Gerevich-Kovács-Kárpáti World Cup
Men's Sabre
Gyġr
1-2 December 2017

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   GU   Bongil    KOR    exempte         exemption 
 2   SZATMARI   Andras    HUN    exempte         exemption 
 3   CURATOLI   Luca    ITA    exempte         exemption 
 4   SZILAGYI   Aron    HUN    exempte         exemption 
 5   KIM   Junghwan    KOR    exempte         exemption 
 6   OH   Sanguk    KOR    exempte         exemption 
 7   ANSTETT   Vincent    FRA    exempte         exemption 
 8   HARTUNG   Max    GER    exempte         exemption 
 9   IBRAGIMOV   Kamil    RUS    exempte         exemption 
 10   DERSHWITZ   Eli    USA    exempte         exemption 
 11   SAMELE   Luigi    ITA    exempte         exemption 
 12   HOMER   Daryl    USA    exempte         exemption 
 13   BERRE'   Enrico    ITA    exempte         exemption 
 14   GEMESI   Csanad    HUN    exempte         exemption 
 15   PAKDAMAN   Ali    IRI    exempte         exemption 
 16   ABEDINI   Mojtaba    IRI    exempte         exemption 
 17   LAMBERT   Maxence    FRA    exempte         exemption 
 17   MARDALEISHVILI   Mikheil    GEO    exempte         exemption 
 17   WAGNER   Benedikt    GER    exempte         exemption 
 20   ZATKO   Arthur    FRA    exempte         exemption 
 21   KOSTENKO   Anatoliy    RUS    exempte         exemption 
 21   MIRACCO   Luigi    ITA    exempte         exemption 
 21   SEITZ   Tom    FRA    exempte         exemption 
 24   CAVALIERE   Dario    ITA    exempte         exemption 
 25   DANILENKO   Dmitriy    RUS    exempte         exemption 
 25   KIM   Junho    KOR    exempte         exemption 
 27   NUCCIO   Riccardo    ITA    exempte         exemption 
 28   DI TELLA   Pascual Maria    ARG    exempte         exemption 
 28   SCHNEIDER   Benno    GER    exempte         exemption 
 30   DREOSSI   Leonardo    ITA    exempte         exemption 
 31   SHIMAMURA   Tomohiro    JPN    exempte         exemption 
 32   HUEBNER   Bjoern    GER    exempte         exemption 
 33   YAGODKA   Andriy    UKR    1.000   10   30   qualifier 
 34   RESHETNIKOV   Veniamin    RUS    0.833   17   28   qualifier 
 35   DOLNICEANU   Tiberiu    ROU    0.833   15   28   qualifier 
 35   HA   Hansol    KOR    0.833   15   28   qualifier 
 37   BADEA   Alin    ROU    0.833   15   27   qualifier 
 37   HWANG   Byungyul    KOR    0.833   15   27   qualifier 
 39   APITHY   Bolade    FRA    0.833   14   29   qualifier 
 39   PELLEGRINI   Alberto    ITA    0.833   14   29   qualifier 
 39   VORONOV   Kostiantyn    ISR    0.833   14   29   qualifier 
 42   MANCHENO   Guillermo    ESP    0.833   13   29   qualifier 
 42   TEODOSIU   Iulian    ROU    0.833   13   29   qualifier 
 44   PATRICE   Jean-Philippe    FRA    0.833   12   28   qualifier 
 44   SHAINBERG   Jonah    USA    0.833   12   28   qualifier 
 46   RAHBARI   Mohammad    IRI    0.833   11   29   qualifier 
 47   PUNDYK   Dmytro    UKR    0.833   11   28   qualifier 
 47   VAN HOLSBEKE   Seppe    BEL    0.833   11   28   qualifier 
 49   BAZADZE   Sandro    GEO    0.833   11   27   qualifier 
 50   SZABO   Matyas    GER    0.833   10   29   qualifier 
 51   BUCUR   Madalin    ROU    0.833   10   26   qualifier 
 52   METRYKA   Karol    USA    0.833   7   26   qualifier 
 53   GORDON   Shaul    CAN    0.800   12   23   qualifier 
 54   DEARY   William    GBR    0.800   11   24   qualifier 
 55   HUEBERS   Richard    GER    0.800   9   23   qualifier 
 56   ILIASZ   Nikolasz    HUN    0.800   6   20   qualifier 
 57   KISEL   Siarhei    BLR    0.667   13   27   qualifier 
 58   SCHROEDTER   Robin    GER    0.667   12   28   qualifier 
 59   SULAMANIDZE   Saba    GEO    0.667   12   25   qualifier 
 60   POZDNYAKOV   Vladislav    RUS    0.667   11   26   qualifier 
 61   NAGY   Pal    HUN    0.667   10   24   qualifier 
 62   DECSI   Tamas    HUN    0.667   9   26   qualifier 
 62   YU   Gyutae    KOR    0.667   9   26   qualifier 
 64   LUCCHETTI   Stefano Ivan    ARG    0.667   9   24   qualifier 
 65   BAHER ARESBARAN   Farzad    IRI    0.667   8   27   qualifier 
 66   STATSENKO   Oleksiy    UKR    0.667   8   26   qualifier 
 67   BARLOY   Edward    FRA    0.667   8   25   qualifier 
 68   COZMULEANU   Codrin    ROU    0.667   7   27   qualifier 
 68   NOVIKAU   Artsiom    BLR    0.667   7   27   qualifier 
 70   KIRPICHOU   Kiryl    BLR    0.667   6   26   qualifier 
 70   PECH   Miklos    HUN    0.667   6   26   qualifier 
 72   SONG   Jonghun    KOR    0.667   5   26   qualifier 
 73   BALLORCA   Fabien    FRA    0.667   5   25   qualifier 
 74   MONTANO   Aldo    ITA    0.667   5   24   qualifier 
 74   SOUDERS   Peter    USA    0.667   5   24   qualifier 
 74   SPEAR   Will    USA    0.667   5   24   qualifier 
 77   CUELLAR   Sebastian    COL    0.667   5   23   qualifier 
 78   DUBARRY   Baptiste    FRA    0.667   4   27   qualifier 
 79   TSAP   Yuriy    UKR    0.667   4   24   qualifier 
 80   GONZALEZ QUINTANA   Jaime    ESP    0.667   4   22   qualifier 
 81   LAURENCE   Tristan    FRA    0.667   3   26   qualifier 
 82   ARFA   Fares    CAN    0.667   3   25   qualifier 
 83   LOKHANOV   Konstantin    RUS    0.600   9   23   qualifier 
 84   YOSHIDA   Kento    JPN    0.600   7   21   qualifier 
 85   KOCH   Domenik    GER    0.600   7   20   qualifier 
 86   NERI   Matteo    ITA    0.600   5   21   qualifier 
 87   YILDIRIM   Enver    TUR    0.600   4   22   qualifier 
 88   BAZADZE   Beka    GEO    0.600   4   20   qualifier 
 89   PASTORE   Ethan    AUS    0.600   3   17   qualifier 
 90   HOWES   Nicholas    GBR    0.600   2   18   qualifier 
 91   MIYAYAMA   Ryo    JPN    0.600   1   20   qualifier 
 92   HONEYBONE   James    GBR    0.600   0   18   qualifier 
 93   LOW   Ho Tin    HKG    0.600   -1   16   qualifier 
 94   HABONY   Viktor    HUN    0.500   6   27   qualifier 
 95   TOKUNAN   Kenta    JPN    0.500   6   25   qualifier 
 96   KRASILNIKOV   Rostislav    RUS    0.500   4   24   qualifier 
 96   NAGY   Martin    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 98   BONAH   Raoul    GER    0.500   3   24   qualifier 
 99   EFIMOV   Kirill    RUS    0.500   1   26   qualifier 
 100   IANCU   George    ROU    0.500   1   23   qualifier 
 101   STREETS   Kaito    JPN    0.500   1   22   qualifier 
 101   WEBB   Jonathan    GBR    0.500   1   22   qualifier 
 103   HOSHINO   Kento    JPN    0.500   1   21   qualifier 
 104   PUY   Sebestyen    HUN    0.500   0   24   qualifier 
 105   FITZ-GERALD   Kunihiko    JPN    0.500   0   23   qualifier 
 105   ROMANO   Lorenzo    ITA    0.500   0   23   qualifier 
 107   WILLIAMS   Grant    USA    0.500   0   21   qualifier 
 108   MOKRETCOV   Ilya    KAZ    0.500   -1   25   qualifier 
 109   PROCHNIAK   Evan    USA    0.500   -1   24   qualifier 
 110   EFTIMIE   Sorin    ROU    0.500   -1   23   qualifier 
 110   WATANABE   Yuto    JPN    0.500   -1   23   qualifier 
 112   SHENGELIA   Nika    GEO    0.500   -1   22   qualifier 
 113   KONOVALOV   Evgeniy    UZB    0.500   -1   19   qualifier 
 114   LOSS   Geoffrey    USA    0.500   -2   22   qualifier 
 114   SENEGAS   Remi    FRA    0.500   -2   22   qualifier 
 114   SMANDI   Hichem    TUN    0.500   -2   22   qualifier 
 117   DE RIDDER   Arne    BEL    0.500   -2   21   qualifier 
 118   KARAKAI   Oleksandr    UKR    0.500   -3   23   qualifier 
 119   DAVYDZENKA   Anton    BLR    0.500   -3   21   qualifier 
 120   WALKER   Christopher    USA    0.500   -4   21   qualifier 
 121   GALATANU   Ciprian    ROU    0.500   -7   20   qualifier 
 122   ROMERO   Eliecer    VEN    0.500   -8   17   qualifier 
 123   WUEST   Carsten    GER    0.400   3   20   qualifier 
 124   GRZEGOREK   Mikolaj    POL    0.400   2   19   qualifier 
 125   MACKIEWICZ   Andrew    USA    0.400   1   18   qualifier 
 126   SHIRSHOV   Vasiliy    RUS    0.400   0   18   qualifier 
 127   KOSSUTH   Balint    HUN    0.400   -1   18   qualifier 
 128   TRUSHAKOV   Alexander    RUS    0.400   -2   17   qualifier 
 129   BULDEEV   Stefan    BUL    0.400   -3   17   qualifier 
 130   PYTEL   Tomasz    POL    0.400   -6   17   qualifier 
 131   KAFATARIDIS   Dimitrios    GRE    0.333   0   23   qualifier 
 132   MILLER   Curtis    GBR    0.333   -1   24   qualifier 
 133   MERCHANT   Julian    USA    0.333   -1   23   qualifier 
 134   ALQUDIHI   Ahmed    KSA    0.333   -1   21   qualifier 
 135   JASKOT   Jakub    POL    0.333   -2   22   qualifier 
 136   GIAKOUMATOS   Marios    GRE    0.333   -2   20   qualifier 
 136   YOSHIDA   Tamon    JPN    0.333   -2   20   qualifier 
 138   HERNANDEZ CABALLERO   Andres    ESP    0.333   -3   22   qualifier 
 139   GODLEWSKI   Mateusz    POL    0.333   -3   19   qualifier 
 140   PASTORE   Nicholas    AUS    0.333   -4   22   qualifier 
 141   CANALI   Nael    FRA    0.333   -5   19   qualifier 
 142   CHAN   Cheuk Him    HKG    0.333   -5   18   qualifier 
 143   SHAGAEV   Bobur    UZB    0.333   -6   19   qualifier 
 144   REN   Ethan    GBR    0.333   -7   21   qualifier 
 145   KINDLER   Frederic    GER    0.333   -7   20   qualifier 
 146   GEMESI   Huba    HUN    0.333   -7   17   qualifier 
 147   LEE   Chak Fung Terence    HKG    0.333   -7   16   qualifier 
 148   KOVACS   Istvan    HUN    0.333   -8   19   qualifier 
 149   GALGOCZY   Tamas    HUN    0.333   -8   16   qualifier 
 149   VALKAI   Ferenc    HUN    0.333   -8   16   qualifier 
 149   WELLER   Teddy    ISV    0.333   -8   16   qualifier 
 152   TROCHEZ   Pablo    COL    0.333   -8   15   qualifier 

 
Document
engarde-escrime - 2017. 12. 01. 16:35:10
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently