XXII.Veterans Fencing World Championships
Men's Sabre 60-69
LIVORNO - 10.10.2018

See with Engarde Smart >> (finer access to data, very little traveling data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   ANTINORO   Enrico    ITA    1.000   20   30   qualifier 
 2   RUNYAN   Joshua    USA    1.000   17   30   qualifier 
 2   YUNG   Wang Yip    HKG    1.000   17   30   qualifier 
 4   KAS   Geza    FRA    1.000   17   25   qualifier 
 5   PIETRUSINSKI   Zbigniew    CAN    1.000   15   25   qualifier 
 6   PAROLI   Giulio    ITA    0.833   19   29   qualifier 
 7   MORRIS   Carl    GBR    0.833   17   28   qualifier 
 8   JAMGOTCHIAN   Thierry    FRA    0.833   16   29   qualifier 
 9   STREB   Joseph    USA    0.833   14   28   qualifier 
 10   BADGER   Carlton    USA    0.833   12   28   qualifier 
 11   TAILLANDIER   Jean Francois    FRA    0.800   14   23   qualifier 
 12   PREVETT   Chris    GBR    0.800   9   22   qualifier 
 13   LOISEAU   Eric    FRA    0.667   11   27   qualifier 
 14   STEIDL   Rainer    GER    0.667   9   27   qualifier 
 15   PREIS   Paul    GER    0.667   7   24   qualifier 
 16   MAUCERI   Gianni    ITA    0.667   6   25   qualifier 
 17   CARNICER   Pedro    ESP    0.667   6   24   qualifier 
 17   RENNIE   Stephen    GBR    0.667   6   24   qualifier 
 19   COULTER   Barry    GBR    0.667   3   23   qualifier 
 20   SEUSS   David    USA    0.667   0   24   qualifier 
 21   SAYGIN   Alexander    RUS    0.600   1   20   qualifier 
 22   RENNICK   Robert    CAN    0.600   1   19   qualifier 
 23   BOCCONI   Andrea    ITA    0.500   7   27   qualifier 
 24   KOSINSKI   Jerzy    POL    0.500   3   23   qualifier 
 24   SANTITEVAGUL   Suttipong    THA    0.500   3   23   qualifier 
 26   CHENG   On Ki Angel    HKG    0.500   2   24   qualifier 
 27   GESTSSON   Gudjon Ingi    ISL    0.500   1   25   qualifier 
 28   FURUYA   Takanori    JPN    0.500   -4   21   qualifier 
 29   MARINOV   Svetoslav    BUL    0.500   -4   17   qualifier 
 30   DOLEZAL ING.   Bohuslav    CZE    0.400   -3   16   qualifier 
 31   GLOWACZ   Miklos    HUN    0.400   -5   14   qualifier 
 32   CHMELA ING.   Vit    CZE    0.333   -2   20   qualifier 
 33   PRAVECEK ING.   Karel    CZE    0.333   -6   18   qualifier 
 34   MESEGUER   Pascual    ESP    0.200   -8   15   qualifier 
 35   FUJITA   Takehisa    JPN    0.200   -11   13   qualifier 
 36   JAKUBEK   Zygmunt    CAN    0.167   -7   19   qualifier 
 37   TREANOR   Donald    BER    0.167   -9   16   qualifier 
 38   JUSZKIEWICZ   Piotr    POL    0.167   -15   12   qualifier 
 39   TSANG   Hon Kin Albert    HKG    0.167   -15   10   qualifier 
 40   NAMIKI   Shinichi    JPN    0.167   -19   9   qualifier 
 41   KWONG   Yat Ping Francis    HKG    0.000   -13   12   qualifier 
 42   SCHOTTE   Joerg    GER    0.000   -17   8   qualifier 
 43   AREFIEV   Oleg    RUS    0.000   -20   10   qualifier 
 44   MURAKI   Kazumi    JPN    0.000   -21   9   qualifier 
 45   SUZUKI   Roy    CAN    0.000   -24   6   qualifier 
 46   BOEHMER   Heinrich    GER    0.000   -25   5   qualifier 
 46   YAN   Rongyao    CHN    0.000   -25   5   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 10/10/2018 11:57:34
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently