WESTEND Grand Prix
Men's Epée
Budapest, 24th of March 2017

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   BIDA   Sergey    RUS    1.000   19   30   qualifier 
 2   PIZZO   Paolo    ITA    1.000   18   30   qualifier 
 3   SUKHOV   Pavel    RUS    1.000   15   30   qualifier 
 4   BRATTON   Benjamin    USA    1.000   14   30   qualifier 
 4   SANTARELLI   Andrea    ITA    1.000   14   30   qualifier 
 6   NAGY   David    HUN    1.000   14   27   qualifier 
 7   PRIINITS   Sten    EST    1.000   14   21   qualifier 
 8   LAN   Minghao    CHN    1.000   12   30   qualifier 
 8   MARCOL   Daniel    POL    1.000   12   30   qualifier 
 10   FARDZINOV   Alan    RUS    1.000   12   25   qualifier 
 11   KUHN   Georg    SUI    1.000   12   19   qualifier 
 12   OBERSON   Alexandre    SUI    1.000   9   29   qualifier 
 12   SYCH   Yan    UKR    1.000   9   29   qualifier 
 14   BANYAI   Zsombor    HUN    0.833   17   27   qualifier 
 15   SOMFAI   Peter    HUN    0.833   15   29   qualifier 
 16   TSINIS   Alexander    USA    0.833   14   26   qualifier 
 17   JUNG   Jinsun    KOR    0.833   13   28   qualifier 
 18   BRAUN   Rico    GER    0.833   13   27   qualifier 
 18   MYRGORODSKYI   Ievgen    UKR    0.833   13   27   qualifier 
 20   CAI   Zhengnan    CHN    0.833   12   29   qualifier 
 21   MALCOTTI   Lucas    SUI    0.833   12   28   qualifier 
 22   KALININ   Alexey    RUS    0.833   12   25   qualifier 
 23   ROD   Max    POR    0.833   11   28   qualifier 
 24   POKORNY   Richard    CZE    0.833   11   27   qualifier 
 25   BERAN   Jiri    CZE    0.833   10   29   qualifier 
 26   LUGO   Grabiel    VEN    0.833   10   26   qualifier 
 27   LI   Zhen    CHN    0.833   10   24   qualifier 
 28   BELLMANN   Lukas    GER    0.833   9   29   qualifier 
 28   NIGGELER   Michele    SUI    0.833   9   29   qualifier 
 28   RODRIGUEZ   John Edison    COL    0.833   9   29   qualifier 
 28   VERWIJLEN   Bas    NED    0.833   9   29   qualifier 
 32   HERZBERG   Fabian    GER    0.833   9   27   qualifier 
 33   TAGLIARIOL   Matteo    ITA    0.833   9   23   qualifier 
 34   ALIMZHANOV   Elmir    KAZ    0.833   8   29   qualifier 
 35   MAKIIENKO   Ievgen    UKR    0.833   8   28   qualifier 
 35   TULEN   Tristan    NED    0.833   8   28   qualifier 
 37   GLEBKO   Anton    RUS    0.833   7   28   qualifier 
 38   STANKEVYCH   Volodymyr    UKR    0.833   7   27   qualifier 
 39   TYMOSHENKO   Ruslan    UKR    0.833   7   26   qualifier 
 40   KRAFT   Dennis    USA    0.833   6   26   qualifier 
 41   MORATILLA   Miguel    ESP    0.833   6   24   qualifier 
 42   SZENYI   Peter    HUN    0.833   4   26   qualifier 
 42   TURNAU   Peeter    EST    0.833   4   26   qualifier 
 44   REDLI   Andras    HUN    0.800   11   19   qualifier 
 45   ZHU   Haiyu    CHN    0.800   8   21   qualifier 
 46   BERTA   Daniel    HUN    0.800   7   15   qualifier 
 47   KOCH   Mate Tamas    HUN    0.800   5   22   qualifier 
 48   KOSTKA   Karol    POL    0.800   4   18   qualifier 
 49   KURBANOV   Ruslan    KAZ    0.667   12   28   qualifier 
 50   NARITA   Ryosuke    JPN    0.667   10   27   qualifier 
 50   TARDI   Otto    ROU    0.667   10   27   qualifier 
 52   BLASZYCK   Alexandre    FRA    0.667   10   25   qualifier 
 53   VUORINEN   Niko    FIN    0.667   9   28   qualifier 
 54   FREILICH   Yuval Shalom    ISR    0.667   9   27   qualifier 
 54   LIU   Chzhan Shan    RUS    0.667   9   27   qualifier 
 56   RUBES   Martin    CZE    0.667   9   26   qualifier 
 57   RUSSO   Andrea    ITA    0.667   9   25   qualifier 
 58   SIKLOSI   Gergely    HUN    0.667   9   23   qualifier 
 59   HARMENBERG   Karl    SWE    0.667   8   26   qualifier 
 60   ALEXANIN   Dmitriy    KAZ    0.667   8   25   qualifier 
 61   LIMARDO GASCON   Ruben    VEN    0.667   8   24   qualifier 
 62   BUTA   Levente    HUN    0.667   7   27   qualifier 
 62   PITRA   Pavel    CZE    0.667   7   27   qualifier 
 64   BON   Gregory    FRA    0.667   7   25   qualifier 
 65   SEIDL   Julian    CZE    0.667   6   28   qualifier 
 66   GLAZKOV   Nikita    RUS    0.667   6   27   qualifier 
 67   CASADO   Elias    ESP    0.667   6   26   qualifier 
 67   MAHRINGER   Josef    AUT    0.667   6   26   qualifier 
 69   NICHOLS   Harrison    GBR    0.667   6   24   qualifier 
 70   LIMARDO   Francisco    VEN    0.667   6   22   qualifier 
 71   DORATI AMEGLIO   Arturo Isaac    PAN    0.667   5   25   qualifier 
 71   NYCZ   Mateusz    POL    0.667   5   25   qualifier 
 73   GIANNOTTE   Flavio    LUX    0.667   5   24   qualifier 
 73   SCHMIDT   Richard    GER    0.667   5   24   qualifier 
 75   KIM   Sangmin    KOR    0.667   4   28   qualifier 
 76   DABIJA   Adrian    ROU    0.667   4   26   qualifier 
 77   DERYABIN   Ivan    KAZ    0.667   4   24   qualifier 
 78   GUSTIN   Ronan    FRA    0.667   4   23   qualifier 
 79   CAPEK   Martin    CZE    0.667   4   22   qualifier 
 79   MACZIK   Adam    USA    0.667   4   22   qualifier 
 81   CAMPOS ZARATE   Andres Felipe    COL    0.667   4   21   qualifier 
 81   ESZTERGALYOS   Patrik    HUN    0.667   4   21   qualifier 
 83   MARCHAL   Virgile    FRA    0.667   3   25   qualifier 
 84   BAYARD   Alexis    SUI    0.667   3   24   qualifier 
 84   CIMINI   Gabriele    ITA    0.667   3   24   qualifier 
 86   KHADZHYNOV   Kostyantyn    POL    0.667   2   26   qualifier 
 87   KHODOS   Sergey    RUS    0.667   2   24   qualifier 
 88   BAKOS   Balint    HUN    0.667   2   23   qualifier 
 88   TARANENKO   Yuriy    UKR    0.667   2   23   qualifier 
 90   ANDRASFI   Tibor    HUN    0.667   2   21   qualifier 
 91   NIKOLIC   Danilo    SRB    0.667   1   26   qualifier 
 92   DIABATE   Keletigui Julien    MLI    0.667   1   24   qualifier 
 93   ASUAJE POLANCO   Alexander    VEN    0.667   1   23   qualifier 
 94   KARADENIZ   Okan    TUR    0.667   1   22   qualifier 
 94   UNTERHAUSER   Samuel    GER    0.667   1   22   qualifier 
 96   BIABIANY   Mathias    FRA    0.667   0   25   qualifier 
 97   CHEN   Tsung Lin    TPE    0.667   0   21   qualifier 
 98   BORSKY   Peer    SUI    0.600   9   21   qualifier 
 99   KAWAKITA   Shinkai    JPN    0.600   7   22   qualifier 
 100   SHI   Gaofeng    CHN    0.600   7   19   qualifier 
 101   KOLANCZYK   Wojciech    POL    0.600   6   22   qualifier 
 102   KOZMA   Kalman    RSA    0.600   5   22   qualifier 
 103   KHVOROST   Maksym    UKR    0.600   5   20   qualifier 
 103   STEINBERGER   Raphael    GER    0.600   5   20   qualifier 
 105   ZAWROTNIAK   Radoslaw    POL    0.600   5   19   qualifier 
 106   MULTERER   Niklas    GER    0.600   4   20   qualifier 
 107   REIZLIN   Igor    UKR    0.600   4   18   qualifier 
 108   KURGANSKIY   Andrey    TJK    0.600   0   19   qualifier 
 109   GRASBECK   Gunnar    FIN    0.600   -1   18   qualifier 
 110   LIMARDO   Jesus    VEN    0.500   6   19   qualifier 
 111   PETERDI   Andras    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 112   BARDENET   Alexandre    FRA    0.500   4   23   qualifier 
 113   BIDOVEC   Jan    SLO    0.500   3   25   qualifier 
 114   OBERSON   Philippe    SUI    0.500   3   23   qualifier 
 114   XUE   Yangdong    CHN    0.500   3   23   qualifier 
 116   SMITH   Dwight    USA    0.500   3   21   qualifier 
 117   HO   Sze Hou    HKG    0.500   2   25   qualifier 
 118   TOTH   Gergely    HUN    0.500   2   24   qualifier 
 119   EDWARDS   Thomas    GBR    0.500   2   23   qualifier 
 120   DYACHENKO   Vsevolod    UKR    0.500   1   25   qualifier 
 120   HOYLE   Jacob    USA    0.500   1   25   qualifier 
 122   CIOVICA   Lucian    ROU    0.500   1   24   qualifier 
 123   SVICHKAR   Roman    UKR    0.500   1   22   qualifier 
 124   FONG   Hoi Sun    HKG    0.500   1   20   qualifier 
 125   HOFER   Nikolaus    AUT    0.500   0   25   qualifier 
 126   PITTET   Alexandre    SUI    0.500   0   24   qualifier 
 127   JORGENSEN   Patrick    DEN    0.500   0   23   qualifier 
 127   MCDOWALD   Curtis    USA    0.500   0   23   qualifier 
 129   WENGLARCZYK   Jan    POL    0.500   0   20   qualifier 
 130   TORKILDSEN   Sturla    NOR    0.500   -1   23   qualifier 
 131   USMANOV   Nadirbek    UZB    0.500   -1   22   qualifier 
 132   NAGY   Marcell    HUN    0.500   -1   21   qualifier 
 133   TAN   Guangzeng    CHN    0.500   -1   20   qualifier 
 134   BACKER   Fredrik    NOR    0.500   -1   19   qualifier 
 135   ESKOV   Ruslan    EST    0.500   -2   22   qualifier 
 135   GUSEV   Dmitriy    RUS    0.500   -2   22   qualifier 
 135   PAAVOLAINEN   Jaakko    FIN    0.500   -2   22   qualifier 
 138   CUPR   Michal    CZE    0.500   -2   20   qualifier 
 138   TING   Hong Kai    TPE    0.500   -2   20   qualifier 
 140   SCHMIER   Robert    GER    0.500   -2   19   qualifier 
 140   VICHI   Edoardo    ITA    0.500   -2   19   qualifier 
 142   BRONISZEWSKI   Filip    POL    0.500   -3   22   qualifier 
 143   BRZOZOWSKI   Seweryn    POL    0.500   -3   21   qualifier 
 143   FAVA   Alex    FRA    0.500   -3   21   qualifier 
 143   SONG   Hongjie    CHN    0.500   -3   21   qualifier 
 146   ITO   Inochi    JPN    0.500   -3   20   qualifier 
 147   GONZALEZ   Rodrigo    CHI    0.500   -4   20   qualifier 
 147   TIMOCE   Andrei    ROU    0.500   -4   20   qualifier 
 149   HERNANDEZ   Eduardo Nazareth    VEN    0.500   -5   19   qualifier 
 150   BARGUES   Manuel    ESP    0.400   2   20   qualifier 
 151   LAHTINEN   Alexander    FIN    0.400   1   18   qualifier 
 152   KAULL   James    USA    0.400   -1   22   qualifier 
 153   RADFORD   Kristian    AUS    0.400   -1   19   qualifier 
 154   CORDEIRO   Joao    POR    0.400   -1   15   qualifier 
 155   SHARLAIMOV   Vadim    KAZ    0.400   -2   17   qualifier 
 156   FLATEN   Adam Albrigtsen    NOR    0.400   -3   19   qualifier 
 157   CITRO   Fabrizio    ITA    0.400   -4   15   qualifier 
 158   BALENT   Uros    SLO    0.400   -4   13   qualifier 
 159   GERAGHTY   Michael    IRL    0.400   -7   14   qualifier 
 160   NUOTIO   Tatu    FIN    0.400   -8   11   qualifier 
 161   KNUDSEN   Kenneth    DEN    0.333   1   25   qualifier 
 162   LINNEMANN   Christian Schack    DEN    0.333   0   23   qualifier 
 162   LUGONES RUGGERI   Jesus Andres    ARG    0.333   0   23   qualifier 
 164   NG   Ho Tin    HKG    0.333   0   22   qualifier 
 164   SZILAGYI   Adrian Ciprian    ROU    0.333   0   22   qualifier 
 166   TACCANI   Alessandro    ARG    0.333   -1   24   qualifier 
 167   KUROCHKIN   Andrey    RUS    0.333   -1   23   qualifier 
 168   RAFIDI   Joseph    USA    0.333   -1   20   qualifier 
 169   SBARCIA   Alin    ROU    0.333   -1   18   qualifier 
 170   VINNICKY   Ariel    ISR    0.333   -2   24   qualifier 
 171   HEREY   Anatolii    UKR    0.333   -2   22   qualifier 
 171   MA   Segeon    KOR    0.333   -2   22   qualifier 
 173   JOHNSTON   Calum    GBR    0.333   -2   21   qualifier 
 174   RODNEY   Adam    USA    0.333   -3   24   qualifier 
 175   HAY   Christopher    GBR    0.333   -3   23   qualifier 
 176   UYAMA   Satoru    JPN    0.333   -3   22   qualifier 
 177   BOLBOCEANU   Tatian    ROU    0.333   -3   21   qualifier 
 177   SPAUTZ   Falk    GER    0.333   -3   21   qualifier 
 179   BONNAIRE   Jonathan    FRA    0.333   -3   20   qualifier 
 180   ALLEN   Gregory    GBR    0.333   -4   24   qualifier 
 181   NEGRAIA   Bogdan    ROU    0.333   -4   23   qualifier 
 181   ZHAO   Yufeng    CHN    0.333   -4   23   qualifier 
 183   ALSHATTI   Abdulaziz    FIE    0.333   -4   21   eliminated 
 184   ISHII   Takaaki    JPN    0.333   -4   19   eliminated 
 184   STUBNYA   Marton    HUN    0.333   -4   19   eliminated 
 186   BUZZI   Lorenzo    ITA    0.333   -5   20   eliminated 
 186   FENYVESI   Csaba    HUN    0.333   -5   20   eliminated 
 188   WONG   Tsz Ho    HKG    0.333   -5   19   eliminated 
 189   SENDUT   Emir    TUR    0.333   -6   20   eliminated 
 190   CZIRAKI   Balint    HUN    0.333   -6   19   eliminated 
 191   REIN   Stephan    GER    0.333   -6   18   eliminated 
 192   BOULANGE   Nicolas    BEL    0.333   -6   15   eliminated 
 193   DUDAS   Balazs    HUN    0.333   -7   20   eliminated 
 193   HERPE   Ido    ISR    0.333   -7   20   eliminated 
 195   BANYAI   Botond    HUN    0.333   -7   17   eliminated 
 195   BRUTTINI   Lorenzo    ITA    0.333   -7   17   eliminated 
 195   GUNPUT   Satya    MRI    0.333   -7   17   eliminated 
 198   ALLEGRE   Paul    FRA    0.333   -8   19   eliminated 
 199   OMONT   Benoit    LUX    0.333   -9   18   eliminated 
 200   CHUANG   Po Yu    TPE    0.333   -9   15   eliminated 
 201   PARIZAT   Amit    ISR    0.333   -10   14   eliminated 
 202   DELARUE-BIZZINI   Bernardo    SUI    0.333   -11   15   eliminated 
 203   KAMAL   Hussain    FIE    0.333   -14   13   eliminated 
 204   GUSTAVSSON   Christian    SWE    0.200   -5   17   eliminated 
 205   SOBIECKI   Jan    POL    0.200   -9   15   eliminated 
 206   ROBL   Troels Christian    DEN    0.167   -6   19   eliminated 
 207   KAVVADIAS   Savvas    GRE    0.167   -6   18   eliminated 
 207   NUNEZ   Pablo    CHI    0.167   -6   18   eliminated 
 209   PINILLA   Arthur    COL    0.167   -7   22   eliminated 
 210   AVAERT   Arnaud    BEL    0.167   -7   20   eliminated 
 211   AUSTEN   Ross    AUS    0.167   -7   17   eliminated 
 212   BRUNOLD   Bruce    SUI    0.167   -8   21   eliminated 
 212   SHEVELEW   David    RSA    0.167   -8   21   eliminated 
 214   FREIMAN   Samuel    USA    0.167   -8   20   eliminated 
 214   NICKEL   Rolf    CHI    0.167   -8   20   eliminated 
 214   VAN NUNEN   David    NED    0.167   -8   20   eliminated 
 217   KNEIST   Toni    GER    0.167   -8   17   eliminated 
 218   KONDRING   Philipp    GER    0.167   -9   20   eliminated 
 219   KORLATH   Alexander    AUT    0.167   -9   18   eliminated 
 220   DIKOV   Plamen    BUL    0.167   -9   16   eliminated 
 221   MACIEJCZYK   Piotr    POL    0.167   -10   19   eliminated 
 222   RAMIREZ   Yeisser    USA    0.167   -10   17   eliminated 
 223   AMPALOV   Georges    GRE    0.167   -10   16   eliminated 
 224   COQUECO   Gustavo    COL    0.167   -11   18   eliminated 
 225   SONG   Heng    CHN    0.167   -11   17   eliminated 
 226   CVETIC   Jovan    SRB    0.167   -11   16   eliminated 
 227   CHAU   Chak Hin Nicholas    HKG    0.167   -11   15   eliminated 
 228   TSOKAS   Nikolaos    GRE    0.167   -12   17   eliminated 
 229   KARAKOLIS   Kosmas    GRE    0.167   -12   16   eliminated 
 229   SCHMID   Florian    AUT    0.167   -12   16   eliminated 
 231   MAAROUF   Mohammed    EGY    0.167   -13   14   eliminated 
 232   GASCON   Willian    VEN    0.167   -13   13   eliminated 
 233   ROUSEV   Rosislav    BUL    0.167   -14   15   eliminated 
 234   DRAGOMIR   Liviu    ROU    0.167   -14   13   eliminated 
 235   MUNZONE   Edoardo    ITA    0.167   -15   14   eliminated 
 236   SAY   Ali Ege    TUR    0.167   -15   13   eliminated 
 237   AREDE   Pedro    POR    0.167   -16   13   eliminated 
 237   SOUREK   Dino    CRO    0.167   -16   13   eliminated 
 239   BAS   Marcel    POL    0.000   -8   19   eliminated 
 240   FEROT   Francois Xavier    BEL    0.000   -9   21   eliminated 
 241   PIRVULEASA   Ovidiu    ROU    0.000   -12   18   eliminated 
 242   ZMAUC-KVAR   Ziga    SLO    0.000   -12   11   eliminated 
 243   RAWLINS   Scott    AUS    0.000   -13   17   eliminated 
 244   HOYER   Martin    CZE    0.000   -14   16   eliminated 
 244   RASHEED   Alvaro    ESP    0.000   -14   16   eliminated 
 244   WU   Yu Ting    TPE    0.000   -14   16   eliminated 
 247   GUBIN   Nikita    RUS    0.000   -15   12   eliminated 
 248   HABARTA   Ondrej    CZE    0.000   -16   14   eliminated 
 249   ANIL   Murtaza Berkan    TUR    0.000   -18   6   eliminated 
 250   OZTUNC   Omer Kaan    TUR    0.000   -20   10   eliminated 
 251   BAY COLOMBANO   Emmanuel    ARG    0.000   -20   5   eliminated 
 252   BLEKOS   Konstantinos    GRE    0.000   -22   8   eliminated 
 253   DUNCHEV   Blagoy    BUL    0.000   -23   2   eliminated 
 254   IDDRISU   Bashiru    GHA    abandon         abandonment 
 254   PONNET   Robin    BEL    abandon         abandonment 

 
Document
engarde-escrime - 2017.03.24. 18:19:27
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently