XXII.Veterans Fencing World Championships
Women's Epee 50-59
LIVORNO - 09.10.2018

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   HESKETT   Ingrid    GBR    1.000   18   29   qualifier 
 2   KOLB   Carolin    GER    1.000   17   30   qualifier 
 3   JEAN-CHARLES   Marie Odile    FRA    1.000   13   22   qualifier 
 4   ALBERTSON   Pia    SWE    1.000   12   25   qualifier 
 4   MILANOLI   Luisa    ITA    1.000   12   25   qualifier 
 6   HO   Ka Lai    HKG    1.000   10   28   qualifier 
 7   DUCHNOWSKI   Claire    FRA    0.833   16   29   qualifier 
 8   BOROWA   Ewa    ITA    0.833   14   28   qualifier 
 9   FICHTEL   Bettina    GER    0.833   13   26   qualifier 
 10   STROHMEYER   Hildegard    AUT    0.833   10   29   qualifier 
 11   HUZEL   Lisa    CAN    0.833   9   29   qualifier 
 12   GYIURKAN   Judit    HUN    0.833   9   25   qualifier 
 13   HOHLBEIN   Frauke    GER    0.800   13   24   qualifier 
 14   CANO DIOSA   Rosa Maria    ESP    0.800   11   24   qualifier 
 15   OSVATH   Sarah    AUS    0.800   8   21   qualifier 
 16   ZAFFT   Sharrie    USA    0.800   7   23   qualifier 
 17   ZOPPKE   Christine    GER    0.800   7   21   qualifier 
 18   TANZMEISTER   Dorothea    AUT    0.667   10   28   qualifier 
 19   WARVSTEN   Kerstin    SWE    0.667   3   21   qualifier 
 20   FORD   Cristina    USA    0.667   2   24   qualifier 
 21   LORENZ   Therese    AUT    0.600   8   23   qualifier 
 21   VAN DER VEEN   Ynet    NED    0.600   8   23   qualifier 
 23   MITSUI   Ayako    JPN    0.600   3   21   qualifier 
 23   WIENS   Varpu    FIN    0.600   3   21   qualifier 
 25   ALESSANDRINI   Fabrizia    ITA    0.600   3   20   qualifier 
 26   SEQUERA   Marianela    VEN    0.600   1   21   qualifier 
 27   SOITIALA   Paula    FIN    0.600   0   21   qualifier 
 28   SANCHEZ-EMDEN   Marta    PUR    0.600   -2   18   qualifier 
 29   GRIGOREVA   Elena    RUS    0.600   -3   19   qualifier 
 30   BROUSSE BRUNEL   Fabienne    FRA    0.600   -4   17   qualifier 
 31   TALLROTH-KOCK   Lena    FIN    0.500   6   26   qualifier 
 32   CHALON   Nathalia    SUI    0.500   6   24   qualifier 
 33   CHARROY   Carole    FRA    0.500   3   20   qualifier 
 34   COPELAN   Maria    USA    0.500   0   23   qualifier 
 35   HIBBERT   Jacqueline    GBR    0.500   0   17   qualifier 
 36   MONTOYA   Amy    USA    0.500   -1   22   qualifier 
 37   BJORK   Pia    SWE    0.400   2   20   qualifier 
 38   BONATO   Iliana Diana    ITA    0.400   -1   19   qualifier 
 39   VOLOVODENKO   Natalia    RUS    0.400   -1   18   qualifier 
 40   SUVANTOLA   Leila    FIN    0.400   -3   19   qualifier 
 41   SHIN   Yuri    JPN    0.400   -6   16   qualifier 
 42   REINECKE   Liset    NED    0.333   -3   23   qualifier 
 43   BUDDEN   Sarah    GBR    0.333   -4   21   qualifier 
 44   SCHORTMANN   Jutta    AUS    0.333   -6   17   qualifier 
 45   CLOSE   Paulina    ESP    0.333   -6   15   qualifier 
 46   MOSER   Arianne    SUI    0.333   -8   17   qualifier 
 47   SHEARDOWN   Coreen    CAN    0.333   -9   18   qualifier 
 48   BELAOUSSOFF   Vera    CAN    0.333   -13   13   qualifier 
 49   MOSS   Siobhan    CAN    0.200   -4   17   qualifier 
 50   BUGALLO   Araceli    ESP    0.200   -5   18   qualifier 
 51   MATSUBARA   Yukari    JPN    0.200   -8   16   qualifier 
 52   ONIYE   Margarette    GBR    0.200   -8   14   qualifier 
 53   RECHSTEINER SIDLER   Nicole    SUI    0.200   -11   11   qualifier 
 54   OLIVEIRA   Vania    BRA    0.167   -7   22   qualifier 
 55   SHIMADA   Asako    JPN    0.167   -9   15   qualifier 
 56   VAZQUEZ   Isabel Maria    ESP    0.167   -11   15   qualifier 
 57   COSTA   Claudia    BRA    0.167   -12   17   qualifier 
 58   WAELLE   Christine    SUI    0.167   -12   11   qualifier 
 59   LIO   Lai Peng    HKG    0.167   -14   14   qualifier 
 60   HON   Christina    AUS    0.167   -16   13   qualifier 
 61   HOM   Ans    NED    0.000   -9   20   qualifier 
 62   GRUBAK   Bodil Baun    DEN    0.000   -13   12   qualifier 
 63   VAN BERGEN   Nancy    BEL    0.000   -14   11   qualifier 
 64   MENDELENYI   Gyorgyi    HUN    0.000   -16   9   qualifier 
 65   JENSEN   Lene    DEN    0.000   -18   9   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 09/10/2018 10:52:05
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently