XXII.Veterans Fencing World Championships
Men's Epee 60-69
LIVORNO - 12.10.2018

See with Engarde Smart >> (finer access to data, very little traveling data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   RINGEISSEN   Francois    FRA    1.000   17   30   qualifier 
 1   ROMANELLI   Carlo    ITA    1.000   17   30   qualifier 
 3   FISCHER   Volker    GER    1.000   10   25   qualifier 
 4   DI MATTEO   Roberto    ITA    1.000   8   30   qualifier 
 5   STOCK   Jean    BEL    0.833   16   28   qualifier 
 6   TAYLOR   Daryl    USA    0.833   14   28   qualifier 
 7   MALLETT   Neal    GBR    0.833   14   26   qualifier 
 8   BLIEMEGGER   Klaus    AUT    0.833   13   28   qualifier 
 9   BADE   Jan    FIN    0.833   13   26   qualifier 
 10   CHARTIER   Francois    FRA    0.833   11   28   qualifier 
 11   PAYNE   Graham    NZL    0.833   9   24   qualifier 
 12   DRAGONETTI   Walter    USA    0.833   8   22   qualifier 
 13   JINDRA   Jan    CZE    0.833   7   27   qualifier 
 14   VAN HEERDE   George    NED    0.833   6   27   qualifier 
 15   GAUDRY   Francois    FRA    0.800   8   24   qualifier 
 16   PIANCA   Giuliano    ITA    0.800   5   20   qualifier 
 17   VAN TIL   Bert    NED    0.800   3   23   qualifier 
 18   ALDANA GUERRA   Raul    VEN    0.667   10   28   qualifier 
 18   WIKSTROM   Ulf    SWE    0.667   10   28   qualifier 
 20   MARINOV   Svetoslav    BUL    0.667   10   23   qualifier 
 21   OSVATH   Peter    AUS    0.667   9   24   qualifier 
 22   BARVESTAD   Peter    SWE    0.667   8   23   qualifier 
 23   IMREH   Laszlo    HUN    0.667   6   26   qualifier 
 23   ZAGORULKO   Alexandr    RUS    0.667   6   26   qualifier 
 25   DOROSHENKO   Andrei    LAT    0.667   5   27   qualifier 
 26   VAN DYKE   Frank    USA    0.667   4   22   qualifier 
 27   RANES   Evan    USA    0.667   3   24   qualifier 
 27   SZCZESNY   Jacek    POL    0.667   3   24   qualifier 
 29   POSNOV   Alexander    RUS    0.600   4   19   qualifier 
 30   YAMADA   Junji    JPN    0.600   0   18   qualifier 
 31   POLIKARPOV   Olexiy    UKR    0.600   0   16   qualifier 
 32   ENGSTROM   Urban    SWE    0.600   -2   20   qualifier 
 33   SANADA   Yuji    JPN    0.500   6   25   qualifier 
 34   ZAYTSEV   Alexander    RUS    0.500   5   23   qualifier 
 35   HALMOS   Andras    HUN    0.500   4   24   qualifier 
 35   KERNOHAN   Hugh Deans    GBR    0.500   4   24   qualifier 
 35   MULLER   Paul    SUI    0.500   4   24   qualifier 
 38   PORA   Valentin    ITA    0.500   3   26   qualifier 
 39   GERBER   Frank-Helge    GER    0.500   1   23   qualifier 
 40   CHENG   On Ki Angel    HKG    0.500   0   21   qualifier 
 41   VAN ERVEN   Spencer    NED    0.500   -1   23   qualifier 
 42   NECKOVIC   Vladan    SRB    0.500   -1   21   qualifier 
 43   KLUGE   Rainer    GER    0.500   -2   22   qualifier 
 44   BEEKHUIZEN   Gerrit    NED    0.500   -4   22   qualifier 
 45   SUZUKI   Roy    CAN    0.500   -4   21   qualifier 
 46   JAENISCH   Wolfram    GER    0.400   2   16   qualifier 
 47   PETHES   Janos    HUN    0.400   -1   18   qualifier 
 48   CHELL   Matthew    GBR    0.333   1   23   qualifier 
 49   DAHLER   Walter    SUI    0.333   -1   21   qualifier 
 50   ALLTON   Malcolm    GBR    0.333   -3   23   qualifier 
 51   SARKISOV   Artem    FIE    0.333   -3   19   qualifier 
 52   BALLARD   Mark    CAN    0.333   -4   20   qualifier 
 53   SVOBODA   Ivo    CZE    0.333   -5   17   qualifier 
 54   NOEL   Jean-Louis    FRA    0.333   -6   22   qualifier 
 54   RYNES   Frantisek    CZE    0.333   -6   22   qualifier 
 56   HORVATH   Gabor    HUN    0.333   -6   21   qualifier 
 57   KAYHTY   Juha    FIN    0.333   -7   18   qualifier 
 58   YAMAZAKI   Yutaka    JPN    0.333   -9   18   qualifier 
 59   SANTITEVAGUL   Suttipong    THA    0.333   -9   16   qualifier 
 60   MLYNARCIK   Peter    SVK    0.333   -13   15   qualifier 
 61   MEISTER   Matthias    SUI    0.200   -4   16   qualifier 
 62   KUCERA   Jan    CZE    0.200   -6   17   qualifier 
 63   POWELL   Joseph Victor    CAN    0.167   -10   16   qualifier 
 64   WEINBERGER   Wilhelm    AUT    0.167   -11   15   qualifier 
 65   SCHULZ   Andrew    CAN    0.167   -12   17   qualifier 
 65   TREANOR   Donald    BER    0.167   -12   17   qualifier 
 67   MCCARRON   David    IRL    0.167   -15   14   qualifier 
 68   LYNCH   Patrick    IRL    0.167   -21   7   qualifier 
 69   ROCHE GARCIA   Chali    PUR    0.000   -9   16   qualifier 
 70   ROSSI   Pier Luigi    BUR    0.000   -10   20   qualifier 
 71   KOLLAR   Gabriel    SVK    0.000   -15   15   qualifier 
 72   HINOSHITA   Kenichi    JPN    0.000   -16   13   qualifier 
 73   SENDON   Pedro Bernardo    ARG    0.000   -16   8   qualifier 
 74   YAN   Rongyao    CHN    0.000   -20   10   qualifier 
 75   LUBY   Ludovit    SVK    0.000   -23   7   qualifier 
    FALLWICKL   Armin    AUT    forfait         forfeit 
    TSANG   Hon Kin Albert    HKG    forfait         forfeit 

 
Document engarde-escrime - 12/10/2018 11:07:10
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently