WESTEND Grand Prix
Men's Epée
Budapest, 24th of March 2017

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   PARK   Sangyoung    KOR    exempte         exemption 
 2   BOREL   Yannick    FRA    exempte         exemption 
 3   PARK   Kyoungdoo    KOR    exempte         exemption 
 4   HEINZER   Max    SUI    exempte         exemption 
 5   NIKISHIN   Bogdan    UKR    exempte         exemption 
 6   GAROZZO   Enrico    ITA    exempte         exemption 
 7   MINOBE   Kazuyasu    JPN    exempte         exemption 
 8   STEFFEN   Benjamin    SUI    exempte         exemption 
 9   NOVOSJOLOV   Nikolai    EST    exempte         exemption 
 10   JERENT   Daniel    FRA    exempte         exemption 
 11   KWEON   Youngjun    KOR    exempte         exemption 
 12   LUCENAY   Jean-Michel    FRA    exempte         exemption 
 13   ANOKHIN   Vadim    RUS    exempte         exemption 
 14   FICHERA   Marco    ITA    exempte         exemption 
 15   REYTOR VENET   Yunior    CUB    exempte         exemption 
 16   BOUZAID   Alexandre    SEN    exempte         exemption 
 17   BIDA   Sergey    RUS    1.000   19   30   qualifier 
 18   PIZZO   Paolo    ITA    1.000   18   30   qualifier 
 19   SUKHOV   Pavel    RUS    1.000   15   30   qualifier 
 20   BRATTON   Benjamin    USA    1.000   14   30   qualifier 
 20   SANTARELLI   Andrea    ITA    1.000   14   30   qualifier 
 22   NAGY   David    HUN    1.000   14   27   qualifier 
 23   PRIINITS   Sten    EST    1.000   14   21   qualifier 
 24   LAN   Minghao    CHN    1.000   12   30   qualifier 
 24   MARCOL   Daniel    POL    1.000   12   30   qualifier 
 26   FARDZINOV   Alan    RUS    1.000   12   25   qualifier 
 27   KUHN   Georg    SUI    1.000   12   19   qualifier 
 28   OBERSON   Alexandre    SUI    1.000   9   29   qualifier 
 28   SYCH   Yan    UKR    1.000   9   29   qualifier 
 30   BANYAI   Zsombor    HUN    0.833   17   27   qualifier 
 31   SOMFAI   Peter    HUN    0.833   15   29   qualifier 
 32   TSINIS   Alexander    USA    0.833   14   26   qualifier 
 33   JUNG   Jinsun    KOR    0.833   13   28   qualifier 
 34   BRAUN   Rico    GER    0.833   13   27   qualifier 
 34   MYRGORODSKYI   Ievgen    UKR    0.833   13   27   qualifier 
 36   CAI   Zhengnan    CHN    0.833   12   29   qualifier 
 37   MALCOTTI   Lucas    SUI    0.833   12   28   qualifier 
 38   KALININ   Alexey    RUS    0.833   12   25   qualifier 
 39   ROD   Max    POR    0.833   11   28   qualifier 
 40   POKORNY   Richard    CZE    0.833   11   27   qualifier 
 41   BERAN   Jiri    CZE    0.833   10   29   qualifier 
 42   LUGO   Grabiel    VEN    0.833   10   26   qualifier 
 43   LI   Zhen    CHN    0.833   10   24   qualifier 
 44   BELLMANN   Lukas    GER    0.833   9   29   qualifier 
 44   NIGGELER   Michele    SUI    0.833   9   29   qualifier 
 44   RODRIGUEZ   John Edison    COL    0.833   9   29   qualifier 
 44   VERWIJLEN   Bas    NED    0.833   9   29   qualifier 
 48   HERZBERG   Fabian    GER    0.833   9   27   qualifier 
 49   TAGLIARIOL   Matteo    ITA    0.833   9   23   qualifier 
 50   ALIMZHANOV   Elmir    KAZ    0.833   8   29   qualifier 
 51   MAKIIENKO   Ievgen    UKR    0.833   8   28   qualifier 
 51   TULEN   Tristan    NED    0.833   8   28   qualifier 
 53   GLEBKO   Anton    RUS    0.833   7   28   qualifier 
 54   STANKEVYCH   Volodymyr    UKR    0.833   7   27   qualifier 
 55   TYMOSHENKO   Ruslan    UKR    0.833   7   26   qualifier 
 56   KRAFT   Dennis    USA    0.833   6   26   qualifier 
 57   MORATILLA   Miguel    ESP    0.833   6   24   qualifier 
 58   SZENYI   Peter    HUN    0.833   4   26   qualifier 
 58   TURNAU   Peeter    EST    0.833   4   26   qualifier 
 60   REDLI   Andras    HUN    0.800   11   19   qualifier 
 61   ZHU   Haiyu    CHN    0.800   8   21   qualifier 
 62   BERTA   Daniel    HUN    0.800   7   15   qualifier 
 63   KOCH   Mate Tamas    HUN    0.800   5   22   qualifier 
 64   KOSTKA   Karol    POL    0.800   4   18   qualifier 
 65   KURBANOV   Ruslan    KAZ    0.667   12   28   qualifier 
 66   NARITA   Ryosuke    JPN    0.667   10   27   qualifier 
 66   TARDI   Otto    ROU    0.667   10   27   qualifier 
 68   BLASZYCK   Alexandre    FRA    0.667   10   25   qualifier 
 69   VUORINEN   Niko    FIN    0.667   9   28   qualifier 
 70   FREILICH   Yuval Shalom    ISR    0.667   9   27   qualifier 
 70   LIU   Chzhan Shan    RUS    0.667   9   27   qualifier 
 72   RUBES   Martin    CZE    0.667   9   26   qualifier 
 73   RUSSO   Andrea    ITA    0.667   9   25   qualifier 
 74   SIKLOSI   Gergely    HUN    0.667   9   23   qualifier 
 75   HARMENBERG   Karl    SWE    0.667   8   26   qualifier 
 76   ALEXANIN   Dmitriy    KAZ    0.667   8   25   qualifier 
 77   LIMARDO GASCON   Ruben    VEN    0.667   8   24   qualifier 
 78   BUTA   Levente    HUN    0.667   7   27   qualifier 
 78   PITRA   Pavel    CZE    0.667   7   27   qualifier 
 80   BON   Gregory    FRA    0.667   7   25   qualifier 
 81   SEIDL   Julian    CZE    0.667   6   28   qualifier 
 82   GLAZKOV   Nikita    RUS    0.667   6   27   qualifier 
 83   CASADO   Elias    ESP    0.667   6   26   qualifier 
 83   MAHRINGER   Josef    AUT    0.667   6   26   qualifier 
 85   NICHOLS   Harrison    GBR    0.667   6   24   qualifier 
 86   LIMARDO   Francisco    VEN    0.667   6   22   qualifier 
 87   DORATI AMEGLIO   Arturo Isaac    PAN    0.667   5   25   qualifier 
 87   NYCZ   Mateusz    POL    0.667   5   25   qualifier 
 89   GIANNOTTE   Flavio    LUX    0.667   5   24   qualifier 
 89   SCHMIDT   Richard    GER    0.667   5   24   qualifier 
 91   KIM   Sangmin    KOR    0.667   4   28   qualifier 
 92   DABIJA   Adrian    ROU    0.667   4   26   qualifier 
 93   DERYABIN   Ivan    KAZ    0.667   4   24   qualifier 
 94   GUSTIN   Ronan    FRA    0.667   4   23   qualifier 
 95   CAPEK   Martin    CZE    0.667   4   22   qualifier 
 95   MACZIK   Adam    USA    0.667   4   22   qualifier 
 97   CAMPOS ZARATE   Andres Felipe    COL    0.667   4   21   qualifier 
 97   ESZTERGALYOS   Patrik    HUN    0.667   4   21   qualifier 
 99   MARCHAL   Virgile    FRA    0.667   3   25   qualifier 
 100   BAYARD   Alexis    SUI    0.667   3   24   qualifier 
 100   CIMINI   Gabriele    ITA    0.667   3   24   qualifier 
 102   KHADZHYNOV   Kostyantyn    POL    0.667   2   26   qualifier 
 103   KHODOS   Sergey    RUS    0.667   2   24   qualifier 
 104   BAKOS   Balint    HUN    0.667   2   23   qualifier 
 104   TARANENKO   Yuriy    UKR    0.667   2   23   qualifier 
 106   ANDRASFI   Tibor    HUN    0.667   2   21   qualifier 
 107   NIKOLIC   Danilo    SRB    0.667   1   26   qualifier 
 108   DIABATE   Keletigui Julien    MLI    0.667   1   24   qualifier 
 109   ASUAJE POLANCO   Alexander    VEN    0.667   1   23   qualifier 
 110   KARADENIZ   Okan    TUR    0.667   1   22   qualifier 
 110   UNTERHAUSER   Samuel    GER    0.667   1   22   qualifier 
 112   BIABIANY   Mathias    FRA    0.667   0   25   qualifier 
 113   CHEN   Tsung Lin    TPE    0.667   0   21   qualifier 
 114   BORSKY   Peer    SUI    0.600   9   21   qualifier 
 115   KAWAKITA   Shinkai    JPN    0.600   7   22   qualifier 
 116   SHI   Gaofeng    CHN    0.600   7   19   qualifier 
 117   KOLANCZYK   Wojciech    POL    0.600   6   22   qualifier 
 118   KOZMA   Kalman    RSA    0.600   5   22   qualifier 
 119   KHVOROST   Maksym    UKR    0.600   5   20   qualifier 
 119   STEINBERGER   Raphael    GER    0.600   5   20   qualifier 
 121   ZAWROTNIAK   Radoslaw    POL    0.600   5   19   qualifier 
 122   MULTERER   Niklas    GER    0.600   4   20   qualifier 
 123   REIZLIN   Igor    UKR    0.600   4   18   qualifier 
 124   KURGANSKIY   Andrey    TJK    0.600   0   19   qualifier 
 125   GRASBECK   Gunnar    FIN    0.600   -1   18   qualifier 
 126   LIMARDO   Jesus    VEN    0.500   6   19   qualifier 
 127   PETERDI   Andras    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 128   BARDENET   Alexandre    FRA    0.500   4   23   qualifier 
 129   BIDOVEC   Jan    SLO    0.500   3   25   qualifier 
 130   OBERSON   Philippe    SUI    0.500   3   23   qualifier 
 130   XUE   Yangdong    CHN    0.500   3   23   qualifier 
 132   SMITH   Dwight    USA    0.500   3   21   qualifier 
 133   HO   Sze Hou    HKG    0.500   2   25   qualifier 
 134   TOTH   Gergely    HUN    0.500   2   24   qualifier 
 135   EDWARDS   Thomas    GBR    0.500   2   23   qualifier 
 136   DYACHENKO   Vsevolod    UKR    0.500   1   25   qualifier 
 136   HOYLE   Jacob    USA    0.500   1   25   qualifier 
 138   CIOVICA   Lucian    ROU    0.500   1   24   qualifier 
 139   SVICHKAR   Roman    UKR    0.500   1   22   qualifier 
 140   FONG   Hoi Sun    HKG    0.500   1   20   qualifier 
 141   HOFER   Nikolaus    AUT    0.500   0   25   qualifier 
 142   PITTET   Alexandre    SUI    0.500   0   24   qualifier 
 143   JORGENSEN   Patrick    DEN    0.500   0   23   qualifier 
 143   MCDOWALD   Curtis    USA    0.500   0   23   qualifier 
 145   WENGLARCZYK   Jan    POL    0.500   0   20   qualifier 
 146   TORKILDSEN   Sturla    NOR    0.500   -1   23   qualifier 
 147   USMANOV   Nadirbek    UZB    0.500   -1   22   qualifier 
 148   NAGY   Marcell    HUN    0.500   -1   21   qualifier 
 149   TAN   Guangzeng    CHN    0.500   -1   20   qualifier 
 150   BACKER   Fredrik    NOR    0.500   -1   19   qualifier 
 151   ESKOV   Ruslan    EST    0.500   -2   22   qualifier 
 151   GUSEV   Dmitriy    RUS    0.500   -2   22   qualifier 
 151   PAAVOLAINEN   Jaakko    FIN    0.500   -2   22   qualifier 
 154   CUPR   Michal    CZE    0.500   -2   20   qualifier 
 154   TING   Hong Kai    TPE    0.500   -2   20   qualifier 
 156   SCHMIER   Robert    GER    0.500   -2   19   qualifier 
 156   VICHI   Edoardo    ITA    0.500   -2   19   qualifier 
 158   BRONISZEWSKI   Filip    POL    0.500   -3   22   qualifier 
 159   BRZOZOWSKI   Seweryn    POL    0.500   -3   21   qualifier 
 159   FAVA   Alex    FRA    0.500   -3   21   qualifier 
 159   SONG   Hongjie    CHN    0.500   -3   21   qualifier 
 162   ITO   Inochi    JPN    0.500   -3   20   qualifier 
 163   GONZALEZ   Rodrigo    CHI    0.500   -4   20   qualifier 
 163   TIMOCE   Andrei    ROU    0.500   -4   20   qualifier 
 165   HERNANDEZ   Eduardo Nazareth    VEN    0.500   -5   19   qualifier 
 166   BARGUES   Manuel    ESP    0.400   2   20   qualifier 
 167   LAHTINEN   Alexander    FIN    0.400   1   18   qualifier 
 168   KAULL   James    USA    0.400   -1   22   qualifier 
 169   RADFORD   Kristian    AUS    0.400   -1   19   qualifier 
 170   CORDEIRO   Joao    POR    0.400   -1   15   qualifier 
 171   SHARLAIMOV   Vadim    KAZ    0.400   -2   17   qualifier 
 172   FLATEN   Adam Albrigtsen    NOR    0.400   -3   19   qualifier 
 173   CITRO   Fabrizio    ITA    0.400   -4   15   qualifier 
 174   BALENT   Uros    SLO    0.400   -4   13   qualifier 
 175   GERAGHTY   Michael    IRL    0.400   -7   14   qualifier 
 176   NUOTIO   Tatu    FIN    0.400   -8   11   qualifier 
 177   KNUDSEN   Kenneth    DEN    0.333   1   25   qualifier 
 178   LINNEMANN   Christian Schack    DEN    0.333   0   23   qualifier 
 178   LUGONES RUGGERI   Jesus Andres    ARG    0.333   0   23   qualifier 
 180   NG   Ho Tin    HKG    0.333   0   22   qualifier 
 180   SZILAGYI   Adrian Ciprian    ROU    0.333   0   22   qualifier 
 182   TACCANI   Alessandro    ARG    0.333   -1   24   qualifier 
 183   KUROCHKIN   Andrey    RUS    0.333   -1   23   qualifier 
 184   RAFIDI   Joseph    USA    0.333   -1   20   qualifier 
 185   SBARCIA   Alin    ROU    0.333   -1   18   qualifier 
 186   VINNICKY   Ariel    ISR    0.333   -2   24   qualifier 
 187   HEREY   Anatolii    UKR    0.333   -2   22   qualifier 
 187   MA   Segeon    KOR    0.333   -2   22   qualifier 
 189   JOHNSTON   Calum    GBR    0.333   -2   21   qualifier 
 190   RODNEY   Adam    USA    0.333   -3   24   qualifier 
 191   HAY   Christopher    GBR    0.333   -3   23   qualifier 
 192   UYAMA   Satoru    JPN    0.333   -3   22   qualifier 
 193   BOLBOCEANU   Tatian    ROU    0.333   -3   21   qualifier 
 193   SPAUTZ   Falk    GER    0.333   -3   21   qualifier 
 195   BONNAIRE   Jonathan    FRA    0.333   -3   20   qualifier 
 196   ALLEN   Gregory    GBR    0.333   -4   24   qualifier 
 197   NEGRAIA   Bogdan    ROU    0.333   -4   23   qualifier 
 197   ZHAO   Yufeng    CHN    0.333   -4   23   qualifier 

 
Document
engarde-escrime - 2017.03.24. 18:19:27
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently