WESTEND Grand Prix
Women's Epée
Budapest, 25-26th of March 2017

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   BESBES   Sarra    TUN    exempte         exemption 
 2   LOGUNOVA   Tatiana    RUS    exempte         exemption 
 3   SZASZ-KOVACS   Emese    HUN    exempte         exemption 
 4   SUN   Yiwen    CHN    exempte         exemption 
 5   FIAMINGO   Rossella    ITA    exempte         exemption 
 6   EMBRICH   Irina    EST    exempte         exemption 
 7   SHIN   A Lam    KOR    exempte         exemption 
 8   MOELLHAUSEN   Nathalie    BRA    exempte         exemption 
 9   KOLOBOVA   Violetta    RUS    exempte         exemption 
 10   KONG   Man Wai Vivian    HKG    exempte         exemption 
 11   CHOI   Injeong    KOR    exempte         exemption 
 12   REMBI   Lauren    FRA    exempte         exemption 
 13   KANG   Young Mi    KOR    exempte         exemption 
 14   KRYVYTSKA   Olena    UKR    exempte         exemption 
 15   BELJAJEVA   Julia    EST    exempte         exemption 
 16   HURLEY   Kelley    USA    exempte         exemption 
 17   GORAM   Melissa    FRA    1.000   20   29   qualifier 
 18   MALLO   Auriane    FRA    1.000   18   30   qualifier 
 19   EPEE   Laurence    FRA    1.000   17   30   qualifier 
 20   BAYRAM   Aliya    FRA    1.000   16   29   qualifier 
 21   KHRAPINA   Violetta    RUS    1.000   14   27   qualifier 
 22   LOUIS MARIE   Alexandra    FRA    1.000   13   30   qualifier 
 23   ZHU   Mingye    CHN    1.000   13   29   qualifier 
 24   RIEDMUELLER   Vanessa    GER    1.000   11   29   qualifier 
 25   SHIMOOKAWA   Ayaka    JPN    0.833   15   25   qualifier 
 26   ZVEREVA   Yana    RUS    0.833   13   28   qualifier 
 27   KUUSK   Kristina    EST    0.833   12   29   qualifier 
 28   TAL   Nickol    ISR    0.833   12   27   qualifier 
 29   SALMINEN   Anna    FIN    0.833   12   26   qualifier 
 30   XU   Chengzi    CHN    0.833   12   24   qualifier 
 31   STAEHLI   Laura    SUI    0.833   11   28   qualifier 
 32   NDOLO   Alexandra    GER    0.833   11   27   qualifier 
 33   MARTYNYUK   Daria    RUS    0.833   10   29   qualifier 
 34   KHRAPINA   Daniela    RUS    0.833   10   28   qualifier 
 35   RUTZ   Barbara    POL    0.833   9   29   qualifier 
 35   SPAS   Anastasiia    UKR    0.833   9   29   qualifier 
 37   MIHALY   Kata    HUN    0.833   9   28   qualifier 
 38   NABETH   Camille    FRA    0.833   9   27   qualifier 
 39   WAGNER   Julia    GER    0.833   9   24   qualifier 
 40   SOZANSKA   Monika    GER    0.833   8   27   qualifier 
 41   KNAPIK-MIAZGA   Renata    POL    0.833   8   26   qualifier 
 42   SHAO   Wenxue    CHN    0.833   7   29   qualifier 
 43   SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU   Niki-Katerina    GRE    0.833   6   28   qualifier 
 44   DMOWSKA-ANDRZEJUK   Danuta    POL    0.833   6   27   qualifier 
 44   KHARKOVA   Vlada    UKR    0.833   6   27   qualifier 
 46   KIRPU   Erika    EST    0.833   6   25   qualifier 
 47   CHRISTMANN   Beate    GER    0.833   6   20   qualifier 
 48   EHLER   Alexandra    GER    0.833   5   29   qualifier 
 49   SAKOA   Gbahi Gwladys    CIV    0.833   5   24   qualifier 
 50   PETRI   Renata    HUN    0.667   10   27   qualifier 
 51   BRIASCO   Brenda    ITA    0.667   10   26   qualifier 
 52   VITALIS   Coraline    FRA    0.667   10   25   qualifier 
 53   SBARCIA   Raluca Cristina    ROU    0.667   9   26   qualifier 
 54   STAHLBERG   Nadine    GER    0.667   8   25   qualifier 
 54   VERES   Greta    ROU    0.667   8   25   qualifier 
 56   SONG   Sera    KOR    0.667   8   23   qualifier 
 57   LUSZCZ   Weronika    POL    0.667   7   28   qualifier 
 57   TATARAN   Amalia    ROU    0.667   7   28   qualifier 
 59   RIZZI   Giulia    ITA    0.667   7   27   qualifier 
 60   PANTELYEYEVA   Kseniya    UKR    0.667   7   26   qualifier 
 61   WANG   Yaping    CHN    0.667   7   25   qualifier 
 62   CLERICI   Alice    ITA    0.667   6   27   qualifier 
 62   GUDKOVA   Tatiana    RUS    0.667   6   27   qualifier 
 64   BEZHURA   Dzhoan Feybi    UKR    0.667   6   26   qualifier 
 64   MULTERER   Ricarda    GER    0.667   6   26   qualifier 
 66   SANTANDREA   Federica    ITA    0.667   6   23   qualifier 
 67   BALAGANSKAYA   Ulyana    KAZ    0.667   5   28   qualifier 
 68   BUDAI   Dorina    HUN    0.667   5   25   qualifier 
 68   TAHE   Oceane    FRA    0.667   5   25   qualifier 
 70   POCHKALOVA   Anfisa    UKR    0.667   5   23   qualifier 
 71   KIM   Myoungsun    KOR    0.667   5   22   qualifier 
 72   HURLEY   Courtney    USA    0.667   5   21   qualifier 
 73   KUZMENKOVA   Victoria    RUS    0.667   4   26   qualifier 
 74   MROSZCZAK   Anna    POL    0.667   4   22   qualifier 
 75   NAVARRIA   Mara    ITA    0.667   3   26   qualifier 
 76   PIERRE   Tiphaine    FRA    0.667   3   24   qualifier 
 77   SUHRBIER   Stephanie    GER    0.667   3   22   qualifier 
 78   XU   Nuo    CHN    0.667   3   21   qualifier 
 79   KISKAPUSI   Dora    ESP    0.667   3   20   qualifier 
 80   ANDRYUSHINA   Tatyana    RUS    0.667   2   26   qualifier 
 81   VACINOVA   Gabriela    CZE    0.667   2   25   qualifier 
 82   QIN   Xue    CHN    0.667   2   23   qualifier 
 83   KOMAROVA   Alena    RUS    0.667   2   22   qualifier 
 84   SVYSTIL   Yuliya    UKR    0.667   2   21   qualifier 
 85   HO   Tik Lam Debbie    HKG    0.667   2   19   qualifier 
 86   MARTINEZ   Maria    VEN    0.667   1   25   qualifier 
 87   BOSCARELLI   Francesca    ITA    0.667   1   24   qualifier 
 87   HORNISCHER   Anna    GER    0.667   1   24   qualifier 
 89   PIOVESAN SILVA   Patrizia    VEN    0.667   0   22   qualifier 
 90   SANTUCCIO   Alberta    ITA    0.667   -1   24   qualifier 
 91   SAITO   Ayumu    JPN    0.667   -2   19   qualifier 
 92   VARNAI   Vivien    HUN    0.500   9   26   qualifier 
 93   NELIP   Ewa    POL    0.500   6   24   qualifier 
 94   KRIEGER   Angela    SUI    0.500   5   22   qualifier 
 94   PAJU   Nelli    EST    0.500   5   22   qualifier 
 96   CANDASSAMY   Marie-Florence    FRA    0.500   4   27   qualifier 
 97   DAVIDZON   Ekaterina    ISR    0.500   4   26   qualifier 
 98   BORRYE   Emilia Cecilie    DEN    0.500   4   25   qualifier 
 98   MARZANI   Roberta    ITA    0.500   4   25   qualifier 
 100   BOHUS   Reka    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 101   WEITBRECHT   Sophia    GER    0.500   3   21   qualifier 
 102   ISCHER   Amandine    SUI    0.500   2   24   qualifier 
 102   MANSOURI   Maya    TUN    0.500   2   24   qualifier 
 104   YAMADA   Ayumi    JPN    0.500   2   18   qualifier 
 105   SCHMIDL   Paula    AUT    0.500   1   26   qualifier 
 106   BOONE   Kelly    NED    0.500   1   25   qualifier 
 107   DERR   Patricia    GER    0.500   1   24   qualifier 
 107   NGOM   Mariem    FRA    0.500   1   24   qualifier 
 109   BLACH   Blanka    POL    0.500   1   23   qualifier 
 110   XIANG   Yixuan    CHN    0.500   1   21   qualifier 
 111   GNAM   Tamara    HUN    0.500   0   25   qualifier 
 112   KOLCZONAY   Anna    HUN    0.500   0   24   qualifier 
 113   SIKLOSI   Eniko    HUN    0.500   0   21   qualifier 
 114   LADANYI   Nelli    HUN    0.500   0   19   qualifier 
 115   BATINI   Camilla    ITA    0.500   -1   23   qualifier 
 116   ENGLERT URRUTIA   Melisa Lara    ARG    0.500   -1   21   qualifier 
 117   BRUNNER   Pauline    SUI    0.500   -1   20   qualifier 
 117   KOMATA   Shiori    JPN    0.500   -1   20   qualifier 
 119   CALCAN   Ramona    ROU    0.500   -2   22   qualifier 
 120   STEPANYAN   Nataliya    UKR    0.500   -3   24   qualifier 
 121   PIEKARSKA   Magdalena    POL    0.500   -3   23   qualifier 
 122   OISHI   Kanna    JPN    0.500   -3   20   qualifier 
 123   PECHOVOVA   Michala    CZE    0.500   -4   23   qualifier 
 123   SMITH   Katrina    GBR    0.500   -4   23   qualifier 
 125   ATAKER   Begum    TUR    0.500   -4   20   qualifier 
 125   TESSERIN   Luisa    ITA    0.500   -4   20   qualifier 
 127   FERNANDEZ   Analia    CHI    0.500   -7   19   qualifier 
 128   JEZA   Eva    SLO    0.500   -9   16   qualifier 
 129   LIN   Yik Hei Coco    HKG    0.333   1   23   qualifier 
 130   JUKIC   Paula    CRO    0.333   0   25   qualifier 
 130   SWATOWSKA   Martyna    POL    0.333   0   25   qualifier 
 132   DIONGUE   Ndeye Binta    SEN    0.333   -1   26   qualifier 
 133   OBSTER   Ellen    NED    0.333   -1   25   qualifier 
 134   MO   Victoria    USA    0.333   -1   23   qualifier 
 135   FERRARI   Marta    ITA    0.333   -1   16   qualifier 
 136   FEHRER   Stefanie    AUT    0.333   -2   26   qualifier 
 137   KOCK   Michaela    FIN    0.333   -2   25   qualifier 
 138   WASHINGTON   Isis    USA    0.333   -2   24   qualifier 
 139   PUCHACHER   Laura    AUT    0.333   -2   23   qualifier 
 140   HOU   Guangjuan    CHN    0.333   -2   22   qualifier 
 141   KOPECKY   Lydia    USA    0.333   -2   21   qualifier 
 142   BUECH   Kim Jasmin    SUI    0.333   -3   21   qualifier 
 142   DERKACH   Anna    UKR    0.333   -3   21   qualifier 
 142   DI TELLA   Isabel    ARG    0.333   -3   21   qualifier 
 142   FAUTSCH   Lis    LUX    0.333   -3   21   qualifier 
 142   PYTKA   Kamila    POL    0.333   -3   21   qualifier 

 
Document
engarde-escrime - 2017. 03. 25. 13:26:17
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently