WESTEND Grand Prix
Women's Epée
Budapest, 25-26th of March 2017

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   GORAM   Melissa    FRA    1.000   20   29   qualifier 
 2   MALLO   Auriane    FRA    1.000   18   30   qualifier 
 3   EPEE   Laurence    FRA    1.000   17   30   qualifier 
 4   BAYRAM   Aliya    FRA    1.000   16   29   qualifier 
 5   KHRAPINA   Violetta    RUS    1.000   14   27   qualifier 
 6   LOUIS MARIE   Alexandra    FRA    1.000   13   30   qualifier 
 7   ZHU   Mingye    CHN    1.000   13   29   qualifier 
 8   RIEDMUELLER   Vanessa    GER    1.000   11   29   qualifier 
 9   SHIMOOKAWA   Ayaka    JPN    0.833   15   25   qualifier 
 10   ZVEREVA   Yana    RUS    0.833   13   28   qualifier 
 11   KUUSK   Kristina    EST    0.833   12   29   qualifier 
 12   TAL   Nickol    ISR    0.833   12   27   qualifier 
 13   SALMINEN   Anna    FIN    0.833   12   26   qualifier 
 14   XU   Chengzi    CHN    0.833   12   24   qualifier 
 15   STAEHLI   Laura    SUI    0.833   11   28   qualifier 
 16   NDOLO   Alexandra    GER    0.833   11   27   qualifier 
 17   MARTYNYUK   Daria    RUS    0.833   10   29   qualifier 
 18   KHRAPINA   Daniela    RUS    0.833   10   28   qualifier 
 19   RUTZ   Barbara    POL    0.833   9   29   qualifier 
 19   SPAS   Anastasiia    UKR    0.833   9   29   qualifier 
 21   MIHALY   Kata    HUN    0.833   9   28   qualifier 
 22   NABETH   Camille    FRA    0.833   9   27   qualifier 
 23   WAGNER   Julia    GER    0.833   9   24   qualifier 
 24   SOZANSKA   Monika    GER    0.833   8   27   qualifier 
 25   KNAPIK-MIAZGA   Renata    POL    0.833   8   26   qualifier 
 26   SHAO   Wenxue    CHN    0.833   7   29   qualifier 
 27   SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU   Niki-Katerina    GRE    0.833   6   28   qualifier 
 28   DMOWSKA-ANDRZEJUK   Danuta    POL    0.833   6   27   qualifier 
 28   KHARKOVA   Vlada    UKR    0.833   6   27   qualifier 
 30   KIRPU   Erika    EST    0.833   6   25   qualifier 
 31   CHRISTMANN   Beate    GER    0.833   6   20   qualifier 
 32   EHLER   Alexandra    GER    0.833   5   29   qualifier 
 33   SAKOA   Gbahi Gwladys    CIV    0.833   5   24   qualifier 
 34   PETRI   Renata    HUN    0.667   10   27   qualifier 
 35   BRIASCO   Brenda    ITA    0.667   10   26   qualifier 
 36   VITALIS   Coraline    FRA    0.667   10   25   qualifier 
 37   SBARCIA   Raluca Cristina    ROU    0.667   9   26   qualifier 
 38   STAHLBERG   Nadine    GER    0.667   8   25   qualifier 
 38   VERES   Greta    ROU    0.667   8   25   qualifier 
 40   SONG   Sera    KOR    0.667   8   23   qualifier 
 41   LUSZCZ   Weronika    POL    0.667   7   28   qualifier 
 41   TATARAN   Amalia    ROU    0.667   7   28   qualifier 
 43   RIZZI   Giulia    ITA    0.667   7   27   qualifier 
 44   PANTELYEYEVA   Kseniya    UKR    0.667   7   26   qualifier 
 45   WANG   Yaping    CHN    0.667   7   25   qualifier 
 46   CLERICI   Alice    ITA    0.667   6   27   qualifier 
 46   GUDKOVA   Tatiana    RUS    0.667   6   27   qualifier 
 48   BEZHURA   Dzhoan Feybi    UKR    0.667   6   26   qualifier 
 48   MULTERER   Ricarda    GER    0.667   6   26   qualifier 
 50   SANTANDREA   Federica    ITA    0.667   6   23   qualifier 
 51   BALAGANSKAYA   Ulyana    KAZ    0.667   5   28   qualifier 
 52   BUDAI   Dorina    HUN    0.667   5   25   qualifier 
 52   TAHE   Oceane    FRA    0.667   5   25   qualifier 
 54   POCHKALOVA   Anfisa    UKR    0.667   5   23   qualifier 
 55   KIM   Myoungsun    KOR    0.667   5   22   qualifier 
 56   HURLEY   Courtney    USA    0.667   5   21   qualifier 
 57   KUZMENKOVA   Victoria    RUS    0.667   4   26   qualifier 
 58   MROSZCZAK   Anna    POL    0.667   4   22   qualifier 
 59   NAVARRIA   Mara    ITA    0.667   3   26   qualifier 
 60   PIERRE   Tiphaine    FRA    0.667   3   24   qualifier 
 61   SUHRBIER   Stephanie    GER    0.667   3   22   qualifier 
 62   XU   Nuo    CHN    0.667   3   21   qualifier 
 63   KISKAPUSI   Dora    ESP    0.667   3   20   qualifier 
 64   ANDRYUSHINA   Tatyana    RUS    0.667   2   26   qualifier 
 65   VACINOVA   Gabriela    CZE    0.667   2   25   qualifier 
 66   QIN   Xue    CHN    0.667   2   23   qualifier 
 67   KOMAROVA   Alena    RUS    0.667   2   22   qualifier 
 68   SVYSTIL   Yuliya    UKR    0.667   2   21   qualifier 
 69   HO   Tik Lam Debbie    HKG    0.667   2   19   qualifier 
 70   MARTINEZ   Maria    VEN    0.667   1   25   qualifier 
 71   BOSCARELLI   Francesca    ITA    0.667   1   24   qualifier 
 71   HORNISCHER   Anna    GER    0.667   1   24   qualifier 
 73   PIOVESAN SILVA   Patrizia    VEN    0.667   0   22   qualifier 
 74   SANTUCCIO   Alberta    ITA    0.667   -1   24   qualifier 
 75   SAITO   Ayumu    JPN    0.667   -2   19   qualifier 
 76   VARNAI   Vivien    HUN    0.500   9   26   qualifier 
 77   NELIP   Ewa    POL    0.500   6   24   qualifier 
 78   KRIEGER   Angela    SUI    0.500   5   22   qualifier 
 78   PAJU   Nelli    EST    0.500   5   22   qualifier 
 80   CANDASSAMY   Marie-Florence    FRA    0.500   4   27   qualifier 
 81   DAVIDZON   Ekaterina    ISR    0.500   4   26   qualifier 
 82   BORRYE   Emilia Cecilie    DEN    0.500   4   25   qualifier 
 82   MARZANI   Roberta    ITA    0.500   4   25   qualifier 
 84   BOHUS   Reka    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 85   WEITBRECHT   Sophia    GER    0.500   3   21   qualifier 
 86   ISCHER   Amandine    SUI    0.500   2   24   qualifier 
 86   MANSOURI   Maya    TUN    0.500   2   24   qualifier 
 88   YAMADA   Ayumi    JPN    0.500   2   18   qualifier 
 89   SCHMIDL   Paula    AUT    0.500   1   26   qualifier 
 90   BOONE   Kelly    NED    0.500   1   25   qualifier 
 91   DERR   Patricia    GER    0.500   1   24   qualifier 
 91   NGOM   Mariem    FRA    0.500   1   24   qualifier 
 93   BLACH   Blanka    POL    0.500   1   23   qualifier 
 94   XIANG   Yixuan    CHN    0.500   1   21   qualifier 
 95   GNAM   Tamara    HUN    0.500   0   25   qualifier 
 96   KOLCZONAY   Anna    HUN    0.500   0   24   qualifier 
 97   SIKLOSI   Eniko    HUN    0.500   0   21   qualifier 
 98   LADANYI   Nelli    HUN    0.500   0   19   qualifier 
 99   BATINI   Camilla    ITA    0.500   -1   23   qualifier 
 100   ENGLERT URRUTIA   Melisa Lara    ARG    0.500   -1   21   qualifier 
 101   BRUNNER   Pauline    SUI    0.500   -1   20   qualifier 
 101   KOMATA   Shiori    JPN    0.500   -1   20   qualifier 
 103   CALCAN   Ramona    ROU    0.500   -2   22   qualifier 
 104   STEPANYAN   Nataliya    UKR    0.500   -3   24   qualifier 
 105   PIEKARSKA   Magdalena    POL    0.500   -3   23   qualifier 
 106   OISHI   Kanna    JPN    0.500   -3   20   qualifier 
 107   PECHOVOVA   Michala    CZE    0.500   -4   23   qualifier 
 107   SMITH   Katrina    GBR    0.500   -4   23   qualifier 
 109   ATAKER   Begum    TUR    0.500   -4   20   qualifier 
 109   TESSERIN   Luisa    ITA    0.500   -4   20   qualifier 
 111   FERNANDEZ   Analia    CHI    0.500   -7   19   qualifier 
 112   JEZA   Eva    SLO    0.500   -9   16   qualifier 
 113   LIN   Yik Hei Coco    HKG    0.333   1   23   qualifier 
 114   JUKIC   Paula    CRO    0.333   0   25   qualifier 
 114   SWATOWSKA   Martyna    POL    0.333   0   25   qualifier 
 116   DIONGUE   Ndeye Binta    SEN    0.333   -1   26   qualifier 
 117   OBSTER   Ellen    NED    0.333   -1   25   qualifier 
 118   MO   Victoria    USA    0.333   -1   23   qualifier 
 119   FERRARI   Marta    ITA    0.333   -1   16   qualifier 
 120   FEHRER   Stefanie    AUT    0.333   -2   26   qualifier 
 121   KOCK   Michaela    FIN    0.333   -2   25   qualifier 
 122   WASHINGTON   Isis    USA    0.333   -2   24   qualifier 
 123   PUCHACHER   Laura    AUT    0.333   -2   23   qualifier 
 124   HOU   Guangjuan    CHN    0.333   -2   22   qualifier 
 125   KOPECKY   Lydia    USA    0.333   -2   21   qualifier 
 126   BUECH   Kim Jasmin    SUI    0.333   -3   21   qualifier 
 126   DERKACH   Anna    UKR    0.333   -3   21   qualifier 
 126   DI TELLA   Isabel    ARG    0.333   -3   21   qualifier 
 126   FAUTSCH   Lis    LUX    0.333   -3   21   qualifier 
 126   PYTKA   Kamila    POL    0.333   -3   21   qualifier 
 131   MOESCHLIN   Noemi    SUI    0.333   -3   20   eliminated 
 131   TOPIC   Toncica    CRO    0.333   -3   20   eliminated 
 133   ENGEL   Christiana    AUT    0.333   -3   19   eliminated 
 134   SZABO   Laura    HUN    0.333   -4   22   eliminated 
 135   KUN   Anna    HUN    0.333   -5   21   eliminated 
 135   NAGY   Kinga    HUN    0.333   -5   21   eliminated 
 137   EGERSZEGI   Alexandra    HUN    0.333   -5   19   eliminated 
 138   FERNANDEZ CALLEJA   Sara    ESP    0.333   -6   18   eliminated 
 139   CHU   Ka Mong    HKG    0.333   -6   16   eliminated 
 140   OZTURKMEN   Aybuke    TUR    0.333   -7   20   eliminated 
 141   GRYSCHYK   Alla    UKR    0.333   -7   19   eliminated 
 141   LICHAGINA   Yulia    RUS    0.333   -7   19   eliminated 
 143   BLUM   Alexandra    SUI    0.333   -7   18   eliminated 
 143   ZAVYALOVA   Natalya    KAZ    0.333   -7   18   eliminated 
 145   HONTI - KISS   Dominika    HUN    0.333   -7   17   eliminated 
 145   KARDOS   Edina    HUN    0.333   -7   17   eliminated 
 147   CHIU   Chih-Ting    TPE    0.333   -8   19   eliminated 
 148   OBRAZTSOVA   Maria    RUS    0.333   -8   18   eliminated 
 149   ZLINSKA   Martina    CZE    0.333   -8   17   eliminated 
 150   MESIC   Ana    CRO    0.333   -10   18   eliminated 
 151   SUZUKI   Honami    JPN    0.167   -5   21   eliminated 
 152   SHI   Yuexin    CHN    0.167   -5   18   eliminated 
 153   GARCIA RODRIGUEZ   Ines    ESP    0.167   -6   19   eliminated 
 154   RAHARDJA   Rania Herlina    SIN    0.167   -7   19   eliminated 
 155   ALDANA   Naiara    ESP    0.167   -8   19   eliminated 
 156   ZAMACHOWSKA   Aleksandra    POL    0.167   -9   20   eliminated 
 157   BATES   Cassandra    USA    0.167   -9   18   eliminated 
 158   PAIDA   Eleni    GRE    0.167   -9   16   eliminated 
 159   ITO   Chihiro    JPN    0.167   -10   19   eliminated 
 160   NABOIU   Claudia    ROU    0.167   -10   18   eliminated 
 161   DANCIU   Adela    ROU    0.167   -11   18   eliminated 
 162   HENSON   Julie    GBR    0.167   -11   17   eliminated 
 162   LIM   Joo Mi    KOR    0.167   -11   17   eliminated 
 164   LIN   Hui Min    TPE    0.167   -11   16   eliminated 
 165   LINDEROVA   Nina    SVK    0.167   -12   16   eliminated 
 166   ILIC   Danijela    SRB    0.167   -13   15   eliminated 
 167   TUNCAN   Bagdagul    TUR    0.167   -14   13   eliminated 
 168   LORENZ   Therese    AUT    0.167   -15   12   eliminated 
 169   DEKANY   Kinga    HUN    0.000   -9   21   eliminated 
 170   VERTESI   Lili    HUN    0.000   -12   18   eliminated 
 171   KAZAR   Dora    HUN    0.000   -13   17   eliminated 
 171   POLIS   Anna    POL    0.000   -13   17   eliminated 
 173   HOSHKO   Anhelina    UKR    0.000   -13   16   eliminated 
 173   SEGNINI BOCCHIA DI RINALDI   Elisa    DOM    0.000   -13   16   eliminated 
 175   ALIEVA   Katja    DEN    0.000   -14   16   eliminated 
 175   KLARA   Zsuzsa    HUN    0.000   -14   16   eliminated 
 177   CHENG   Ya Fang    TPE    0.000   -16   14   eliminated 
 178   POSNER   Marissa Leigh    ISR    0.000   -18   9   eliminated 
 179   PETKOVIC   Lara    CRO    0.000   -20   9   eliminated 
 180   PAN   Yi-Ru    TPE    0.000   -22   7   eliminated 
 181   CHARMANIDOU   Panagiota    GRE    0.000   -23   7   eliminated 
 182   RAMOS   Maria Victoria    COL    0.000   -25   5   eliminated 

 
Document
engarde-escrime - 2017. 03. 25. 13:26:17
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently