XXII.Veterans Fencing World Championships
Men's Foil 50-59
LIVORNO - 10.10.2018

See with Engarde Smart >> (finer access to data, very little traveling data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   RAEKER   Hans Martin    GER    1,000   21   30   qualifier 
 2   MCKAY   Michael    GBR    1,000   21   25   qualifier 
 3   CSAK   Attila    HUN    1,000   20   28   qualifier 
 4   DAVIS   Donald    USA    1,000   20   25   qualifier 
 5   CHIKIN   Vladimir    RUS    1,000   17   25   qualifier 
 6   MARDUCHAJEW   Peter    GER    1,000   16   25   qualifier 
 7   PETERS   Peer-Uwe    GER    1,000   15   25   qualifier 
 8   MIRALDI   Fabio    ITA    1,000   14   22   qualifier 
 9   CHRISTEN   Roman    GER    0,833   14   29   qualifier 
 10   MALICS   Robert    HUN    0,833   14   28   qualifier 
 10   VILLADONIGA   Jesus Manuel    ESP    0,833   14   28   qualifier 
 12   BOZHENKO   Evgeny    CAN    0,800   15   24   qualifier 
 13   DOUSSE   Christian    SUI    0,800   14   23   qualifier 
 14   ABIDOGUN   Kola    GBR    0,800   13   24   qualifier 
 15   TARASOV   Igor    RUS    0,800   11   24   qualifier 
 16   VORONKEVICH   Alexander    RUS    0,800   11   21   qualifier 
 17   BEL   Laurent    FRA    0,800   8   21   qualifier 
 18   AKERBERG   Thomas    SWE    0,800   8   20   qualifier 
 19   CHERNOMASHENTSEV   Alan    USA    0,800   5   21   qualifier 
 20   WYSZYNSKI   Marek    USA    0,667   10   23   qualifier 
 21   DEBRAND   Francois    FRA    0,667   7   25   qualifier 
 22   BARRY   Peter    AUS    0,667   7   23   qualifier 
 23   KONDOH   Masayoshi    JPN    0,667   1   22   qualifier 
 24   PAVLOVIC   Robert    CRO    0,600   10   22   qualifier 
 25   DEMEER   Regis    FRA    0,600   6   20   qualifier 
 26   VANNUCCI   Dino    ITA    0,600   4   17   qualifier 
 27   CODON MIRAVALLE   Roberto    ESP    0,600   3   21   qualifier 
 28   MONDT   Bas    NED    0,600   2   20   qualifier 
 29   MULDER   Hans    NED    0,600   0   17   qualifier 
 29   NUTT   Nigel    AUS    0,600   0   17   qualifier 
 31   MESZAROS   Andras    HUN    0,600   -1   17   qualifier 
 32   ISHII   Kazuyoshi    JPN    0,600   -2   16   qualifier 
 33   MISHAGIN   Vasiliy    RUS    0,500   6   23   qualifier 
 34   PETERSTRAND   Ola    SWE    0,500   -2   20   qualifier 
 35   CAPELLINI   Fabrizio    ITA    0,500   -3   20   qualifier 
 36   KISSINGFORD   John    USA    0,500   -3   19   qualifier 
 37   NIKALAICHUK   Aliaksandr    BLR    0,400   4   19   qualifier 
 38   CASSORET   Denis    FRA    0,400   1   20   qualifier 
 39   TROIANO   John    GBR    0,400   0   18   qualifier 
 40   GAJADHARSINGH   Gerry    IRL    0,400   -1   19   qualifier 
 41   WANG   Fan    CHN    0,400   -1   16   qualifier 
 42   BOCCACCI   Simone    ITA    0,400   -2   18   qualifier 
 43   WONG   Chiu Yuen    HKG    0,400   -2   13   qualifier 
 44   KELL   Peter    NZL    0,400   -4   16   qualifier 
 45   PAKLONSKI   Aliaksandr    BLR    0,400   -7   16   qualifier 
 46   COLINO   Guillermo    ARG    0,400   -7   14   qualifier 
 47   COVANI   Carlos Enrique    ARG    0,333   -3   18   qualifier 
 48   BIERLAIRE   Joel    LUX    0,333   -5   20   qualifier 
 49   DEKANY   Laszlo    HUN    0,333   -7   16   qualifier 
 50   HEISKARI   Mika    FIN    0,200   -6   16   qualifier 
 51   TAKEDA   Naoki    JPN    0,200   -7   15   qualifier 
 52   SAGE   Richard    GBR    0,200   -9   11   qualifier 
 53   MOSER   Andreas    SUI    0,200   -10   12   qualifier 
 54   BROSNAN   Gerald    IRL    0,200   -11   11   qualifier 
 54   JEINER   Simon    DEN    0,200   -11   11   qualifier 
 54   TURKVAN   Brent    CAN    0,200   -11   11   qualifier 
 57   RUSZKAI   Frank    DEN    0,200   -12   12   qualifier 
 58   MIYAWAKI   Nobusuke    JPN    0,200   -12   11   qualifier 
 59   BRANDT   Jesper    DEN    0,200   -16   8   qualifier 
 60   KESKINIVA   Arto    FIN    0,200   -17   7   qualifier 
 61   VAN DER WEIDE   Rick    NED    0,167   -12   14   qualifier 
 62   SCHUBERT   Thomas    AUT    0,167   -15   14   qualifier 
 63   SCHUHFRIED   Othmar    AUT    0,000   -14   11   qualifier 
 64   BARANSKI   Waclaw    POL    0,000   -17   8   qualifier 
 64   BRUNNER   Konstantin    AUT    0,000   -17   8   qualifier 
 66   SHEARDOWN   James    CAN    0,000   -18   12   qualifier 
 67   REYNOLDS   Adam    AUS    0,000   -19   11   qualifier 
 68   YEUNG   Alexander N. W.    HKG    0,000   -21   4   qualifier 
 69   KAINZ   Ernst    AUT    0,000   -27   3   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 10/10/2018 11:00:57
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently