XXII.Veterans Fencing World Championships
Men's Sabre 50-59
LIVORNO - 11.10.2018

See with Engarde Smart >> (finer access to data, very little traveling data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   LANCIOTTI   Stefano    ITA    1.000   25   30   qualifier 
 2   REBENOK   Andrej    BLR    1.000   23   30   qualifier 
 3   NICASTRO   Carlo    ITA    1.000   22   30   qualifier 
 4   CARLUCCI   Filippo    ITA    1.000   14   30   qualifier 
 5   KASSIMOV   Farhad    AZE    1.000   13   25   qualifier 
 5   QUEGUINER   Dominique    FRA    1.000   13   25   qualifier 
 5   WRASE   Hartmut    GER    1.000   13   25   qualifier 
 8   KOPYLOV   Dmitri    USA    1.000   12   25   qualifier 
 9   ASSELIN   Didier    FRA    0.833   19   29   qualifier 
 10   PRIJATELJ   Bojan    SLO    0.833   15   29   qualifier 
 10   VICO   Pedro    ESP    0.833   15   29   qualifier 
 12   SKORYNIN   Igor    BLR    0.833   14   28   qualifier 
 13   KUSHPIL   Sergey    RUS    0.800   12   24   qualifier 
 14   ESQUERRE   Olivier    FRA    0.800   11   24   qualifier 
 15   ALIAKSEYENKA   Yury    BLR    0.800   11   22   qualifier 
 16   KOBYAKOV   Andrey    GER    0.800   9   23   qualifier 
 17   MIRONOVAS   Mikhail    USA    0.800   5   20   qualifier 
 18   EMMERICH   Oliver    ITA    0.800   4   22   qualifier 
 19   TAKACSY   Laszlo    HUN    0.667   12   25   qualifier 
 20   VAN HASELEN   Christian    NED    0.667   11   26   qualifier 
 21   BRANDT   Thorsten    GER    0.667   10   23   qualifier 
 22   LAPSHIN   Sergey    RUS    0.667   8   23   qualifier 
 23   NOWICKI   Wieslaw    POL    0.667   7   24   qualifier 
 24   HRUZDINSKI   Aliaksandr    BLR    0.667   7   22   qualifier 
 25   HAKIMOV   Tahir    AZE    0.667   7   21   qualifier 
 26   BECKER   William    USA    0.667   5   23   qualifier 
 27   JOHNSON   Steve    AUS    0.667   4   24   qualifier 
 28   BROCK   Bernd    GER    0.667   3   23   qualifier 
 29   KONDOH   Masayoshi    JPN    0.600   8   22   qualifier 
 30   PIMENAU   Aleh    NED    0.600   6   21   qualifier 
 31   GASZTONYI DR.   Karoly    HUN    0.600   5   19   qualifier 
 32   DE FRANCISCO   Cesar    ESP    0.600   4   20   qualifier 
 33   VOLKOV   Konstantin    RUS    0.600   3   20   qualifier 
 34   SRECKOVIC   Nebojsa    SRB    0.600   2   18   qualifier 
 35   THORNTON   Ronald    USA    0.600   1   19   qualifier 
 36   LEE   Felix    AUT    0.600   0   20   qualifier 
 37   ESTEVES   Jorge    POR    0.500   4   22   qualifier 
 38   VAN STERKENBURG   Nico    NED    0.500   3   20   qualifier 
 39   PENTON   Robert    GBR    0.400   4   22   qualifier 
 40   KRASNICH   Mike    CAN    0.400   -1   20   qualifier 
 41   DOROSH   Dale    CAN    0.400   -2   20   qualifier 
 42   CODON MIRAVALLE   Roberto    ESP    0.400   -2   17   qualifier 
 43   BILIMOFF   Igor    FRA    0.400   -3   18   qualifier 
 43   MARTINELLI   Carlos    BRA    0.400   -3   18   qualifier 
 45   ROWLANDS   Duncan    GBR    0.400   -3   15   qualifier 
 46   PAPP   Gabor Zsigmond    HUN    0.400   -6   15   qualifier 
 47   DI CARLO   Hugo    URU    0.333   -4   19   qualifier 
 48   THOMAS   Michael    GBR    0.333   -6   16   qualifier 
 49   KOUTNY   Hynek    CZE    0.333   -11   14   qualifier 
 50   WATER   Paul    NED    0.333   -12   13   qualifier 
 51   HERNANDEZ CASTELL   Vicente    ESP    0.333   -14   12   qualifier 
 52   KARLO   Vyacheslav    RUS    0.200   -5   16   qualifier 
 53   CYMBALUK   David    CAN    0.200   -6   14   qualifier 
 54   GRIFFIN   Adrian    GBR    0.200   -7   16   qualifier 
 55   HEISKARI   Mika    FIN    0.200   -7   14   qualifier 
 56   HOROTAN   Attila    HUN    0.200   -9   14   qualifier 
 57   KATO   Tadayoshi    JPN    0.200   -11   11   qualifier 
 58   KNEZ   Darko    SLO    0.167   -12   16   qualifier 
 59   REPIC   Saso    SLO    0.167   -13   13   qualifier 
 60   SATO   Tamotsu    JPN    0.167   -15   12   qualifier 
 61   OSSOWSKI   Wojciech    POL    0.167   -16   12   qualifier 
 62   WONG   Chiu Yuen    HKG    0.167   -16   10   qualifier 
 63   KESKINIVA   Arto    FIN    0.000   -14   11   qualifier 
 64   TAKANO   Michisuke    JPN    0.000   -16   9   qualifier 
 65   BARANSKI   Waclaw    POL    0.000   -20   10   qualifier 
 65   ZANNIN   Paulo    BRA    0.000   -20   10   qualifier 
 67   JASINSKI   Tomasz    POL    0.000   -20   5   qualifier 
 68   PEEV   Konstantin    BUL    0.000   -21   9   qualifier 
 69   MALEEKAEW   Chiratthjkorn    THA    0.000   -21   4   qualifier 
 70   OROVIC   Vladimir    SRB    0.000   -24   6   qualifier 
 70   UNSAL   Ethem Altan    TUR    0.000   -24   6   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 11/10/2018 10:28:21
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently