ciprian    ROU    0.500   -7   20   qualifier 
 106   ROMERO   Eliecer    VEN    0.500   -8   17   qualifier 
 107   WUEST   Carsten    GER    0.400   3   20   qualifier 
 108   GRZEGOREK   Mikolaj    POL    0.400   2   19   qualifier 
 109   MACKIEWICZ   Andrew    USA    0.400   1   18   qualifier 
 110   SHIRSHOV   Vasiliy    RUS    0.400   0   18   qualifier 
 111   KOSSUTH   Balint    HUN    0.400   -1   18   qualifier 
 112   TRUSHAKOV   Alexander    RUS    0.400   -2   17   qualifier 
 113   BULDEEV   Stefan    BUL    0.400   -3   17   qualifier 
 114   PYTEL   Tomasz    POL    0.400   -6   17   qualifier 
 115   KAFATARIDIS   Dimitrios    GRE    0.333   0   23   qualifier 
 116   MILLER   Curtis    GBR    0.333   -1   24   qualifier 
 117   MERCHANT   Julian    USA    0.333   -1   23   qualifier 
 118   ALQUDIHI   Ahmed    KSA    0.333   -1   21   qualifier 
 119   JASKOT   Jakub    POL    0.333   -2   22   qualifier 
 120   GIAKOUMATOS   Marios    GRE    0.333   -2   20   qualifier 
 120   YOSHIDA   Tamon    JPN    0.333   -2   20   qualifier 
 122   HERNANDEZ CABALLERO   Andres    ESP    0.333   -3   22   qualifier 
 123   GODLEWSKI   Mateusz    POL    0.333   -3   19   qualifier 
 124   PASTORE   Nicholas    AUS    0.333   -4   22   qualifier 
 125   CANALI   Nael    FRA    0.333   -5   19   qualifier 
 126   CHAN   Cheuk Him    HKG    0.333   -5   18   qualifier 
 127   SHAGAEV   Bobur    UZB    0.333   -6   19   qualifier 
 128   REN   Ethan    GBR    0.333   -7   21   qualifier 
 129   KINDLER   Frederic    GER    0.333   -7   20   qualifier 
 130   GEMESI   Huba    HUN    0.333   -7   17   qualifier 
 131   LEE   Chak Fung Terence    HKG    0.333   -7   16   qualifier 
 132   KOVACS   Istvan    HUN    0.333   -8   19   qualifier 
 133   GALGOCZY   Tamas    HUN    0.333   -8   16   qualifier 
 133   VALKAI   Ferenc    HUN    0.333   -8   16   qualifier 
 133   WELLER   Teddy    ISV    0.333   -8   16   qualifier 
 136   TROCHEZ   Pablo    COL    0.333   -8   15   qualifier 
 137   BOUKAS   Evaggelos    GRE    0.333   -9   19   eliminated 
 138   ANASIZ   Muhammed    TUR    0.333   -9   15   eliminated 
 139   ESCUDERO   Sergio    ESP    0.333   -10   18   eliminated 
 140   DE VISSCHER   Jules-Emile    BEL    0.333   -10   17   eliminated 
 141   CORREA VILA   Luis    COL    0.333   -11   17   eliminated 
 142   AL ZAHRANI   Abdulrhman    KSA    0.333   -11   15   eliminated 
 143   ANT   Mehmet Fatih    TUR    0.333   -12   13   eliminated 
 144   MANDOV   Ivan    BUL    0.333   -14   13   eliminated 
 145   TSOUROUTAS   Georges    GRE    0.200   -8   14   eliminated 
 146   BUCHKOVSKIY   Artem    RUS    0.200   -10   14   eliminated 
 147   HALLIWELL   Barnaby    GBR    0.200   -11   12   eliminated 
 148   POLIAKOV   Alexandros    GRE    0.200   -13   10   eliminated 
 149   BOTTECCHIA   Arnaud    BEL    0.200   -16   6   eliminated 
 150   ALIMOV   Samandar    UZB    0.167   -7   19   eliminated 
 151   MORVAI   Akos    HUN    0.167   -8   17   eliminated 
 152   KNEZ   Mateusz    POL    0.167   -9   19   eliminated 
 153   CRUTU   Mihai    ROU    0.167   -9   18   eliminated 
 153   DRAGOMIR   George    ROU    0.167   -9   18   eliminated 
 155   BURNEV   Lyuboslav    BUL    0.167   -10   18   eliminated 
 156   ALAMRI   Ahmed    KSA    0.167   -10   17   eliminated 
 157   HEZER   Atakan Islam    TUR    0.167   -10   16   eliminated 
 158   CARVAJAL   Jesus    VEN    0.167   -11   17   eliminated 
 158   LADEMANN   Karol    POL    0.167   -11   17   eliminated 
 160   GEORGIEV   George    BUL    0.167   -11   15   eliminated 
 161   GLADKOV   Andrey    RUS    0.167   -12   14   eliminated 
 162   GYORGY   Lehel    HUN    0.167   -13   16   eliminated 
 163   MAXWELL   Joshua    GBR    0.167   -14   13   eliminated 
 164   LAM   Hin Chung    HKG    0.167   -14   12   eliminated 
 165   ALHUSSAIN   Ali    KSA    0.167   -17   12   eliminated 
 166   KRUSZEWSKI   Jan    POL    0.167   -19   9   eliminated 
 167   HAMILTON   Zachary    GBR    0.000   -11   14   eliminated 
 168   CHOW   John    AUS    0.000   -16   14   eliminated 
 169   DICK   Jadryn    AUS    0.000   -16   9   eliminated 
 170   GEMESI   Bence    HUN    0.000   -17   13   eliminated 
 170   MILASSIN   Mor    HUN    0.000   -17   13   eliminated 
 170   SCHAICH   Thomas    GER    0.000   -17   13   eliminated 
 173   KIRIMLIDIS   Michalis    IRL    0.000   -18   12   eliminated 
 173   PITURA   Philip    CAN    0.000   -18   12   eliminated 
 175   KACZKOWSKI   Krzysztof    POL    0.000   -19   11   eliminated 
 176   RABINOWITZ   Benjamin    HUN    0.000   -20   10   eliminated 
 177   BONFELD   Konstantin    ISR    0.000   -20   5   eliminated 
 178   ALBAQAMI   Saad    KSA    0.000   -21   9   eliminated 
 178   WANG   Ethan    CAN    0.000   -21   9   eliminated 
 180   REIMER   Max    AUT    0.000   -22   3   eliminated 
 181   ALBAHRANI   Ali    KSA    0.000   -25   5   eliminated 
 182   SADLER   Jeremy    AUS    0.000   -26   4   eliminated 
 183   ALTHOBAITI   Abdulaziz    KSA    0.000   -27   3   eliminated 

 
Document
engarde-escrime - 2017. 12. 01. 16:35:10
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently