XXII.Veterans Fencing World Championships
Men's Epee 50-59
LIVORNO - 13.10.2018

See with Engarde Smart >> (finer access to data, very little traveling data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   QUANZ   Guido    GER    1,000   20   26   qualifier 
 2   NUTT   Nigel    AUS    1,000   19   30   qualifier 
 3   FALCK-YTTER   Jan    NOR    1,000   18   30   qualifier 
 4   GRAND D'HAUTEVILLE   Eric    SUI    1,000   18   29   qualifier 
 5   SOKOLOV   Volodymyr    UKR    1,000   15   26   qualifier 
 6   LARSSON   Richard    SWE    1,000   14   24   qualifier 
 7   WACQUEZ   Francois    FRA    1,000   14   23   qualifier 
 8   POP I.   Adrian    ROU    0,833   15   29   qualifier 
 9   FERRO   Cosimo    ITA    0,833   12   25   qualifier 
 10   CALAMBE   Thierry    FRA    0,833   11   23   qualifier 
 11   MAGNI   Luca    ITA    0,833   10   29   qualifier 
 12   KRZEMINSKI   Mariusz    POL    0,833   9   25   qualifier 
 13   CODON MIRAVALLE   Roberto    ESP    0,833   6   27   qualifier 
 14   COVANI   Carlos Enrique    ARG    0,800   14   24   qualifier 
 15   BRUDY-ZIPPELIUS   Thomas    GER    0,800   13   20   qualifier 
 16   CHATELUS   Gautier    FRA    0,800   12   23   qualifier 
 17   NORMILE   Jon    USA    0,800   12   22   qualifier 
 18   SIMOVSKIKH   Sergey    RUS    0,800   10   20   qualifier 
 19   CONY   Philippe    FRA    0,800   9   24   qualifier 
 20   BELOUSOV   Evgeny    RUS    0,800   8   24   qualifier 
 21   LONGO   Marco    GER    0,800   7   23   qualifier 
 22   KOSAKA   Sadaharu    JPN    0,800   7   21   qualifier 
 23   PAXMAN   Adrian    AUS    0,800   6   23   qualifier 
 24   CHRISTENSEN   Stig    DEN    0,800   6   17   qualifier 
 25   DOUSSE   Christian    SUI    0,800   5   23   qualifier 
 26   VILLADONIGA   Jesus Manuel    ESP    0,800   5   22   qualifier 
 27   SJODAHL   Fredrik    SWE    0,800   4   22   qualifier 
 28   O'LOUGHLIN   Christopher    USA    0,667   12   28   qualifier 
 29   WENDT   Carl-Henrik    SWE    0,667   7   22   qualifier 
 30   DI BELLA   Alessandro    ITA    0,667   6   26   qualifier 
 31   SUZUKI   Keiju    JPN    0,667   6   25   qualifier 
 32   BARNETT   Keith    GBR    0,667   6   23   qualifier 
 32   LEHTMA   Andres    EST    0,667   6   23   qualifier 
 34   MELNIKOV   Sergei    EST    0,667   6   22   qualifier 
 35   ANDERTON   Grant    IRL    0,667   5   26   qualifier 
 36   AMELI   Sean    USA    0,667   2   21   qualifier 
 37   SZALAY   Karoly    HUN    0,600   12   23   qualifier 
 38   SCHUELER   Thomas    SUI    0,600   7   21   qualifier 
 39   MUNN   Stephan    IRL    0,600   6   22   qualifier 
 40   WU   Bing Chi Patrick    HKG    0,600   2   22   qualifier 
 41   KIRNBAUER   Bernhard    AUT    0,600   1   19   qualifier 
 42   ABDURAGIMOV   Kazbek    RUS    0,600   1   14   qualifier 
 43   GRIGORYAN   Samvel    ARM    0,600   -1   19   qualifier 
 44   VAN DEN BERG   Paul    NED    0,600   -4   17   qualifier 
 45   HOYER   Martin    CZE    0,500   5   20   qualifier 
 46   YATSENKO   Ihor    UKR    0,500   1   22   qualifier 
 47   CSISZER   Ferenc Tamas    HUN    0,500   1   19   qualifier 
 48   SZAKMARY   Sandor    HUN    0,500   1   18   qualifier 
 49   DURANT   Kelly    AUS    0,500   0   20   qualifier 
 50   MASZKOWSKI   Tomasz    POL    0,500   -1   24   qualifier 
 51   PINK   Simon    GBR    0,500   -1   23   qualifier 
 52   HIDA   Masatoshi    JPN    0,500   -1   22   qualifier 
 53   PAVLOVIC   Robert    CRO    0,500   -3   21   qualifier 
 54   ALTSEV   Konstantin    KGZ    0,400   1   21   qualifier 
 55   FENOGLIO   Marco    ITA    0,400   0   19   qualifier 
 56   PEVZNER   Ilia    RUS    0,400   -1   19   qualifier 
 57   MARKUS   Daniel    GER    0,400   -1   16   qualifier 
 58   REZNIKOVICH   Leonid    MLT    0,400   -2   13   qualifier 
 59   DRAPELLA   Maciej    POL    0,400   -3   18   qualifier 
 60   SAFARIK   Tibor    SVK    0,400   -6   17   qualifier 
 61   POLOVNIKOV   Dmytro    UKR    0,400   -6   14   qualifier 
 62   DRAHUSAK   Boris    SUI    0,400   -7   16   qualifier 
 63   TIVENIUS   Jan    SWE    0,400   -7   15   qualifier 
 64   BILANI   Nady    BEL    0,333   -3   22   qualifier 
 65   VARNEY   John    USA    0,333   -3   19   qualifier 
 66   KYLLIJOKI   Velijussi    FIN    0,333   -5   22   qualifier 
 67   CHARLESWORTH   Bruno    AUS    0,333   -5   18   qualifier 
 68   SOMERS   Jan    NED    0,333   -6   19   qualifier 
 69   MILLER   William    GBR    0,333   -6   18   qualifier 
 70   DONNELLY   Paul    GBR    0,333   -7   18   qualifier 
 71   HERONIMEK   Leszek    POL    0,333   -8   17   qualifier 
 72   GIULIANI   Carlo    CAN    0,333   -9   14   qualifier 
 73   ZIELINSKI-LICK   Juergen    AUT    0,200   -3   19   qualifier 
 74   LEE   Thomas Tong Kai    SGP    0,200   -5   16   qualifier 
 75   PUSTOVIT   Oleksandr    UKR    0,200   -5   13   qualifier 
 76   HAEMMERLE   Werner    AUT    0,200   -6   13   qualifier 
 77   CHAN   How Way Kenneth    HKG    0,200   -8   16   qualifier 
 78   RUSEV   Hristo    BUL    0,200   -8   13   qualifier 
 79   VALKOVIC   Martin    CZE    0,200   -10   12   qualifier 
 80   SPATENKA   Petr    CZE    0,200   -12   10   qualifier 
 81   HEISKARI   Mika    FIN    0,200   -13   11   qualifier 
 82   HUANG   Yiming    CHN    0,200   -14   7   qualifier 
 83   GRABHER   Gernot    AUT    0,167   -4   19   qualifier 
 84   STOUTLAND   Geir    NOR    0,167   -8   16   qualifier 
 85   JILEK   Jaroslav    CZE    0,167   -11   17   qualifier 
 86   ARTEAGA   Jesus    ESP    0,167   -11   15   qualifier 
 87   ANDERSON   Kerry    CAN    0,167   -15   13   qualifier 
 88   KESKINIVA   Arto    FIN    0,167   -16   9   qualifier 
 89   KAPIANIDZE   Soso    FIE    0,000   -9   16   qualifier 
 90   SHEARDOWN   James    CAN    0,000   -13   16   qualifier 
 91   RAB   Attila    HUN    0,000   -13   12   qualifier 
 92   TONG   King King Kent    HKG    0,000   -15   10   qualifier 
 93   BAUWELINCK   Johan    BEL    0,000   -16   14   qualifier 
 94   HANSSENS   Eric    BEL    0,000   -17   8   qualifier 
 95   DEL BUSTO   Antonio    ESP    0,000   -19   9   qualifier 
 96   ZANNIN   Paulo    BRA    0,000   -20   10   qualifier 
 97   PEEV   Konstantin    BUL    0,000   -26   4   qualifier 
    ISHII   Kazuyoshi    JPN    forfait         forfeit 
    KRISTENSEN   Jimmi    DEN    forfait         forfeit 

 
Document engarde-escrime - 13/10/2018 11:20:10
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently